• Obniżka
Siłownik elektryczny liniowy FY017 750N 10mm/s  skok 50mm + wyjście analogowe

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Siłownik elektryczny liniowy FY017 750N 10mm/s skok 50mm + wyjście analogowe

Indeks: IW-FY017-12-10-50-PM
Kategoria: Siłowniki liniowe 12V
EAN: 0089926003708
Waga: 0.82 kg
14 Przedmioty
Parametry:
Seria:FY017
Długość:185
Prędkość:10 mm/s
Siła:750 N (75 kg)
Zasięg L:50 mm
Producent: Wagney

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
Promocja
Stara cena: 475,50 zł
427,95 zł
Cena Brutto / szt.

347,93 zł bez VAT

Najniższa cena produktu 427,95 zł z dnia 27.05.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 437,46 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Siłownik elektryczny liniowy FY017 750N 10mm/s skok 50mm + wyjście analogowe

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Aktuator liniowy z serii FY017 to przemysłowy, wodoodporny siłownik elektryczny o nośności 750N i skoku 50mm dedykowane do niewielkich obciążeń. Siłownik wyposażony w wbudowany potencjometr, który umożliwia określenie pozycji siłownika, np. za pomocą mikrokontrolera lub sterownika PLC. Potencjometr pozwala zawsze odczytać bezwzględną aktualną pozycję siłownika, jest to rozwiązanie, które nie wymaga "bazowania". 

Zastosowania  siłowników liniowych:

  • Otwieranie okien i drzwi
  • Napędy liniowe elementów maszyn
  • Szerokie zastosowanie w rolnictwie i motoryzacji – wysuwane rury, stopnie
  • Realizacja „Trackingu” w instalacjach fotowoltaicznych
  • Realizacja ruchu elementów wyposażenia inteligentnych budynków
  • Zastępowanie siłowników pneumatycznych w miejscach, gdzie nie ma dostępu do instalacji sprężonego powietrza

Budowa aktuatora liniowego:

Obudowa siłownika elektrycznego FY017 wykonana jest z wytrzymałego stopu aluminium, tłoczysko stanowi grubościenna rura z wytrzymałego stopu aluminium. Dodatkowe uszczelnienia i hermetyczne połączenia elementów siłownika, zapewniają szczelność na poziomie normy IP65.

W siłowniku zastosowano walcową przekładnię zębatą na stalowych kołach o prostych zębach, co daje gwarancję długiej i bezawaryjnej pracy. Przekładnia sprzęgnięta jest z mechanizmem śrubowym zabudowanym w tłoczysku aktuatora liniowego. Mechanizm śrubowy składa się z śruby trapezowej z polimerową nakrętką wysokiej wytrzymałości. Takie rozwiązanie zapewnia długotrwałą bezawaryjną pracę mechanizmu ze względu na właściwości samosmarowne tworzywa z którego wykonana jest nakrętka. 

Silnik siłownika, to szczotkowy silnik prądu stałego o mocy znamionowej 20W. Napięcie znamionowe dla tego siłownika wynosi 12V, co jest bardzo rozpowszechnionym standardem w automatyce przemysłowej. 

Montaż siłownika elektrycznego:

Montażu siłownika elektrycznego dokonujemy za pomocą sworzni 6mm, mocując wahliwie u jego podstawy i w otworze tłoczyska. 

Sterowanie siłownikiem elektrycznym:

Zastosowanie klasycznego silnika szczotkowego prądu stałego zapewnia bardzo proste sterowanie siłownikiem. Po przyłożeniu napięcia do zacisków siłownika, następuje jego wysuw. Po odwróceniu polaryzacji napięcia zasilania siłownik się składa. Możemy regulować prędkość wysuwu siłownika regulując jego napięcie zasilania. 

Wewnątrz obudowy siłownika elektrycznego, na stałe zabudowane są wyłączniki krańcowe. Zapobiegają one zbyt dalekiemu  wysunięciu tłoczyska lub jego zblokowania podczas chowania. 

Po podaniu napięcia zasilania siłownik wysuwa się, do momentu osiągnięcia pełnego wysuwu. Po osiągnięciu pełnego wysuwu, nakrętka wewnątrz aktywuje krańcówkę i siłownik zatrzymuje się w określonej pozycji. Po odwróceniu polaryzacji zasilania siłownik chowa się do momentu maksymalnego złożenia i aktywuje drugi wyłącznik krańcowy. 

Siłownik możemy sterować za pomocą centralki radiowej z przekaźnikami, ręcznie za pomocą przycisków i przekaźników, lub wykorzystać do tego celu systemy PLC, inteligentnych budynków lub inne zaawansowane systemy oparte o mikrokontrolery. 

Siłowniki wyposażone są w wbudowany potencjometr o rezystancji 10Kohm. Potencjometry wbudowane w siłowniki pracują w zakresie 0-10KOHM, można podłączać do nich napięcia do 12V, w celu wykorzystania potencjometru jako wyjścia analogowego. Chcąc wykorzystać wyjście analogowe siłownika (środowa nóżka potencjometru, kabelek czarny) należy je skalibrować - określić napięcie na wyjściu przy maksymalnym i minimalnym wysuwie. Wartości pośrednie będą wskazywały stopień wysunięcia siłownika linowego.

Napięcie wejściowe 12V
Nośność 750N
Prędkość 10 mm/s
Skok 50
Rodzaj pracy 10%, 2 min on / 18 min off
Wyłącznik krańcowy Wewnętrzny
Temperatura pracy -50°C`45°C
Klasa ochrony IP65
Dane techniczne
Seria
FY017
Długość
185
Prędkość
10 mm/s
Siła
750 N (75 kg)
Zasięg L
50 mm
Maksymalny prąd
3A
Krańcówki
Nieregulowane
Klasa ochrony
IP 65
Temperatura pracy [°C]
-50°C...+45°C
Sprzężenie zwrotne
Analogowe
Napięce zasilania
12 VDC