Powrót do Pasy zębate, Koła zębate, akcesoria

Filtruj

Oznaczenie

Oznaczenie

Podziałka

Podziałka

Długość [mm]

Długość [mm]

Szerokość [mm]

Szerokość [mm]

Ilość zębów

Ilość zębów

Materiał

Materiał

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

Pasy obustronnie zębate

Ocena: 4.80 / 5 (3575 głosy)
Pasy obustronnie zębate

Przedstawiamy Państwu najwyższej jakości, wykonane z najlepszych materiałów pasy dwustronnie zębate. Pasy te doskonale nadają się do pracy na obu kołach zębatych, gdzie możliwe są zmiany kierunku ruchu przekładni.

Dzięki swojej budowie opartej na trapezowym zarysie zębów pasy obustronnie zębate z powodzeniem przenoszą wyższe momenty obrotowe dlatego stosuje się je w budowie precyzyjnych przekładni.

Pas dwustronnie zębaty prawidłowo dopasowany gwarantują cichą i stabilną pracę, a przy tym dzięki zastosowaniu do ich produkcji politurenu pozostają odporne na działanie niskich i wysokich temperatur oraz wody, cechują się umiarkowaną olejoodpornością oraz brakiem jakichkolwiek wymagań konserwacyjnych. Możliwość stosowania pasów dwustronnie zębatych, zarówno w przekładniach jednokierunkowych, jak i dwukierunkowym czyni je bardzo popularnymi. Ponadto ich wytrzymałość wynikająca z podwójnego uzębienia, która nie jest mniejsza niż pasów jednostronnie uzębionych powoduje, że są doskonałym rozwiązaniem w budowie wielu urządzeń. Pasy te bowiem znalazły zastosowanie, jako element napędu lub transportu w takich urządzeniach, jak wentylatory, prasy, obrabiarki drewna, szlifierki, traki, napędy przenośników taśmowych i rolkowych, maszyn rolniczych itp.

Do niekwestionowanych zalet pasów obustronnie zębatych należy również równomierne przenoszenie siły przy korzystniejszym wprowadzeniu naprężeń podczas zazębienia, co czyni pracę stabilniejszą i cichszą

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroką gamę pasów obustronnie zębatych, zarówno pod postacią metryczną  jak i calową, o różnych rozmiarach, a wszystkie najwyższej jakości, pochodzące od wiodących na rynku producentów. Posiadamy pasy zębate podwójnie uzębione w typach DT5DT10TP-XLTP-LTP-HTP-HTP-HTD5MTP-GT2 8MGTTP-GT2 14MGT.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu oraz do kontaktu z naszymi doradcami pod nr telefonu 730 35 35 35, adresem e-mail handlowy@ebmia.pl

Rozwiń opis
Zwiń opis