Powrót do Piły taśmowe

Filtruj

b x s

b x s

wymiary [D x s x d]

wymiary [D x s x d]

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Piły taśmowe PASAT

Ocena: 4.80 / 5 (56 głosy)
Piły taśmowe PASAT Piła taśmowa PASAT to wyjątkowy typ piły do drewna miękkiego jak i twardego. Jest ona bardzo cienka i jest ząbkowana. Jest idealna do wycinania skomplikowanych kształtów przede wszystkim przy obróbce stolarskiej, ale także do innych zastosowań. Twardość samej piły to 41÷44 HRC, ale samo ostrze jest twardsze - 62÷65 HRC. Poza tym piła taśmowa PASAT jest hartowana i rozwarta. Brak zębów zapewnia wyjątkowe czyste i równe cięcie, dzięki czemu jest idealna także do obróbki wykończeniowej.

Oferujemy Państwu piły taśmowe renomowanej polskiej firmy FENES S.A. która jest doświadczonym, wieloletnim producentem akcesoriów i narzędzi do obróbki skrawaniem. To gwarancja dobrego zakupu i dobrze wydanych pieniędzy. Piły taśmowe ze względu na swoją budowę posiadają pewne ograniczenia użytkowania. Naprężenie piły 100-120MPa, rozwieranie 0,3-0,8mm, prędkość skrawania ok. 20m/s, czas pracy piły około godziny pracy, po której powinno nastąpić 12 godzin przerwy. Ostrzenie po każdym cyklu (1h+12h) ściernicą SZLIFF na sucho.
Piły taśmowe PASAT dostępne są w naszej ofercie w różnych wymiarach. Szerokości piły to od 10mm aż do 80mm ich grubości to 0.6mm do 1mm. Pozostałe wymiary jak i pomocniczy schemat pomagający zrozumieć użyte oznaczenia znajduje się poniżej jak i w opisie każdego produktu.

Warunki urzytkowania:

  • Naprężenie piły: 100-120 MPa
  • Rozwieranie: 0,3-0,8 mm/str. [rozwieranie na ½ wysokości mierzonej od wierzchołka] w zależności od gatunku przecinanego drewna i szerokości taśmy
  • Prędkość skrawania: ok. 20 m/s
  • Ostrzenie: ściernicą SZLIFF (N) [na sucho] rekomendowaną przez FENES S.A.
  • Czas pracy piły: ok. 1 godz. pracy + 12 godz. odpoczynku piły = pierwsze ostrzenie
Rozwiń opis
Zwiń opis
Piły taśmowe PASAT
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.