Spray do styków elektrycznych czy do elektroniki – co wybrać?

2 grudnia 2021 0

Autor:

Wiele osób jest zdania, iż spray do styków elektrycznych i spray do elektroniki służy do tego samego. Jest to błędne założenie. Co prawda oba rozwiązania różnią się niewielkimi detalami, ale jednocześnie nie mają zbyt wielu wspólnych właściwości. Podobieństwem są puszki od wspomnianych produktów, na których można zauważyć praktycznie takie same etykiety oraz ich pojemność.

Spray do styków elektrycznych – do czego może się przydać?

Jak wskazuje nazwa spray do styków elektrycznych przydaje się przede wszystkim do konserwacji styków. Dzięki temu nie ma żadnych problemów ze swobodnym przepływem prądu. To chemiczne rozwiązanie, które pomoże domownikom zadbać o użytkowaną instalację elektryczną oraz jej podzespoły. Spray do styków elektrycznych sprawdzi się przy:

– przewodach,

– kontaktach,

– bezpiecznikach,

– wtyczkach,

– stykach.

Oczywiście preparaty mają zdecydowanie szersze zastosowanie, ponieważ można je zaobserwować m.in. w profesjonalnie zarządzanych serwisach samochodowych. Spraye do styków elektrycznych przydadzą się w dokładnym wyczyszczeniu świec i klem

Spray do elektroniki – podstawowe właściwości

Nieco innymi właściwościami charakteryzuje się coraz bardziej popularny spray do elektroniki, w który można zainwestować ciężko zarobione pieniądze. Produkty z tej półki mają za zadanie zabezpieczyć rozbudowane układy elektroniczne i znakomicie się z tego wywiązują.

Z powierzchni czyszczonego elementu elektronicznego usuwane są wszystkie zanieczyszczenia. Oczywiście prace pielęgnacyjne powinny być wykonywane precyzyjnie i starannie. Spraye tworzą na powierzchniach warstwę ochronną i wypierają z nich nadmiar wilgoci.

Spray do styków elektrycznych i elektroniki – co wybrać?

Całość zasługuje przynajmniej na krótkie podsumowanie. Spray do styków elektrycznych i spray do elektroniki będzie stosowany przy konserwacji zupełnie innych elementów. Spray do styków spełni oczekiwania użytkowników, gdy będzie im zależało na lepszym przepływie prądu. Z kolei preparaty do elektroniki powinny być wykorzystywane jedynie przy układach elektronicznych (doskonałe właściwości izolujące). Tak zabezpieczone części będą chronione przed wieloma poważnymi uszkodzeniami. Jak widać oba te produkty poradzą sobie w innych miejscach i warunkach, dlatego warto zastanowić się nad ich wyborem i wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby. W ten sposób nie narobi się żadnych szkód.

W kolejnych artykułach opisaliśmy:

Preparat wielofunkcyjny – jaki kupić?

Smar biały – co to jest, zastosowanie, jak działa?

Smar grafitowy – zastosowanie, do czego, cena

Smar techniczny – rodzaje i zastosowanie

Smar silikonowy – zastosowanie i jaki wybrać?

Jaki smar do łożysk?

Wazelina techniczna – do czego służy i jakie ma zastosowanie?

Pasta termoprzewodząca – jaka najlepsza, rodzaje, jak nałożyć?

Sprężone powietrze do czyszczenia – jak i gdzie stosować?

Kondensator – co to jest, budowa, rodzaje, symbole

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco