Środek mocujacy 603 50ml

Ocena: 4.73 / 5
Indeks: LOCTITE 603 50ML
Kategoria: Połaczenia pasowane
Produkt Loctite 603 jest jednoskładnikowym klejem anareobowym do mocowania połączeń cylindrycznych. Utwardzenie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi. Adhezja ma miejsce nawet na lekko zanieczyszczonych olejem powierzchniach. Zastosowanie: Służy do klejenia pasowanych części...

Producent: LOCTITE

Wysyłamy z magazynu w 3 - 5 dni

Dostawa od 12,00 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
184,38 zł

149,90 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Środek mocujacy 603 50ml

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon
730 35 35 35
Produkt Loctite 603 jest jednoskładnikowym klejem anareobowym do mocowania połączeń cylindrycznych.
Utwardzenie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem. kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi. Adhezja ma miejsce nawet na lekko zanieczyszczonych olejem powierzchniach.

Zastosowanie:

Służy do klejenia pasowanych części cylindrycznych. szczególnie w przypadkach. gdy nie można zapewnić dokładnego oczyszczenia powierzchni.

Do zastosowań tego produktu należy także wklejanie do obudowy łożysk wałeczkowych lub impregnowanych olejem tulei.

Wskazówki dotyczące stosowania.

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki. należy dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnie.
Złącze musi być całkowicie wypełnione klejem. Aby to osiągnąć. w połączeniach pasowanych luźno należy nanieść klej wokół wałka i krawędzi wlotu tulei. ruch obrotowy części podczas montażu zapewni dokładne rozprowadzenie kleju.
W połączeniach wtłaczanych. trzeba starannie pokryć produktem obie klejone powierzchnie i wykonać szybki montaż pod dużym naciskiem.
W połączeniach pasowanych skurczowo klej nanosi się na wałek- tuleję należy rozgrzać. aby powstał dostateczny luz dla swobodnego montażu.
Nie należy ruszać części aż do osiągnięcia pełnej wytrzymalości. Produkt ten ma zdolność utwardzenia się nawet poprzez cienką warstwę większości olejów konserwacyjnych.
Niektóre oleje zawierają składniki zabezpieczające przed rdzą (np. azotyn sodowy). które działają hamująco na proces utwardzania kleju.
Szybkość utwardzania i wytrzymałość końcowa na powierzchniach zaolejonych będą zależały od rodzaju oraz ilości użytego oleju.
Dalsze informacje na temat klejów służących do mocowania połączeń współosiowych można uzyskać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

Magazynowanie

O ile na etykiecie nie ma innych wskazań. idelnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temp. pomiedzy 8 C a 28 C.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego orginalnym pojemniku. gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:

 • Wytrzymałość na ścinanie- 26 N/mm2
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości (22 C)
  Stal - 6 godz.
  Dwuchromian cynkowy- 7 godz.
  Aluminium - 72 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 C)
  Stal - 10 min
  Dwuchromian cynkowy - 50 min
  Aluminium - 25 min
 • Temperatura pracy - od -55C do +150C
 • Kolor - zielony