Filtruj

Seria

Seria

Długość L [mm]

Długość L [mm]

Prędkość

Prędkość

Siła

Siła

Zasięg L

Zasięg L

Maksymalny prąd

Maksymalny prąd

Wymiary

Wymiary

Rozdzielczość impulsatora

Rozdzielczość impulsatora

Napięce zasilania

Napięce zasilania

Dostępność

Dostępność

Producent

Producent

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Aktuatory liniowe

Siłowniki liniowe

Siłowniki liniowe z serii Super Power Jack cechuje bardzo staranne wykonanie oraz ponadprzeciętne parametry. Siłownik liniowy jest powszechnie stosowany w maszynach rolniczych oraz urządzeniach specjalistycznych, które spełniają rygorystyczne standardy. Dzięki jasnej i przejrzystej instrukcji, montaż i eksploatacja siłownika liniowego nie sprawiają najmniejszej trudności. Aby sprostać wymogom bezpieczeństwa urządzenie zostało wyposażone w wyłączniki krańcowe. Kierunek zmiany wysuwu jest sterowany na zasadzie zmiany polaryzacji. Na napęd składa się silnika DC (prądu stałego). W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji, pomożemy dobrać odpowiednią długość wysuwu oraz doradzimy w sposobie montażu i dostarczymy pomysłów z zakresu wykorzystania naszego produktu.

Siłowniki liniowe są to urządzenia zamieniające ruch obrotowy z silnika elektrycznego na ruch liniowy. Wykorzystuje się je w bardzo wielu dziedzinach. Siłowniki liniowe stosowane są m.in. w zamkach samochodowych, w systemach inteligentnego sterowania domem, w zamkach elektrycznych, w maszynach rolniczych, a także w zaawansowanych technologicznie robotach, jak również w systemach automatyki przemysłowej. Siłowniki liniowe stanowią jeden z najistotniejszych elementów konstrukcji ruchomych elementów. Pozwalają na zbudowanie silnika liniowego o konkretnym zakresie ruchu.

Co to jest siłownik liniowy?

Elektryczny siłownik liniowy jest urządzeniem, które zwykle korzysta z niedużych silników elektrycznych. Następnie zaś wykorzystują ich ruch obrotowy w celu zmiany go na ruch liniowy. Jest to możliwe do uzyskania dzięki zastosowaniu odpowiedniego gwintowania wewnątrz urządzenia. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że do tego celu można zastosować także silnik liniowy. Wykorzystuje on właściwości przepływającego przez cewkę prądu elektrycznego, a także znajdującego się w środku ferromagnetyka. W zależności od tego, jaki kierunek będzie miał prąd elektryczny na cewce, ferromagnetyk będzie poruszał się w odpowiednią stronę. Takie rozwiązanie można znaleźć chociażby w kolejach, precyzyjnych układach mechanicznych, a także w sprzętach AGD. Jego największe plusy to m.in. szybkość, precyzja pozycjonowania, a także przyspieszenie, które nie jest ograniczone bezwładnością elementów oraz tarciem. Co więcej, siłownik liniowy wyposażony są w funkcję samohamowania w sytuacji, gdy silnik elektryczny nie pracuje. Jeśli więc zdarzy się taka sytuacja, siłownik liniowy utrzyma ciężar nawet po tym, ja zostanie odłączone zasilanie.

Siłowniki liniowe - zastosowanie

Siłowniki liniowe znajdują zastosowanie w zamkach samochodowych, a także w zamkach elektrycznych do drzwi w inteligentnych budynkach. Są również używane w automatyce przemysłowej, jak i domowej. Wykorzystuje się je także do konstrukcji maszyn rolniczych. Bardzo często sterowanie takim urządzeniem odbywa się drogą radiową poprzez specjalne moduły, które obsługują łączność bezprzewodową. Stosowane są również z wykorzystaniem ręcznego czy też automatycznego sterowania.

Rodzaje siłowników liniowych

Istnieje bardzo wiele rozmaitych rodzajów siłowników liniowych. Ich zdecydowana większość zasilana jest prądem stałym, którego napięcie wynosi 12V. Oprócz nich dużą popularnością cieszą się siłowniki zasilane prądem o napięciu 24V oraz 36V. Warto pamiętać, że do prawidłowego funkcjonowania urządzenia niezbędne jest, aby siłownik został dopasowany do zadania, jakie ma spełniać. Jedną z kluczowych właściwości jest generowany moment obrotowy. Oprócz tego istotna jest prędkość liniowa urządzenia. Niezbędne jest także sprawdzenie długości wysuwającego się elementu. Niektóre siłowniki mają również dodatkowo zamontowany czujnik krańcowy, który zabezpiecza przed przesunięciem wału poza dopuszczalny zakres. Inne zaś posiadają wbudowane potencjometry do odczytywania aktualnej pozycji. Warto także zwrócić uwagę na sterowniki do siłowników liniowych, jak również na centrale sterujące siłownikami od bram wjazdowych, siłowniki przeznaczone do stosowania w samochodowych centralnych zamkach, a także na siłowniki liniowe o specjalistycznych parametrach, które wyróżniają się wysokim poziomem wytrzymałości oraz odporności.

Wszystkie siłowniki liniowe dostępne w naszym sklepie internetowym są szczegółowo opisane. Wszystkie najważniejsze informacje są zawarte w opisach. Jeśli jednak będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na Twoje pytania.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.