Silikony

Silikony

Silikony to kolejna bardzo obszerna grupa produktów chemii przemysłowej, która ma wiele zastosowań. Jednymi z najbardziej znanych są oczywiście prace budowlane. Podczas tego rodzaju zadań masy silikonowe sprawdzają się wręcz doskonale, ponieważ pomagają w uszczelnianiu powierzchni, ale także spoinowaniu, fugowaniu czy nawet zaklejaniu ubytków. Silikony mają również swoje szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, ponieważ jako materiały odporne na działanie wysokich temperatur, idealnie współgrają z wieloma elementami i częściami maszynowymi. Są one odporne na działanie smarów i olei, stąd ich tak szerokie zastosowanie.

Przykładem wysokiej jakości produktu jest silikonowa masa uszczelniająca L.V. 5910, która jest przeznaczona przede wszystkim jako uszczelniacz połączeń kołnierzowych. Jego właściwości sprawiają, że wykazuje wysoką odporność na olej oraz wytrzymują duże przemieszczenia złączy. Podczas pracy z tymi silikonami warto jednak zwrócić uwagę na czas, w jakim możliwe jest uzyskanie pełnej twardości materiału, ponieważ będzie to niezwykle istotne dla efektywności podejmowanych działań.

Oferowane przez nas masy silikonowe sprzedawane są zarówno w tubkach, jak i specjalnych opakowaniach z dozownikiem ułatwiając ich wyciskanie. Przykładem może tu być jednoskładnikowa trwale elastyczna, lepka pasta w kolorze szarym, która odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do szorstkich powierzchni. Jej główna zaletą jest to, że nie zawiera rozpuszczalników, nie ma wpływu na wywoływanie korozji, a także jest odporna na płyny, smary i oleje. Bywa stosowana zamiast uszczelek stałych oraz do uszczelniania wszystkich rodzajów powierzchni. Odgrywa dużą rolę w motoryzacji do uszczelniania m.in. skrzyń korbowych, pokryw rozrządu, głowic cylindrów, misek olejowych, skrzyń biegów, pomp wodnych, termostatów, mechanizmów wyrównawczych.

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie możemy Państwu zaproponować cała gamę rozmaitych silikonów i mas silikonowych, jakie z pewnością przydadzą się w wielu pracach doraźnych, warsztatowych i codziennych. 

Rozwiń opis
Zwiń opis