Preparat wielofunkcyjny – jaki kupić?

23 sierpnia 2021 0

Autor:

Preparat wielofunkcyjny już od kilku lat jest wyposażeniem nie tylko profesjonalnych warsztatów, ale również gospodarstw domowych, gdzie bez problemu znajdzie swoje zastosowanie nawet do najbardziej skomplikowanych zadań.

Zastosowanie preparatu wielofunkcyjnego

W czym tkwi sekret preparatów wielofunkcyjnych? Są one stworzone z wielu składników syntetycznych, które są zawieszone w rozpuszczalniku dobrej jakości. Dzięki temu po zmieszaniu otrzymujemy preparat, który będzie idealnie pasował do różnych powierzchni oraz metali. Dzięki płynnej konsystencji preparat dotrze do nawet trudnodostępnych miejsc, które normalnie wymagałyby rozbierania części konstrukcji. Całość preparatu jest wzbogacona sprężonym gazem, co zapewnia odpowiednie ciśnienie w momencie naciśnięcia przycisku uaktywniającego preparat.

Zabezpieczenie przed korozją – jaki najlepszy preparat wielofunkcyjny?

Preparat wielozadaniowy świetnie nada się do konserwacji elementów metalowych. Dzięki specjalnej powłoce preparat przez bardzo długi okres czasu może przeciwdziałać czynnikom korozyjnym, co znacząco może wydłużyć żywotność metalu. Preparat będzie doskonale również pasował do odrdzewiania nakrętek oraz łańcuchów rowerowych. Oprócz zwalczania korozji nałoży on również substancję oleistą usprawniająca ich pracę.

Zwalczanie nadmiernej ilości wody

Mało osób wie, ale preparaty wielozadaniowe mogą się również przydać w momencie potrzeby osuszenia szczeliny, do której dostała się woda. Jej obecność może znacząco przyśpieszyć pojawienie się korozji. Spryskanie takiej szczeliny preparatem może spowodować, że woda znacznie szybciej wyparuje, a tym samym w dużym stopniu zabezpieczymy powierzchnię przed pojawieniem się korozji.

Podstawowy środek konserwujący

Preparat wielozadaniowy ma również właściwości konserwujące. Od teraz każda metalowa rzecz, która wymaga utrzymania jej w wysokiej jakości poślizgu, może zostać zakonserwowana przez taki preparat. Warto pamiętać o tym, że należy tę czynność powtarzać regularnie. Dzięki temu szanse na awarie całego mechanizmu znacząco spadają, a my będziemy mogli cieszyć się z przedmiotów o długiej żywotności.

Właściwości czyszczące

Preparat wielozadaniowy sprawdzi się nie tylko przy konserwacji powierzchni, ale również przy jej czyszczeniu. Dzięki temu nawet tłuste plamy po oleju będą mogły zostać usunięte w szybkim tempie. Preparaty mają właściwości absorbujące, dzięki którym całość rozlanego oleju lub innej substancji mogą zostać z łatwością usunięte. Dodatkowo preparaty tego typu zapobiegają nadmiernemu osiadaniu się kurzu oraz pyłu. Może to znacząco poprawić działania określonych mechanizmów różnych urządzeń.

Poprawa przewodności elektrycznej

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że preparaty wielozadaniowe mogą również naprawić problemy z przewodnością elektryczną. Szczególnie może być to przydatne w przypadku układów zapłonowych. Dzięki temu nawet drobne awarie mogą zostać naprawione przez taki preparat. Oczywiście przy próbie naprawy koniecznie trzeba zachować wszelkie środki ostrożności, aby całość operacji przebiegła nie tylko skutecznie, ale również bezpiecznie dla osoby podejmującej się naprawy urządzenia elektrycznego.

Jak wybrać preparat wielofunkcyjny?

Istnieje wiele kryteriów, które koniecznie należy wziąć pod uwagę przy wyborze preparatu wielozadaniowego. Na rynku obecnie istnieje bardzo szeroki wybór tego typu produktów. Konieczna będzie zatem głębsza analiza, co dokładnie chcemy osiągnąć za sprawą preparatu.

Zakres działania preparatu wielofunkcyjnego

Preparaty wielozadaniowe dzielimy na preparaty konserwujące, penetrujące, wazelinowe oraz wielofunkcyjne. Każdy z nich ma różne możliwości, a ich wybór powinniśmy warunkować tym, do czego dany preparat będzie nam potrzebny w określonym momencie.

Preparat wielofunkcyjny a zakres temperatur

Zakres temperatur działania preparatów wielozadaniowych jest niezwykle ważną kwestią. Błędne dopasowanie preparatu do warunków temperaturowych może spowodować obniżenie jego skuteczności. Najpopularniejsze preparaty działają poprawnie w temperaturach rzędu od -25 do 200 stopni Celsjusza. Oczywiście na rynku można zakupić preparaty specjalistyczne, które zapewniają skuteczność nawet przy 1000 stopniach Celsjusza.

Preparat wielofunkcyjny a sposób aplikacji

Na rynku wyróżniamy najczęściej dwa sposoby aplikacji preparatów wielozadaniowych. Pierwszym z nich jest dozowanie strzykawkowe, które najlepiej sprawdza się w przypadku ciasnych szczelin, gdzie kluczowa jest precyzja działania. Innym sposób dozowania to preparaty w sprayu. Będzie ono przydatne w momencie konieczności spryskania preparatem sporej powierzchni w krótkim czasie.

Pojemność

Każdy z preparatów wielozadaniowych jest dostępny w wielu rozmiarach opakowania. Najbardziej rozsądnym wydaje się zakupienie preparatów o jak największej pojemności. Warto jednak przeanalizować, czy na pewno będzie on przez nas często używany. Najczęściej spotykane rozmiary na rynku to 50 ml, 150 ml, 250 ml, 400 ml, 500 ml, 5  oraz 200 l. Z całą pewnością każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Firma

Nie jest tajemnicą, że nie wszystkie preparaty są równe. Dużą rolę odgrywa w tym firma, która jest producentem preparatu. Stawiając na sprawdzoną firmę z wieloletnim doświadczeniem, możemy mieć pewność, że ich produkty będą nas zadowalały pod wieloma względami. Nie bez znaczenia jest również skład preparatu. Im mniej chemicznych składników, tym lepiej dla naszego środowiska.

Cena

Ważną kwestią przy wyborze preparatów wielozadaniowych jest oczywiście cena. Najtańsze preparaty w najmniejszej pojemności otrzymamy już za ok. 10 zł. Wraz z pojemnością, cena całkowita oczywiście wzrasta systematycznie. Przed końcową transakcją należy upewnić się, czy interesujący nas sklep oferuje najlepsze ceny na rynku w danej chwili. Pozwoli to nam zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Zakupienie preparatu wielofunkcyjnego może skutecznie skrócić czas potrzebny do osiągnięcia zamierzonego efektu. Samo opakowanie preparatu bez problemu zmieści się nawet w ciasnych szufladach, co sprawia, że bez problemu możemy go przechowywać w zaciszu naszego domu.

W kolejnych artykułach opisaliśmy:

Spray do styków elektrycznych czy do elektroniki – co wybrać?

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco