Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Wkładka topikowa przemysł. zwłoczna WT-00C/gG 35A

Ocena: 5.00 / 5
Indeks: WTNH00C35
Kategoria: Wkładki topikowe zwłoczne
0 Przedmiot
Parametry:
Prąd znamionowy IN(A):35
Napięcie znamionowe UN(V):500
Typ:WT-00
Charakterystyka:gG
Producent: VCX

Wysyłamy z magazynu w 3 - 5 dni

Dostawa od 12,00 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
5,56 zł

4,52 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Wkładka topikowa przemysł. zwłoczna WT-00C/gG 35A

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon
730 35 35 35
  • Wkładki topikowe przemysłowe zwłoczne kompaktowe serii WTNH00C to wkładki o charakterystyce wyzwalania gG (zwłoczne).
  • Wkładki topikowe posiadają kompaktową budowę dzięki czemu posiadają korpus o zmniejszonej – wobec standardowej – szerokości, dzięki czemu są tańszą a także lżejsze.
  • Pomniejszone wymiary korpusów nie utrudniają stosowania wkładek topikowych przemysłowych zwłocznych kompaktowych serii WTNH00C w standardowych podstawach.

W bezpieczniku topikowym przerwanie obwodu elektrycznego następuje po określonym dla danego natężenia prądu czasie jego przepływu. Główną częścią bezpiecznika jest element topikowy wbudowany we wkładkę topikową. Topik jest przewodnikiem elektrycznym, który nagrzewa się w wyniku płynięcia przez niego prądu. Gdy zbyt duże natężenie prądu trwa dłuższy czas, to wówczas topik nagrzewa się do temperatury, w której się topi. W momencie przepalenia topika następuje zapalenie łuku elektrycznego, gdy wartość natężenia płynącego prądu spadnie do zera łuk gaśnie i prąd przestaje płynąć. Czas palenia się łuku zależy od rozłączanego napięcia, natężenia prądu oraz środowiska w którym się pali.

Im większe natężenie prądu, tym szybciej dochodzi do nagrzania i stopienia topika. Bezpieczniki cechują się charakterystyką czasowo-prądową odwrotną, co oznacza, że im większy jest prąd, tym mniej czasu potrzeba na jego zadziałanie. Po jednorazowym zadziałaniu bezpiecznik ulega zniszczeniu i podlega wymianie na nowy.

Główną częścią bezpiecznika jest element topikowy. Najczęściej są to miedziane, srebrne lub miedziane pokryte srebrem taśmy. Aby uzyskać efekt jak najszybszej reakcji na przetężenie, taśmy te posiadają przewężenia bądź nacięcia. Dzięki fizycznym właściwościom topika, oraz zjawisku rozpadu topika w chwili przerwania obwodu, osiąga się dodatkowo ograniczenie spodziewanego prądu zwarciowego do wartości prądu ograniczonego, co zmniejsza obciążenie elektrodynamiczne instalacji.

Całość zamknięta jest w szczelnej, ceramicznej obudowie.

Dane techniczne
Prąd znamionowy IN(A)
35
Napięcie znamionowe UN(V)
500
Typ
WT-00
Charakterystyka
gG