Wkręty

Wkręty

Wkręty to akcesoria niezbędne w każdym przydomowym warsztacie i nie tylko. Wyróżniają się bogatym zastosowaniem – można ich używać zarówno podczas niewielkich napraw, jak i większych prac remontowych, montażowych oraz wykończeniowych. W ofercie sklepu internetowego EBMiA znajdziesz różnorodne wkręty do wielu zastosowań i różnych materiałów.

Jeśli chodzi o wkręty do drewna, przeznaczone są one przede wszystkim do łączenia ze sobą elementów z drewna, ale także tworzyw drewnopochodnych. Okażą się przydatne przy przykręcaniu drewnianych części do powierzchni wytworzonych z innych materiałów. Wkręty te posiadają duże łby oraz bardzo cienki rdzeń gwintowany. Za sprawą takiej budowy z łatwością wchodzi on zarówno w miękkie, jak również grube materiały. Dodatkowo górna część trzonka, która jest gładka, pozwala na precyzyjne dociągnięcie do siebie skręcanych elementów.

W przypadku rdzenia wkrętów do metalu warto wspomnieć o niższym skoku gwintu, a także jego małej głębokości, co wyróżnia ten rodzaj wkrętów. Wytwarza się je ze stali, ale twardszej niż ta, która używana jest do produkcji wkrętów do drewna. Dzięki temu pozostają one w pełni wydajne i funkcjonalne nawet na skutek kontaktu z twardym podłożem. Zanim zastosujesz wkręt do metalu pamiętaj o tym, by najpierw nawiercić powierzchnię, w której ma zostać umieszczony. Niektóre wkręty od razu posiadają samowiertną końcówkę, dlatego zastosowanie dodatkowych akcesoriów nie jest konieczne.

Na koniec kilka słów o wkrętach do płyt kartonowo-gipsowych. Wyróżniają się one odmienną konstrukcją, która umożliwia szybkie i łatwe przebicie się przez płytę bez przewiercania się przez warstwę kartonową. Wśród tych wkrętów wyróżnia się ich dwa rodzaje, czyli te o mniejszym oraz większym skoku gwintu. Jeśli chodzi o pierwszy z nich, wykorzystywany jest on do przytwierdzania płyty karton-gips do profili stalowych, natomiast drugi używany jest do łączenia tejże płyty z elementami drewnianymi. Oprócz tego w naszej ofercie znajdziesz również wkręty do ościeżnic, dwugwinty, wkręty metryczne i wiele innych.

Rozwiń opis
Zwiń opis

Subkategorie Wkręty