Śruby

Śruby

Śruby pojawiające się w różnych odmianach to podstawowe elementy wyposażenia wielu warsztatów. Znajdują zastosowanie w budowie maszyn i wielu innych gałęziach przemysłu. Zdając sobie z tego sprawę przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę tych części. Każda śruba to część o niebagatelnym znaczeniu, dlatego też w naszym sklepie można znaleźć: śruby z łbem sześciokątnym ( modele DIN 931, DIN 933) śruby z łbem wypukłym (model ISO 7380) śruby z łbem walcowym z gniazdem sześciokątnym (odmiany DIN 6912, DIN 7984, DIN 912) śruby z łbem stożkowym z gniazdem sześciokątnym (model DIN 7991) śruby z łbem grzybkowym z podsadzaniem - zamkowe (model DIN 603) śruby oczkowe (model DIN 444) Śruby, które dla Państwa przygotowaliśmy odznaczają się najwyższą jakością na rynku. Będą służyć przez bardo długi czas bez najmniejszych problemów. Są doskonale przystosowane do wytrzymywania dużych obciążeń. W naszym sklepie znajdą Państwo dokładnie to, co będzie najbardziej potrzebne. Śruba i jej odmiany to tylko jeden z elementów naszej oferty. Zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami, są to między innymi: Nakrętki, Podkładki, Wkręty z łbem walcowym wypukłym, Wkręty samogwintujące.

Śruby są to elementy konstrukcyjne służące do połączeń rozłącznych, części maszyn oraz wszelkich urządzeń. Dobór odpowiedniej śruby do wymaganego połączenia odbywa się według przyjętej klasy własności mechanicznej śruby oraz odpowiadającym im parametrom wytrzymałościowym.

Wyróżniamy 10 klas własności mechanicznych śrub oraz wkrętów a mianowicie: 3.6, 4.6, 4.8, 5.6, 5.8, 6.6, 8.8, 10.9, 12.9.

Pierwsza liczba symbolu stanowi 0,01 nominalnej wartości wytrzymałości na rozciąganie w MPa gotowych śrub w danej klasie.

Druga liczba symbolu stanowi 0.1 procentowego stosunku nominalnej granicy plastyczności lub w MPa do nominalnej wartości wytrzymałości na rozciąganie w MPa , gotowej śruby.

Dla osiągnięcia niezbędnych własności wytrzymałościowych w danych klasach śrub zaleca się stosowanie odpowiednich materiałów. ;

- klasa 3.6 - stal niskowęglowa,

- klasa 4.6, 4.8 - stal nisko lub średniowęglowa,

- klasa 5.6, 5.8, 6.6, 6.8 - stal średniowęglowa

- klasa 8.8 - stal niskowęglowa z dodatkami stopowymi (B, Mn, Cr) hartowana i odpuszczana, stal średniowęglowa hartowana i odpuszczana,

- klasa 10.9 - stal niskowęglowa z dodatkiem stopowym (B, Mn, Cr), hartowana i odpuszczana, stal sredniowęglowa hartowana i odpuszczana, stal niskostopowa,

- klasa 12.9 - stal niskostopowa.

Każda śruba posiada oznaczenie na łbie jak na przykładzie

Rozwiń opis
Zwiń opis