Wkręty samowiercące – rodzaje i zastosowanie

12 lutego 2022 0

Autor:

Wkręty są wykorzystywane przy rozmaitych pracach budowlano-remontowych. Sprawdzają się zwłaszcza przy różnego rodzaju montażach, lecz na samym początku warto poszerzyć swoją wiedzę na temat ich prawidłowego użytkowania. Co istotne obecnie można wyróżnić wiele rodzajów wkrętów, lecz dużą popularnością cieszą się tzw. wkręty samowiercące. Warto poznać ich podstawowe właściwości oraz zastosowanie. Dzięki temu nie będzie żadnych problemów z tym, aby skorzystać z nich przy odpowiednich pracach montażowych.

Wkręty samowiercące – dostępne rodzaje

Wkręty samowiercące można zakupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również za pomocą Internetu. Jeśli klienci nigdy wcześniej nie zabierali się za ich zamawianie powinni polegać na opiniach fachowców. Kluczowe jest to, że wkręty samowiercące mogą być tworzone ze:

– stali węglowej,

– stali nierdzewnej A2.

Dobór odpowiedniego materiału jest uzależniony m.in. od charakteru wykonywanych prac. To właśnie z tego względu za dobieranie wkrętów samowiercących odpowiadają profesjonaliści.

Wkręty z tej kategorii różnią się od siebie m.in. długością. Bardzo często na rynku można napotkać wkręty o długości mieszczącej się w granicach od 10 do 25 mm. W niektórych przypadkach można sobie dodatkowo pozwolić na zwiększoną siłę nacisku. Odpowiadają za to starannie wykonane kołnierze dociskowe.

Warto wspomnieć o podziale wkrętów samowiercących ze względu na rodzaj „łebka”. W tej sytuacji potencjalni klienci mogą zdecydować się na zakup:

– wkrętów z łbem stożkowym,

– wkrętów z łbem podkładkowym,

– wkrętów z łbem walcowym,

– wkrętów z łbem sześciokątnym,

  • wkrętów z łbem kołnierzowym.

Znając wszystkie ich rodzaje nie powinno być najmniejszych problemów z tym, aby wybrać dla siebie idealny typ wkrętów samowiercących. W razie potrzeby należy poprosić o pomoc specjalistów.

Wkręt samowiercący – z jakich narzędzi można skorzystać?

Wkręt samowiercący doskonale współpracuje z różnego rodzaju narzędziami. Co za tym idzie użytkownicy mogą je swobodnie łączyć z wkrętarkami automatycznymi, wkrętakami lub śrubokrętami. Ich wykorzystywanie jest stosunkowo proste, a można to sobie ułatwić przy pomocy specjalnych końcówek do kluczy i wkrętarek.

Jak widać wkręt samowiercący pełni nieocenioną rolę na wielu płaszczyznach o charakterze remontowym lub budowlanym. Warto mieć je pod ręką, ponieważ przydają się podczas realizowania drobnych, jak i bardziej skomplikowanych prac.

Wkręty samowiercące – zastosowanie

Dobrą informacją dla zwolenników wkrętów samowiercących jest to, że są uniwersalne i wykazują się bardzo wszechstronnym zastosowaniem. Oczywiście na dużą skalę korzysta się z nich głównie w przemyśle. Dodatkowo sprawdzają się w budownictwie, a konkretniej przy wznoszeniu trwałych i stabilnych konstrukcji stalowych.

Wkręty samowiercące mogą pracować zarówno z drewnem, jak i betonem. Nie ma co do tego absolutnie żadnych przeciwwskazań. Często sięga się po nie przy okazji montażu kanałów wentylacyjnych w wersji okrągłej oraz prostokątnej. Ponadto zastosowanie wkrętów samowiercących ułatwia dogłębne i precyzyjne czyszczenie różnego rodzaju instalacji. Nic dziwnego, że takie wkręty zyskują aktualnie tak dużą popularność i szeroką rzeszę sympatyków. To gwarancja trwałości wznoszonej konstrukcji, ale też dbałość o jej estetykę. Na całe szczęście takie wkręty samowiercące  można zakupić w dość przystępnych cenach (zwłaszcza podczas zamawiania ilości hurtowych). Najlepiej robić to poprzez sprawdzone hurtownie (stacjonarne, jak i internetowe).

W kolejnych artykułach opisaliśmy:

Wkręty nierdzewne – właściwości, zastosowanie, jakie kupić?

Jak wkręcać wkręty do blachy trapezowej?

Rodzaje wkrętów specjalistycznych i zastosowanie

Elementy złączne – co to jest, jakie wyróżniamy?

Blachowkręty nierdzewne – właściwości i zastosowanie

Jak mierzyć wkręty?

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco