Płytka PCB SOFT START

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Płytka PCB SOFT START

Indeks: PCB SOFT START
Kategoria: Płytki drukowane
EAN: 0089926115791
Waga: 0.103 kg
0 Przedmiot

Układ miękkiego startu ( Soft start) zapobiega powstawaniu w uzwojeniach transformatora impulsu prądowego, powstającego podczas włączania go do sieci. Impuls ten ma znaczenie gdy moc transformatora jest większa niż 200W i w układzie prostownika zastosowano kondensatory filtrujące dużej pojemności - wszystko to powoduje że przy włączeniu do sieci takiego transformatora prąd przez niego pobierany...


Producent: AKCESORIA CNC

Wysyłamy z magazynu w 3 - 5 dni

Dostawa od 11,50 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
3,90 zł
Cena Brutto / szt.

3,17 zł bez VAT

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Płytka PCB SOFT START

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon
Układ miękkiego startu ( Soft start) zapobiega powstawaniu w uzwojeniach transformatora impulsu prądowego. powstającego podczas włączania go do sieci. Impuls ten ma znaczenie gdy moc transformatora jest większa niż 200W i w układzie prostownika zastosowano kondensatory filtrujące dużej pojemności - wszystko to powoduje że przy włączeniu do sieci takiego transformatora prąd przez niego pobierany jest większy niż znamionowy i powoduje to zadziałanie bezpiecznika i odłączenie zasilania. Przy ponownym załączeniu problem znika. Gdy pod jedną listwę zasilającą mamy podłączony komputer i na przykład sterownik maszyny to przy pierwszym włączeniu maszyny zadziała bezpiecznik główny w puszce i wyłączy nam maszynę wraz z komputerem - utracimy nie zapisane ustawienia maszyny itp.

Stosując układ SOFT STARTU eliminujemy taką sytuację i możemy bez obawy pracować na komputerze i sterowniku maszyny wpiętym w jedną szynę zasilającą pod jeden bezpiecznik.

Układ został zbudowany na płytce drukowanej ze złączami śrubowymi ARK przez co możemy montować go bezpośrednio w obudowie sterownika maszyny. posiada też bezpiecznik 5A zabezpieczający transformator.

Moc transformatora może sięgać aż 2kW (wtedy bezpiecznik powinien mieć wartość 9A).