Powrót do Osprzęt hydrauliczny

Filtruj

f [mm]

f [mm]

d [mm]

d [mm]

A [mm]

A [mm]

B [mm]

B [mm]

C [mm]

C [mm]

L [mm]

L [mm]

e [mm]

e [mm]

m [mm]

m [mm]

r

r

Skala termometru °C

Skala termometru °C

Skala termometru °F

Skala termometru °F

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Kolumnowe wskaźniki poziomu odporne na działanie alkoholu HCX-AR

Ocena: 4.84 / 5 (55 głosy)
Kolumnowe wskaźniki poziomu odporne na działanie alkoholu HCX-AR

Właściwości:

Kolumnowe HCX-AR - właściwości Kolumnowe HCX-AR - właściwości

Materiał

Przezroczysty technopolimer na bazie poliamidu (PA-T/AR), wysoce odporny na uderzenia, rozpuszczalniki, oleje z dodatkami, węglowodory alifatyczne i aromatyczne, benzynę, naftę, estry fosforowe oraz mieszaniny i detergenty zawierające alkohol.

Śruby, nakrętki i podkładki

Stal ocynkowana.

Pierścienie uszczelniające

O-Ring z gumy syntetycznej NBR.

Ekran kontrastowy

Polakierowane na biało aluminium umieszczone w tylnej ściance wskaźnika dla uniknięcia bezpośredniego kontaktu z cieczą, dzięki czemu nie następuje żółknięcie ekranu wskutek przepływu gorącego płynu. Możliwe jest wyjęcie ekranu kontrastowego przed montażem w celu naniesienia znaczników i ew. napisów (np. MIN-MAX).

Termometr

HCX/T-AR: wbudowany termometr do odczytu temperatury.

Montaż

- Od wewnątrz zbiornika za pomocą załączonego kompletu śrub i nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany są wystarczająco grube, nagwintować dwa otwory w ścianie zbiornika i zamocować wskaźnik za pomocą załączonego zestawu śrub bez nakrętek.
- Gdy nakrętki nie mogą być zamocowane od wewnątrz zbiornika, a ściany nie są wystarczająco grube, zamontować za pomocą załączonego zestawu śrub oraz zestawu do szybkiego montażu FM Kit.
W celu uzyskania optymalnego uszczelnienia wskaźnika zalecane jest zastosowanie maksymalnego momentu dokręcenia śrub (patrz tabela poniżej) przy jego montażu. Chropowatość powierzchni zbiornika powinna wynosić Ra = 3 µm.

Maksymalna temperatura pracy ciągłej

80°C.

Właściwości i zastosowania

Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika. Korpus wykonany w całości z przezroczystego materiału: maksymalna widoczność poziomu płynu nawet z pozycji bocznej. Odczyt poziomu i temperatury poprawia efekt soczewki powiększającej.

Dane Techniczne

W testach laboratoryjnych prowadzonych z użyciem oleju mineralnego do układów hydraulicznych typ CB68 (według normy ISO 3498) spoiny wskaźników
przy 23°C wytrzymały następujące wartości ciśnienia: - HCX.76 AR do 13 bar
- HCX.127 AR do 13 bar
- HCX.254 AR do 10 bar.
W celu sprawdzenia możliwości zastosowania wskaźnika do innych olejów i cieczy lub w innych warunkach ciśnienia i temperatury, należy skontaktować się z działem technicznym ELESA+GANTER POLSKA lub przeprowadzić próby dla sprawdzenia poprawnego działania wskaźnika.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Kolumnowe wskaźniki poziomu odporne na działanie alkoholu HCX-AR
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.