Siłowniki pneumatyczne

Siłowniki pneumatyczne

Siłowniki pneumatyczne mają szerokie zastosowania, to sprawia, że są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy szeroką ofertę tych urządzeń. W jednym miejscu można odnaleźć wszystkie najważniejsze modele tych siłowników.
 
Pneumatyczne siłowniki są dostępne w naszym sklepie w pięciu postaciach. Konkretnie są to odmiany dwustronnego i jednostronnego działania oraz siłowniki obrotowe, liniowe i dociskowe.  Średnice tłoka w wymienionych przykładach utrzymują się w granicach 6-250 mm. Zatem pole manewru jest bardzo duże.
 
Wszystkie siłowniki pneumatyczne zostały wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi normami. Każdy siłownik dwustronnego i jednostronnego działania od średnicy tłoka 32mm do 160mm został wykonany według standardu ISO 6431. Takie podejście do produkcji sprawiło, że jest on całkowicie wymienny z siłownikami innych producentów wykonanymi w tej samej normie.
 
Każdy siłownik pneumatyczny znajdujący się w naszej ofercie jest doskonałej jakości. Wytrwa długie i intensywne użytkowanie, co jest dla Państwa zaletą, ponieważ nie trzeba będzie go często wymieniać. Warto też zwrócić uwagę na bardzo atrakcyjne ceny tych ważnych urządzeń.

Do czego służą siłowniki pneumatyczne?

Siłowniki pneumatyczne są często niedocenianymi urządzeniami, jednak spełniają wiele bardzo istotnych funkcji oraz są niezwykle pomocne w przemyśle i nie tylko. Te niepozorne elementy wyręczają nas w bardzo wielu czynnościach. Poznaj zastosowanie siłowników pneumatycznych.

Rodzaje siłowników pneumatycznych

Siłowniki dzielą się na trzy kategorie, czyli siłowniki hydrauliczne, siłowniki elektryczne oraz siłowniki pneumatyczne. Te ostatnie wyróżniają się naprawdę szerokim zastosowaniem. Co więcej, są nieustannie unowocześniane, co sprawia, że wykorzystywane są w różnych celach. Wśród nich możemy wyróżnić kilka różnych rodzajów siłowników. Siłowniki pneumatyczne można podzielić ze względu na rodzaj ruchu roboczego (liniowe, krzywoliniowe, a także kątowe), ze względu na rodzaj zastosowanego elementu roboczego (tłokowe, membranowe oraz mieszkowe), a także ze względu na występowanie tłoczyska.

Siłownik pneumatyczny – zalety

Jeśli chodzi o zalety siłowników pneumatycznych, na samym początku warto wspomnieć, że są naprawdę praktycznymi urządzeniami o bogatym zastosowaniu. Korzysta się z nich w praktycznie wszystkich gałęziach przemysłu. Ich zadaniem jest wprowadzanie w ruch urządzeń, których nie jest w stanie wprawić w ruch człowiek siłą swoich mięśni. Siłowniki pneumatyczne stosuje się przede wszystkim w maszynach, w których występuje ruch jednostajny i regularny.

Za duży plus siłowników pneumatycznych uznaje się także ich nieskomplikowaną obsługę oraz prostą budowę. Co więcej, czynnik napędzający siłownik, jakim jest sprężone powietrze, jest naprawdę bardzo łatwo dostępny. Narzędzie stanowi więc ciekawą alternatywę dla siłowników elektrycznych, których nie można zastosować w każdych warunkach. Warto wspomnieć także o tym, że siłowniki pneumatyczne są w stanie pracować nawet w bardzo niskich oraz wysokich temperaturach, a przy tym są w pełni bezpieczne, a także neutralne dla środowiska.

Ponadto siłowniki pneumatyczne mogą być wytwarzane na zamówienie, dlatego każdy może stworzyć narzędzie, które będzie spełniało jego wymagania. W Polsce można znaleźć kilka takich firm, które produkują siłowniki według przeznaczenia, dzięki temu są one znacznie wytrzymalsze i efektywniejsze.

Siłowniki pneumatyczne zastosowanie

Siłownik pneumatyczny najczęściej używany jest na halach produkcyjnych w firmach przemysłowych. Stosowane są na liniach produkcyjnych, a także na liniach do pakowania gotowych produktów czy też na prasach. Znaleźć je można także wśród wyposażenia służb ratunkowych. Siłownik pneumatyczny jest bowiem częścią rozwieraków, przecinaków i podobnych narzędzi. Używane są również w bramach wjazdowych, które są automatycznie zamykane oraz w autach – do otwierania drzwi.

Nasza oferta to nie tylko siłowniki pneumatyczne, znajduje się w niej znacznie więcej elementów. Wśród nich znajdują się:

Znajdą Państwo u nas całą masę niezbędnych urządzeń i narzędzi.
 

W stałej ofercie posiadamy ponad 3000 gotowych siłowników. Na zamówienie możemy wykonać dowolny siłownik.

Rozwiń opis
Zwiń opis