ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia
grafika
Wyszukiwarka:
Gwarantujemy doradztwo techniczne w zakresie mechaniki, automatyki i budowy maszyn. Szereg wykwalifikowanych doradców technicznych chętnie odpowie na każde pytanie, doradzi, jak wybrać i dopasować produkt do Państwa potrzeb. Wystarczy zadzwonić lub napisać, by rozwiać swoje wątpliwości.
bok_strzalka
Dysponujemy dużym stanem asortymentowym, dlatego towar dostępny w magazynie jest wysyłany w ciągu 24 godzin od zamówienia. Zasze dokładamy wszelkich starań, by możliwie jak najbardziej skrócić czas oczekiwania na zamówienie. Wszystkie nasze przesyłki zapewniają odpowiednią ochronę wysyłanego towaru oraz są ubezpieczone.
bok_strzalka
Towar dostępny z magazynu wysyłamy w ciągu 24 godzin, od momentu realizacji zamówienia.
bok_strzalka
Współpracujemy z najlepszymi dostawcami z branży automatyki i mechaniki, dlatego możemy zaoferować produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach. Ponadto nasi doradcy techniczni oraz elektronicy posiadają dużą wiedzę na temat konstrukcji maszyn, systemów przesuwu liniowego, przeniesienia napêdu oraz obrabiarek CNC, zawsze służą pomocą w doborze odpowiednich części. Ciągle się rozwijamy i pragniem systematycznie podnosić jakość obsługi wszystkich klientów.
bok_strzalka
PayU
Rzetelna firma
TAX FREE

Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW

elesa-ganter.gif
Ocena: 4.7 / 5 (10 głosów)    Zaloguj się, aby ocenić.
Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW

Materiał

- Korpus zawiasu: samogasnący, wytrzymały SUPER-technopolimer w kolorze czarnym. Odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne.
- Sworzeń obrotowy: wzmocniony włóknem szklanym technopolimer na bazie poliamidu (PA), kolor czarny.
- Zestaw montażowy (patrz instrukcja poniżej):
- 4 zaślepki z technopolimeru (rys. 3)
- 4 tuleje z technopolimeru (rys. 4 i rys. 5)
- 1 korek zabezpieczający z termoplastycznego elastomeru (rys. 7) w celu zapewnienia stopnia ochrony IP67.
- Przełącznik: cztery wolnoprzełączające styki o kształcie Zb (patrz IEC EN 60947-5-1) które można ustawić do pracy w systemie normalnie otwartym (NO) lub normalnie zamkniętym (NC).
Wymuszone rozwarcie zgodnie z IEC EN 60947-5-1 aneks K: rozdzielenie styków elektrycznych jest bezpośrednim wynikiem działania siły wywieranej za pomocą elementów nieelastycznych. Oznacza to, że nie zależy ono od elastyczności tych elementów. Stop srebra, który został użyty do produkcji styków zapewania ich samoczyszczenie.
Dzięki korpusowi z SUPER-technopolimeru, zawias CFSW zapewnia podwójną ochronę wewnętrznych obwodów, dlatego więc nie ma potrzeby uziemiania połączenia. Ponadto, korpus chroni styki elektryczne przed wstrząsami, czynnikami atmosferycznymi i przypadkowymi wniknięciami narzędzi.
 

Wykonania standardowe

- C-A: 8-pinowa wtyczka, wyjście od góry.
- C-C: 8-pinowa wtyczka, wyjście od dołu.
- F-A: 2 lub 5 m kabel, ośmiożyłowy, wyjście od góry.
- F-C: 2 lub 5 m kabel, ośmiożyłowy, wyjście od dołu.
- F-B: 2 lub 5 m kabel, ośmiożyłowy, wyjście od tyłu.
- NO-NC-NO-NC: 2 styki NO + 2 styki NC.
- NO-NC-NC-NC: 1 styk NO + 3 styki NC.

Właściwości i zastosowania

- Zawias z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa (patent ELESA) jest bezpiecznym urządzeniem ponieważ w razie przypadkowego otwarcia drzwi lub osłon maszyny, zawias automatycznie odcina dopływ prądu.
- Dzięki stopniu ochrony IP67 i zastosowaniu elementów ze stali nierdzewnej zawias ten może podlegać wielu cyklom czyszczenia i może być stosowany w każdej sytuacji lub środowisku gdzie wymagane są wysokie standardy higieny.
- Małe gabaryty, różne sposoby montażu oraz opcje podłączenia (kabel/wtyczka) sprawiają że produkt ten jest łatwy w instalowaniu na większości profili aluminiowych (minimum 30mm szerokości).
- Łatwy montaż: wbudowany (wielostykowy) wyłącznik bezpieczeństwa zapewnia łatwość i szybkość zamocowania. Jest to wielka zaleta w porównaniu z tradycyjnymi systemami składającymi się z zawiasu i osobnego wyłącznika bezpieczeństwa łączonych specjalną szpilką w zastępstwie standardowej szpilki zawiasu.
- Uniwersalne zastosowanie: zawiasy CFSW. mogą być mocowane na większości profili aluminiowych.
- System zaprojektowany pod SIL3 lub PLe w zgodności z EN ISO 13849-1 możliwy w przypadku użycia redukcji.
 

Kąt obrotu (wartość przybliżona)

Maks. 180° (0° i +180° gdzie 0° to pozycja, w której powierzchnie mocowania obu ramion zawiasu znajdują się w tej samej płaszczyźnie rys. 1). Kąt przełączania (patrz wbudowany wielostykowy przełącznik bezpieczeństwa i konserwacja) jest wyznaczony względem tej pozycji.
Należy bezwzględnie przestrzegać zachowania wspólnej płaszczyzny montażu obu ramion zawiasu. Przekroczenie kąta 180° między płaszczyznami jego ramion może spowodować uszkodzenie wyłącznika (rys. 2).

Wykonania specjalne na życzenie

- dla układów wymagających innego niż standardowy kąta działania zawiasu możliwe są wykonania ze specjalnym kątem otwarcia (15° lub wielokrotność).
- ustawienia styków NC i NO (do 4 NC).
- pokrywające się zakresy działania NO i NC.
 

Instrukcja montażu

Zawiasy CFSW. mogą być montowane na trzy różne sposoby:
- śrubami z łbem stożkowym M6 UNI 5933 ISO 10642 (nie w komplecie) i pokrywami do osłonięcia śrub (rys. 3).
- śrubami z łbem walcowym z gniazdem sześciokątnym M6 UNI 5931 ISO 4762 (nie w komplecie) do montażu z tuleją zawartą w zestawie (rys. 4).
- nakrętkami M6 UNI 5588 ISO 4032 (nie w komplecie) i tulejami zawartymi w zestawie (rys. 5). Ten sposób montażu uniemożliwia demontaż zawiasu od frontu (zapobiega niepożądanemu dostępowi).
- Zamocować zawias skrzydłem z wbudowanym przełącznikiem na ramie i drugim skrzydłem na drzwiach.
- Pozostawić najmniejszy luz między otworami na ściankach a średnicą śrub montażowych (Maks. 0.5mm). Sugerowany moment obrotowy nie powinien przekraczać 5 Nm.
- Zawias nie może być używany jako mechanizm zderzakowy zatrzymujący dla drzwi. Do tego celu proponujemy użycie zewnętrznych urządzeń zatrzymujących aby zapobiec całkowitemu otwarciu drzwi na zawias zamocowany na ramie (rys. 1) lub przekroczeniu zakresu kąta pracy zawiasu (rys. 2).
- Zawias CFSW. musi byc uzupełniany w montażu przynajmniej jednym zawiasem CFMW.
- Kable przyłączeniowe muszą być chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi.Styki i przewody

Wbudowany przełącznik dostępny jest z 4 stykami które mogą być ustawione w trybie normalnie zamkniętym lub normalnie otwartym.
- Styk NC z funkcją wymuszonego rozwarcia używany jest do aplikacji bezpiecznych. Zastosowanie więcej niż jednego styku NC zmniejsza ryzyko błędu.
- Styki NO mogą być użyte równocześnie ze stykami NC dzięki ich elektrycznemu rozdzieleniu. Zastosowanie styków NO i NC razem zapewnia bezpieczne rozłączenie urządzenia przy jednoczesnej możliwości zasygnalizowania tego faktu (np. załączenie alarmu).
- z wtyczką M12x1 jak w ukazanym diagramie.

Funkcjonowanie i utrzymanie wbudowanego przełącznika bezpieczeństwa

- Kąt pracy (patrz wykres) jest ustawiony na 5° (sugerujemy sprawdzenie wg EN294).
- Aby zapewnić działanie funkcji bezpieczeństwa, zawias musi wykonywać obrót o przynajmniej 11° (patrz wykres), odpowiedni do wymuszonego otwarcia styków NC (wymuszone rozwarcie).
- Kąt przełączania może być regulowany do 1° za pomocą śruby montażowej (rys. 6).
Po wykonaniu regulacji, mocujemy korek zabezpieczający (Uwaga! Po zamontowaniu nie ma możliwości demontażu korka) aby zapewnić stopień ochrony IP67 (rys. 7). Funkcje ukazane w diagramie zmieniają się analogicznie do kąta pracy (np.: kąt pracy 1°, kąt wymuszonego rozwarcia 7°).
Przy normalnych warunkach pracy, gdy minie mechaniczny okres życia urządzenia, kąt pracy może się zwiększyć o 3° względem kąta początkowego.
- Sugerujemy początkowe i okresowe sprawdzanie prawidłowego funkcjonowania zawiasu CFSW. Gdy osłona jest otwarta maszyna musi się natychmiast zatrzymać. Gdy osłona jest otwarta pod jakimkolwiek kątem, maszyna nie powinna się uruchomić.

Ostrzeżenia

- Wybór i zastosowanie zawiasu CFSW. zależy od klienta który powinien sprawdzić czy aplikacja podlega określonym normom bezpieczeństwa w danych warunkach pracy.
- Stosowanie zawiasów CFSW. zawsze wymaga pełnej wiedzy o zgodności z wymogami bezpieczeństwa, w tym UNI EN ISO 13849-1, IEC EN 60204-1, EN1088 i EN ISO 12100.
- Zawias musi być zawsze mocowany i przyłączany przez wykwalifikowanych pracowników, którzy powinni dokonywać regularnych przeglądów urządzenia.
- Zawias CFSW. z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa nie może być używany w środowiskach o częstej zmianie temperatur co wywołuje skraplanie, w obecności gazów łatwopalnych i wybuchowych zawias musi być chroniony odpowiednim zabezpieczeniem (patrz tabela Właściwości Elektrycznych).
- Budowa zawiasu CFSW. nie może być modyfikowana i nie można usuwać tylnej pokrywy zawiasu: nieprawidłowa instalacja zawiasu może spowodować nieskuteczną ochronę i w konsekwencji poważne uszkodzenia.
- Podczas przewożenia i składowania wykazane warunki otoczenia muszą być przestrzegane.


Testy wytrzymałościowe:

 • Siła osiowa - Maks. obciążenie statyczne [N]: 2100
 • Siła promieniowa - Maks. limit obciążenia statycznego Sr [N]: 2800
 • Siła pod kątem 90° - Maks. limit obciążenia statycznego S90 [N]: 1300
Zawiasy z wbudowanym wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW
# Sugerowany moment obrotowy mocowania śrub.
Kliknij na , aby zobaczyć szczegółowe informacje o produkcie.
ZdjęcieGłówne wymiaryMocowanieWykonanie Cena
(brutto)
L  ⇓B f ±0.2 f1 ±0.2 H h1 h2 d3 d4 C [Nm]#
filtr ->
  • C-CC-C
  • C-FC-F
  • F-AF-A
  • F-BF-B
  • F-CF-C
  • Cena brutto
  • Cena netto
  • Cena brutto/netto
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-C-A - (symbol: ELESA-426601)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-C-AInfo o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125C-C
475,59 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-C-C - (symbol: ELESA-426602)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-C-CInfo o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125C-C
475,59 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-A-2 - (symbol: ELESA-426611)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-A-2Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125C-F
455,87 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-C-2 - (symbol: ELESA-426612)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-C-2Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-C
455,87 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-B-2 - (symbol: ELESA-426613)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-B-2Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-B
455,87 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-A-5 - (symbol: ELESA-426615)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-A-5Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-A
492,41 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-C-5 - (symbol: ELESA-426616)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-C-5Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-C
492,41 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-B-5 - (symbol: ELESA-426617)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-2NO+2NC-F-B-5Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-B
492,41 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-C-A - (symbol: ELESA-426661)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-C-AInfo o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125C-C
500,54 zł
24hjest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-C-C - (symbol: ELESA-426662)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-C-CInfo o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125C-C
475,59 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-A-2 - (symbol: ELESA-426671)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-A-2Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-A
455,87 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-C-2 - (symbol: ELESA-426672)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-C-2Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-C
455,87 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-B-2 - (symbol: ELESA-426673)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-B-2Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-B
455,87 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-A-5 - (symbol: ELESA-426675)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-A-5Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-A
492,41 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-C-5 - (symbol: ELESA-426676)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-C-5Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-C
492,41 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-B-5 - (symbol: ELESA-426677)
Zawias z wyłącznikiem bezpieczeństwa CFSW.110-6-1NO+3NC-F-B-5Info o produkcierysunek techniczny1106091422515126.5125F-B
492,41 zł
3-5 dnijest
minusplus
do przechowalni
  Zobacz również
   
  Informacja o firmie

  Akcesoria CNC Elżbieta Taraszkiewicz

  ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 18
  16-300 Augustów

  Skontaktuj się: +48 730 35 35 35
  E-mail: handlowy@ebmia.pl

  • baldor
  • bea
  • cx
  • elatech
  • elte
  • gates
  • hiwin
  • ina_fag
  • ktr
  • nsk
  • rw
  • sit
  • skf
  • stendalto
  • thk
  • spamel
  • optibelt
  • loctite
  • timken
  • chiorino
  • megadyne
  • flt
  • igus
  • fenes
  • apx
  • rocol
  • alutec
  • klingspor
  • teknomotor
  • leadshine
  • pafana
  • irwin
  • baildon
  • vtx
  • andre
  • bester
  • bosch
  • crc
  • dichtomatik
  • elesa
  • esab
  • fatek
  • helios
  • kress
  • lenze
  • lg
  • lincoln
  • mitutoyo
  • mean well
  • rocol
  • sandvik
  • stomil sanok
  • weintek
  • ypc
  EBMiA.pl - Elementy Budowy Maszyn i Automatyki w ramach witryny używa cookies i podobne technologie w celu realizacji procesu zamówienia oraz zapewnienia usług na najwyższym poziomie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików, które będą umieszczone w Twoim urządzeniu końcowym. Jednak zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
  © Copyright 2009 - 2019 by EBMiA.pl
  Wszystkie prawa zastrzeżone!!! Zakaz kopiowania materiałów bez zezwolenia.