Blachowkręty nierdzewne – właściwości i zastosowanie

1 lutego 2022 0

Autor:

Blachowkręty nierdzewne należą do podstawowego wyposażenia każdego dekarza. Mają jednak zdecydowanie szersze zastosowanie, a to głównie ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i odporność na szkodliwe warunki środowiskowe. To bardzo uniwersalne elementy złączne, z których można korzystać m.in. w branży motoryzacyjnej oraz stoczniowej.

Blachowkręty nierdzewne – właściwości i podstawowe zalety

Blachowkręty nierdzewne poradzą sobie praktycznie z każdymi warunkami atmosferycznymi. Mowa m.in. o:

– podwyższonym poziomie wilgoci,

– zmiennych temperaturach,

– styczności z niektórymi kwasami i słoną wodą.

Stosuje się je m.in. przy pracach petrochemicznych, chociaż duże znaczenie ma oczywiście to jakie są potrzeby konkretnych użytkowników i w jakich warunkach przyjdzie im pracować.

Blachowkręty nierdzewne można wykonywać ze stali nierdzewnej A2 oraz stali kwasoodpornej A4. Obie propozycje mają swoje mocne strony, dlatego tak ważne jest to, aby dobrze je między sobą porównać. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się na polskim rynku blachowkręty należące do drugiej kategorii. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, a do tego radzą sobie z mgłą solną. To z tego powodu wykorzystuje się je na szeroką skalę na platformach wiertniczych, w stoczniach oraz przy tworzeniu farm wiatrowych (morskich).

Blachowkręty ze stali nierdzewnej – gdzie można się z nimi spotkać?

Jak już zostało wspomniane blachowkręty nierdzewne zaskakują swoją wszechstronnością zastosowania. Jeśli ktoś miał styczność z pracami dekarskimi, petrochemicznymi lub motoryzacyjnymi na pewno miał z nimi bliższą styczność. Dodatkowo takie blachowkręty pełnią nieocenioną rolę w przemyśle energetycznym. Kluczowe jest to, aby prawidłowo je produkować, dlatego odpowiadają za to renomowane firmy.

Blachowkręty nierdzewne usprawniają łączenie elementów konstrukcyjnych z metalu, a do tego cechują się niezwykłą prostotą użytkowania. Jeśli ktoś ma na ten temat choć podstawowe pojęcie powinien sobie z nimi bez problemów poradzić. Mogą się od siebie różnić m.in. typem łba, tak aby dobrać do nich odpowiednie klucze.

Popularność omawianych blachowkrętów nierdzewnych bierze się przede wszystkim stąd, że pomagają w ekspresowym łączeniu metalowych elementów oraz blach. Obecnie na rynku istnieją również bardziej rozbudowane modele, z których można skorzystać np. w przypadku tworzywa sztucznego oraz drewna. Wykazują się podwyższoną wydajnością oraz funkcjonalnością.

W kolejnych artykułach opisaliśmy:

Wkręty nierdzewne – właściwości, zastosowanie, jakie kupić?

Jak wkręcać wkręty do blachy trapezowej?

Rodzaje wkrętów specjalistycznych i zastosowanie

Elementy złączne – co to jest, jakie wyróżniamy?

Wkręty samowiercące – rodzaje i zastosowanie

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco