Powrót do Prowadniki przewodów

Filtruj

Wewnętrzna szerokość Bi - [mm]

Wewnętrzna szerokość Bi - [mm]

Zewnętrzna szerokość Ba - [mm]

Zewnętrzna szerokość Ba - [mm]

Wysokość wewnętrzna Hi - [mm]

Wysokość wewnętrzna Hi - [mm]

Wysokość zewnętrzna Ha - [mm]

Wysokość zewnętrzna Ha - [mm]

Promień zginania R - [mm]

Promień zginania R - [mm]

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Prowadniki przewodów

Ocena: 4.81 / 5 (172 głosy)
Prowadniki przewodów

Dostępne w 24 godziny

Prowadniki przewodów, prowadnice łańcuchowe, określane często jako prowadniki kablowe, łańcuchy kablowe lub e-prowadniki w zależności od producenta. to konstrukcje zaprojektowane do otaczania i prowadzenia elastycznych kabli elektrycznych i rur hydraulicznych lub pneumatycznych, części ruchomych zautomatyzowanych maszyn.

Miniaturyzują zużycie i naprężenia kabli i węży, ograniczają plątanie i poprawiają bezpieczeństwo operatora. Prowadniki przewodów można przystosować do ruchów poziomych, pionowych, obrotowych i trójwymiarowych.

DOBÓR ODPOWIEDNIEGO PROWADNIKÓW PRZEWODÓW

Dobór prowadnika przewodu przeprowadza się najskuteczniej określając poniższe wartości:

  • Zasięg pracy – do obliczenia długości prowadnika przewodów/ ilości elementów,
  • Ilość przewodów lub węży oraz ich średnice zewnętrzne, aby dobrać wewnętrzne wymiary prowadnika (Hi oraz Bi na rysunku)
  • Promienie gięcia przewodów lub węży, aby dobrać promień prowadnika R przewodów
  • Całkowity ciężar przewodów, potrzebny do doboru zwisu prowadnika przewodów
  • Środowisko pracy

Prowadniki przewodów w sklepie EBMiA to systemy wraz z konstrukcją startową do mocowania przewodów głownie w układzie płaskim tutaj i tutaj. Często stosowanym rozwiązaniem jest uchwyt czołowy dający możliwość mocowania również do płaszczyzn poziomych tutaj i tutaj. W ofercie również prowadniki z mocowaniem zbieżnym i rozbieżnym w wariantach z mocowaniem metalowym, zależne od dalszego układu pracy prowadnicy i przewodów.

Większość prowadników przewodów ma prostokątny przekrój, wewnątrz którego leżą kable. Poprzeczki na całej długości prowadnika przewodu można otworzyć od zewnątrz, dzięki czemu można łatwo włożyć kable i podłączyć wtyki. Wewnętrzne separatory w prowadnikach oddzielają kable. Kable mogą być również utrzymywane na miejscu dzięki zintegrowanemu odciążeniu naciągu. Wsporniki montażowe mocują końce prowadnika przewodu do maszyny.

Oprócz zginania tylko w jednej płaszczyźnie ze względu na sztywną konstrukcję przegubową, prowadniki przewodów często umożliwiają również zginanie tylko w jednym kierunku. W połączeniu ze sztywnym zamocowaniem końców prowadnika przewodu, może to całkowicie zapobiec kołysaniu się dołączonych kabli w niepożądanych kierunkach i splątaniu lub zgnieceniu.

W celu przedłużenia żywotności kabli często stosuje się prowadniki przewodów ze specjalnymi, bardzo elastycznymi kablami.

Prowadniki przewodów są stosowane wszędzie tam, gdzie występuje automatyzacja ruchu polegająca na przesyłaniu energii, danych, cieczy lub gazów. Przykłady obejmują obrabiarki, dźwigi, myjnie samochodowe, sprzęt medyczny i laboratoryjny, automatyczne magazyny, wózki widłowe, roboty przemysłowe, morskie platformy wiertnicze i technologię sceniczną.

Jeżeli potrzebujesz szczegółowej wiedzy na temat prowadników, ich doboru, obliczeń. Zajrzyj do naszego artykułu pod tym linkiem

Rozwiń opis
Zwiń opis
Prowadniki przewodów
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.