Układ przeciwprzeciążeniowy + regulator prędkosci

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Układ przeciwprzeciążeniowy + regulator prędkosci

Indeks: PP-U
Kategoria: Aktuatory liniowe - Akcesoria
EAN: 0089926004422
Waga: 0.07 kg
5 Przedmioty

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
149,00 zł
Cena Brutto / szt.

121,14 zł bez VAT

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Układ przeciwprzeciążeniowy + regulator prędkosci

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Układ posiada funkcję regulacji prędkości silnika DC za pomocą zewnętrznego potencjometru dołączanego w zestawie. Za pomocą potencjometru montażowego umieszczonego na płytce regulujemy prąd przeciążenia, po przekroczeniu którego układ wyłączy się. 

PP-U -zabezpieczający moduł elektroniczny,  chroni siłownik elektryczny przed przeciążeniami prądowymi występującymi w układzie sterowania siłownikiem.

Każdy siłownik powinien być zabezpieczony przed przeciążeniem. W tym celu możemy użyć klasycznego bezpiecznika topikowego, lub właśnie modułu PP_U, który stanowi ulepszoną, elektroniczną formę bezpiecznika. Czym moduł PP-U różni się od zwykłego bezpiecznika?

Moduł PP-U możemy traktować jako swego rodzaju bezpiecznik wielokrotnego użytku. Nieważne, czy siłownik wyposażony jest w krańcówki końcowe, czy nie, bo w sytuacji napotkania przeszkody, siłownik, będzie napierał na przeszkodę. W momencie blokady/utyku poruszanego elementu ( np. skrzydło bramy napotka przeszkodę - zalegający śnieg w zimie) może dojść do wzrostu prądu w silniku siłownika, co może skutkować jego spaleniem. Warto również nadmienić, że jeżeli silnik wytrzyma chwilowe przeciążenie, to uszkodzeniu może ulec jedna z części mechanicznych, czy to mocowanie bramy, czy przekładnia samego siłownika liniowego. Każda z tych awarii będzie skutkowała kosztami naprawy/serwisowania. Warto też wziąć pod uwagę koszty związane z demontażem i ponownym montażem siłownika.

Dlatego elektroniczny moduł zabezpieczający PP-U jest nieodzownym elementem każdego układu sterowania siłownikiem liniowym.

Dobrze wyregulowany moduł przeciążeniowy w momencie wystąpienia przeciążenia wstrzyma pracę, nie dopuszczając do nadmiernego przeciążenia siłownika. Stan blokady układu zostanie zasygnalizowany czerwoną diodą. W takim przypadku wystarczy usunąć przeszkodę i zresetować zasilanie. Bezpiecznik topikowy należałoby w tym przypadku wymienić, tymczasem moduł PP-U może pracować dalej. Niewątpliwą zaletą jest prosta regulacja, która polega na wyregulowaniu czułości prądowej w skali od 0.1 do 10A.

                                                   Parametry 
Zakres napięcia   12 - 36 VDC
Prąd max   10 A
Wymiary   85.5mm x 54mm x 27mm
Temperatura pracy - 10°C~60°C

Instrukcja PP-U
Pobierz