Opaski kablowe

Opaski kablowe

Opaski kablowe w każdym układzie odgrywają bardzo duże znaczenie i odpowiednie użytkowanie tych prowadzi do wielu poważnych korzyści. Dzięki opaskom możliwe jest zachowanie pełnego porządku w przewodach. Można połączyć je ze sobą w logiczny sposób i tym samym utrzymać porządek we wnętrzu urządzenia. Dzięki temu układ nie będzie się przegrzewał i będzie zapewniona odpowiednia wentylacja. Oprócz tego podczas naprawy łatwiej będzie odnaleźć przewody podpięte do konkretnego podzespołu. Stosowanie opasek jest tym samym jak najbardziej polecane dla wszystkich osób.

W naszej ofercie znajdziesz wiele wysokiej jakości produktów. Poszczególne opaski z naszej oferty wyróżniają się przede wszystkim długością. Dzięki temu sprawdzają się przy innego rodzaju przewodach. Posiadamy również zestawy opasek kablowych kolorowych. Opaski kablowe dostępne są w w kolorach żółtym, czerwonym i zielonym. W ten sposób bardzo łatwo oznaczysz konkretne przewody i tym samym ułatwisz sobie odnalezienie ich podczas ewentualnej naprawy układu. Na takim działaniu będziesz zatem w stanie naprawdę wiele zyskać i być z niego bardzo szczęśliwym. Odpowiednie podejście do sprawy jest tym samym jak najbardziej wskazane dla wszystkich osób i prowadzi do naprawdę poważnych korzyści. Używanie produktów montażowych docenisz w momencie, gdy konieczna będzie naprawa danego urządzenia. Wtedy porządek w jego wnętrzu i oznaczenie wszystkich przewodów powoduje, że praca jest znacznie bardziej komfortowa i przebiega znacznie szybciej. Spięte przewody nie poplączą się również z innymi co mogłoby utrudnić ich późniejsze wyjęcie z całego układu.

Wszystkie osoby szukające tego typu produktów montażowych zachęcamy do postawienia na naszą ofertę. Szeroki wybór produktów sprawia, że łatwo dopasować te najbardziej odpowiednie do swoich potrzeb. Przy tym cała nasza oferta jest dostępna w naprawdę atrakcyjnych cenach co przekłada się na jeszcze większy komfort korzystania z niej. Postawienie na nasze produkty to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla wszystkich osób.

Opaska kablowa stanowi obowiązkowy element wyposażenia każdego warsztatu. Jest to uniwersalny przedmiot, który znajduje wiele zastosowań. Za jej pomocą można połączyć ze sobą dwa podzespoły. Element został oficjalnie wynaleziony w roku1958 przez przedsiębiorstwo Thomas & Betts, od tamtego momentu zostały sprzedane miliardy podobnych akcesoriów. Popularność opasek kablowych wynika głównie z niskiej ceny i nieskomplikowanej budowy, jednocześnie trudno znaleźć substytut, który lepiej sprawdzałyby się w branży elektrycznej i mechanicznej.

Czym jest opaska kablowa?

Opaski kablowe są elementem prostym w budowie. Konstrukcja opiera się na lince zakończonej zwężeniem, dzięki któremu łatwiej przewlec całość, kolejnym elementem jest zapięcie. Zapięcie działa na zasadzie mechanizmu zapadkowego, poprzez który wygenerowany jest zacisk w wyznaczonym miejscu. Minimalizacji ulega tym samym poluzowanie łączenia. Bardziej zaawansowane konstrukcyjnie opaski kablowe wyposażone są w śrubkę. Umożliwia to trwałe mocowanie, odporne na nacisk.

Opaski kablowe ze względu na budowę, znajdują mnóstwo zastosowań. Przede wszystkim spina kable, pozwalając na ich uporządkowanie. W wielu warsztatach pełni funkcję awaryjnych połączeń, które pozwalają na powstanie łączenia trwałego pomiędzy dwoma elementami.

Opaski kablowe z metalu czy plastiku?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów opasek kablowych. W zależności od zastosowanego materiału, elementy mogą mieć różne właściwości. W zakładach produkcyjnych korzysta się przede wszystkim z:

1). plastiku który jest bardzo tanim materiałem. Opaski plastikowe znajdują zastosowanie w elektryce, gdzie umożliwiają łączenie przewodów w wiązki.

2). poliamidu i nylonu - syntetyczne tworzywa zapewniają odpowiednią elastyczność, toteż opaski te stosuje się do podpinania kabli, aby powstały wiązki. Ponadto opaski poliamidowe wykorzystywane są przy tworzeniu opatrunków uciskowych.

3).metalu - opaski metalowe są trwalsze od produktów z tworzywa sztucznego. Dzięki temu znajdują zastosowanie w przemyśle ukierunkowanym na transportowanie cieczy. Właściwości uszczelniające opaski gwarantują odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Można mieć pewność, że opaski metalowe pozwolą na zachowanie funkcjonalności przez lata. Warto jednak regularnie konserwować je, w celu uniknięcia wystąpienia szkodliwego zjawiska korozji.

Jakie rodzaje opasek kablowych można wyróżnić?

Biorąc pod uwagę budowę i zasadę działania, wyróżnia się:

- opaski zaciskowe szczękowe produkowane z odpornej stali z wzmocnionym mechanizmem łączeniowym,

- opaski zaciskowe otwieralne stanowiące ekologiczną wersję, gdyż można ich używać wielokrotnie, nawet po otwarciu,

- opaski zaciskowe sprężynowe wykazujące właściwości termokurczliwe,

- opaski zaciskowe z podwójnym zamkiem odporne na zagrożenie otwarcia się opaski pod wpływem czynników zewnętrznych,

- opaski zaciskowe ślimakowe przeznaczone dla rolników, ogrodników oraz hodowców. Końce opaski skręca się za pomocą specjalnej śruby, aby całość była zwarta.

Istnieje wiele rodzajów opasek kablowych. Elementy, choć prostej konstrukcji, znajdują zastosowanie w wielu branżach. Dzięki temu stanowią uniwersalny, jak również tani substytut profesjonalnych łączeń. Na polskim rynku można spotkać się także z innymi określeniami. Opaski zaciskowe znane są pod nazwami takimi jak: zip, opaska kablowa, raps oraz trytytka. Co więcej, nazwy „trytytki” oraz „trytytka” zostały oficjalnie zarejestrowane w Urzędzie Patentowym RP.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Indeks: O1010-001-0011

Opaska kablowa 290x3.6 HA210 biała 100szt.

Cena
18,78 zł / op.
15,27 zł bez VAT

Opaska kablowa zaciskowa - trytytka 290x3.6mm HA210, opakowanie 100szt.

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: O1010-001-0020

Opaska kablowa 300x4.8 HA217 biała 100szt.

Cena
19,89 zł / op.
16,17 zł bez VAT

Opaska kablowa zaciskowa - trytytka 300x4.8mm HA217, opakowanie 100szt.

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: BOKR-120-2,5

Opaska kablowa BOKR-120-2,5 bezbarwna 100szt.

Cena
3,63 zł / 100 szt.
2,95 zł bez VAT

Opaska kablowa zaciskowa - trytytka 120x2.5mm BOKR-120-2,5; opakowanie 100szt.

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: BOKR-190-4,5

Opaska kablowa BOKR-190-4,5 bezbarwna 100szt.

Cena
12,57 zł / 100 szt.
10,22 zł bez VAT

Opaska kablowa zaciskowa - trytytka 190x4.5mm BOKR-190-4,5; opakowanie 100szt.

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: BOKR-200-2,5

Opaska kablowa BOKR-200-2,5 bezbarwna 100szt.

Cena
13,39 zł / 100 szt.
10,89 zł bez VAT

Opaska kablowa zaciskowa - trytytka 200x2.5mm BOKR-200-2,5; opakowanie 100szt.

Termin realizacji:
7 - 14 dni
Indeks: BOKR-200-3,5

Opaska kablowa BOKR-200-3,5 bezbarwna 100szt.

Cena
8,84 zł / 100 szt.
7,19 zł bez VAT

Opaska kablowa zaciskowa - trytytka 200x3.5mm BOKR-200-3,5; opakowanie 100szt.

Termin realizacji:
7 - 14 dni