Powrót do Osprzęt hydrauliczny

Filtruj

f [mm]

f [mm]

d [mm]

d [mm]

A [mm]

A [mm]

B [mm]

B [mm]

C [mm]

C [mm]

L [mm]

L [mm]

e [mm]

e [mm]

h [mm]

h [mm]

l [mm]

l [mm]

m [mm]

m [mm]

r

r

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Kolumnowe wskaźniki poziomu z osłoną HCX-P

Ocena: 4.82 / 5 (11 głosy)
Kolumnowe wskaźniki poziomu z osłoną HCX-P

Właściwości:

Kolumnowe HCX-P - właściwości Kolumnowe HCX-P - właściwości

Materiał

Przezroczysty technopolimer na bazie poliamidu (PA-T), wysoce odporny na uderzenia, rozpuszczalniki, oleje z dodatkami, węglowodory alifatyczne i aromatyczne, benzynę, naftę, estry fosforowe.
Nie stosować w kontakcie z alkoholem i detergentami zawierającymi alkohol.

Osłona

Stop cynkowy, powierzchnia piaskowana.

Śruby, nakrętki i podkładki

Stal ocynkowana.

Pierścienie uszczelniające

Guma syntetyczna NBR.

Ekran kontrastowy

Polakierowane na biało aluminium umieszczone w tylnej ściance wskaźnika dla uniknięcia bezpośredniego kontaktu z cieczą, dzięki czemu nie następuje żółknięcie ekranu wskutek przepływu gorącego płynu. Możliwe jest jego wyjęcie przed montażem w celu naniesienia znaczników i ew. napisów (np. MIN-MAX).

Termometr

HCX/T+P: wbudowany termometr do odczytu temperatury.

Montaż

- Od wewnątrz zbiornika za pomocą załączonego kompletu śrub i nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany są wystarczająco grube, nagwintować dwa otwory w ścianie zbiornika i zamocować wskaźnik za pomocą załączonego zestawu śrub bez nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany nie są wystarczająco grube, zamontować za pomocą załączonego zestawu śrub oraz zestawu do szybkiego montażu FM Kit.
W celu uzyskania optymalnego uszczelnienia wskaźnika zalecane jest zastosowanie maksymalnego momentu dokręcenia śrub (patrz tabela poniżej) przy jego montażu. Chropowatość powierzchni zbiornika powinna wynosić Ra = 3 µm.

Maksymalna temperatura pracy ciągłej

90°C (z olejem).

Wykonania specjalne na życzenie (dla odpowiednich ilości)

Wskaźniki poziomu odporne na płyny zawierające alkohol lub na gotującą wodę.

Właściwości i zastosowania

Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika. Osłona wzmacniająca posiada podłużne okno od frontu oraz po trzy “wizjerki”
z każdego boku co daje bardzo dobrą czytelność poziomu płynu nawet z pozycji bocznej. Dodatkowo odczyt poziomu i temperatury poprawia efekt soczewki powiększającej. Ewentualne uderzenia są absorbowane przez osłonę i przenoszone bezpośrednio na ścianki maszyny, gdyż wskaźnik jest umieszczony pomiędzy gumowymi uszczelkami “O-ring”.

Dane Techniczne

Podczas testów wytrzymałościowych przeprowadzanych w laboratorium firmy ELESA wskaźnik z osłoną wytrzymywał uderzenia do 35 J.
W testach laboratoryjnych prowadzonych z użyciem oleju mineralnego do układów hydraulicznych typ CB68 (według normy ISO 3498) spoiny wskaźników przy 23°C wytrzymywały ciśnienie do 18 bar. W celu sprawdzenia możliwości zastosowania wskaźnika do innych olejów i cieczy lub w innych warunkach ciśnienia i temperatury, należy skontaktować się z działem technicznym ELESA+GANTER POLSKA lub przeprowadzić próby dla sprawdzenia poprawnego działania wskaźnika.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Kolumnowe wskaźniki poziomu z osłoną HCX-P
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.