Powrót do Elementy sterujące

Filtruj

h1

h1

b3 [mm]

b3 [mm]

d1 [mm]

d1 [mm]

d2 [mm]

d2 [mm]

h2 [mm]

h2 [mm]

h3

h3

m [mm]

m [mm]

s [mm]

s [mm]

t [mm]

t [mm]

A/F [mm]

A/F [mm]

Typ

Typ

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

Wózki rolkowe GN 2424

Ocena: 4.82 / 5 (180 głosy)
Wózki rolkowe GN 2424


Specyfikacja

Typy
- Typ N: wózek standardowy, z rolkami zamocowanymi centralnie
- Typ R: wózek boczny, z rolkami przesuniętymi promieniowo
- Typ S: wózek zwężony, z rolkami zamocowanymi centralnie

Wersja
- Wersja U: ze zgarniaczem łożyska swobodnego (szyna U)
- Wersja X: ze zgarniaczem łożyska stałego (szyna X)

Obudowa
- Aluminium (Typ N)
- Stal (Typ R / Typ S)
- ocynkowana, pasywacja niebieska
Rolki
– stal łożyskowa, hartowana
- łożysko kulkowe zamknięte, uszczelnione (2RS)
- ciągłe smarowanie
Zgarniacz
- Tworzywo sztuczne, PUR, szare
- wtopka stalowa, ocynkowana


Informacje

Wózki rolkowe GN 2424 przeznaczona są do współpracy z prowadnicami GN 2422, tworząc gotową konstrukcję rolkowych prowadnic liniowych. Stosowane są w inżynierii mechaniczne, do budowy linowych układów przemieszczenia w maszynach i urządzeniach.
W zależności o typu wózka, możliwe jest budowanie poziomych lub pionowych układów liniowych. Zależnie od współpracującej z nim szyny, wózek może posiadać odpowiednie zgarniacze, oraz dodatkowo dla typu N uszczelnienia wzdłużne.


Wstępne naprężenie oraz luz pomiędzy wózkiem a szyną można wyregulować na etapie montażu. Dwie skrajne rolki łożyskowe prowadzą cały wózek po jednej z bieżni szyny, a rolka środkowa (regulowana mimośrodowo) porusza się na bieżni przeciwległej. Szczegółowa instrukcja regulacji oraz klucz regulacyjny dostarczane są razem z wózkiem rolkowym.
W razie potrzeby klucz do otwierania może być zamówiony oddzielnie GN 2424.1 z dwoma rozmiarami: Oznaczenie klucza

A/F1 / A/F2 = 8 dla wózków typoszeregu h1 = 18, Oznaczenie klucza: GN 2424.1-8-8 
A/F1 = 13 and A/F2 = 15 dla wózków typoszeregu h1 = 28 / 35 / 43,Oznaczenie klucza: GN 2424.1-13-15

Wykonania specjalne na życzenie

- Wózki z liczbą rolek większą niż 3
- inne układy mocowania rolek na wózkach


Rolkowe systemy prowadnic linowych

Rolkowe systemy prowadnic liniowych umożliwiają niezawodne i ekonomiczne przemieszczanie liniowe różnego typu modułów sprzętowych. Do ich głównych zalet zalicza się długą żywotność oraz cichą pracę. Cechy te sprawiają, że systemy rolkowe są niezbędnymi składnikami układów skutecznego i bezpiecznego przemieszczania podzespołów urządzeń, przy niskim wkładzie energii.
Gama produktów obejmuje wszystkie elementy niezbędne do budowy kompaktowych i łatwych w montażu rolkowych prowadnic liniowych. Każdy układ składa się z zewnętrznej szyny oraz rolek lub wózków rolkowych, poruszających się wewnątrz niej.
Szyny są podstawą rolkowych prowadnic liniowych. Mogą one być przystosowane do stałego lub swobodnego łożyskowania rolek. W wersji z łożyskowaniem stałym, rolki wewnątrz szyny łożyskowane są w dwóch płaszczyznach, podczas gdy w wersji swobodnej, tylko w jednej (pozwalając na ich osiowy przesuw). Z połączenia obu wersji łożyskowania tworzy się układ kompensujący wzajemne przemieszczenia lub błędy równoległość powstałej konstrukcji. Precyzyjna obróbka pozostałych elementów konstrukcyjnych takiego układu może być zatem ograniczona do niezbędnego minimum. Szyny prowadzące mogą być montowane na jeden z dwóch sposobów, poprzez otwory cylindryczne, bądź samocentrujące otwory stożkowe.
Wózki rolkowe dostępne są w trzech typach konstrukcji, różniących się sposobem montażu, materiałem oraz stopniem uszczelnienia. Wszystkie wózki rolkowe posiadają po trzy rolki, z których środkowa jest zawsze regulowana mimośrodowo, umożliwiając wstępne ich napięcie wewnątrz szyny (wyregulowanie luzu łożyskowego). W zależności od wersja szyny, na obu końcach wózka rolkowego mogą być zainstalowane zgarniacze.
Same rolki są podobne w konstrukcji do łożysk kulkowych z nierozłączalnym czopem, używanym jako element mocujący.
Jako wykonania specjalne, rolki i zgarniacze według podanych standardów mogą być dostarczane oddzielnie.
Wszystkie warianty wykonania dostępne są w nominalnych wymiarach szyn H1 = 18, 28, 35 i 43 mm. Poza standardowym zakresem, mogą również dostępne w odcinkach o długości do 3600 mm, w jednym kawałku, lub odcinkach dostosowanych do indywidualnych wymagań klienta.


Rolkowe systemy prowadnic linowych

Aby zapewnić maksymalną elastyczność, rolkowe systemy prowadnic liniowych dostępne są z elementów wymienionych poniżej. W zależności od wymagań, poszczególne komponenty mogą być dostarczane w odpowiednich ilościach. Ponieważ w większości aplikacji, zarówno szyny prowadzące, jak i wózki rolkowe, muszą być montowane oddzielnie, elementy te dostarczone są niezłożone i zapakowane oddzielnie.
Na życzenie dostępne są w pełni zmontowane rolkowe systemy prowadnic liniowych, zawierające zarówno szyny GN 2422, jak i wózki rolkowe GN 2424.


Rozwiń opis
Zwiń opis
Wózki rolkowe GN 2424
Rysunek techniczny
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.