Licznik prędkości obrotowej z czujnikiem hallotronowym (magnetycznym)

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Licznik prędkości obrotowej z czujnikiem hallotronowym (magnetycznym)

Indeks: IW-T-000-0012
Kategoria: Liczniki
EAN: 0089926121396
Waga: 0.088 kg
0 Przedmiot

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Licznik prędkości obrotowej z czujnikiem hallotronowym (magnetycznym)

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Licznik prędkości obrotowej z czujnikiem hallotronowym (magnetycznym) to urządzenie, które pozwala na pomiar prędkości obrotowej w sposób prosty i precyzyjny. W zestawie znajduje się magnes, który jest montowany na wirującym elemencie, oraz wyświetlacz, który pokazuje wartość prędkości w obrotach na minutę.

Działanie licznika opiera się na zastosowaniu efektu hallotronowego, który pozwala na detekcję zmian pola magnetycznego generowanych przez magnes na wirującym elemencie. Czujnik hallotronowy (magnetyczny) jest umieszczony na stałe w urządzeniu i jest wrażliwy na zmiany pola magnetycznego, które są generowane przez magnes w miarę jak wiruje. Na podstawie tych zmian, licznik oblicza prędkość obrotową i wyświetla ją na wyświetlaczu w jednostkach obrotów na minutę.

Licznik prędkości obrotowej z czujnikiem hallotronowym jest prosty w użyciu, ponieważ nie wymaga kontaktu fizycznego z wirującym elementem, co eliminuje konieczność montażu dodatkowych czujników mechanicznych. Jest to przydatne w przypadku mierzenia prędkości obrotowej w trudno dostępnych miejscach lub w przypadku wirujących elementów o wysokich prędkościach, gdzie montaż tradycyjnych czujników może być trudny lub niebezpieczny.

Licznik prędkości obrotowej z czujnikiem hallotronowym jest idealny do zastosowań w różnego rodzaju maszynach, urządzeniach przemysłowych, pojazdach, czy modelach rc, gdzie pomiar prędkości obrotowej jest istotny dla monitorowania wydajności, diagnostyki, czy kontroli procesów.