Zaciskarka do tulejek – jak działa i jaką wybrać?

28 kwietnia 2022 0

Autor:

Zaciskarka do tulejek to niezbyt skomplikowane urządzenie, które z wyglądu przypomina tradycyjne kombinerki. Z tego też względu można je znaleźć w wielu gospodarstwach domowych, ale też w zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Zaciskarka tulejek jest wzbogacona w specjalnie zaprojektowane wcięcia i wypustki. Urządzenia różnią się od siebie m.in. średnicą zastosowanych elementów zaciskających.

Zaciskarka do tulejek – co to jest i jak działa?

Zaciskarka do tulejek jest skonstruowana w taki sposób, aby umożliwić zainteresowanym osobom bezproblemowe łączenie przewodów jednożyłowych lub wielożyłowych (w których nie zastosowano izolacji). Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby z pomocą omawianego urządzenia zaciskać tulejki:

– izolowane,

– nieizolowane.

Kluczowe jest to, aby posiadać w tym zakresie podstawowe umiejętności techniczne. W razie potrzeby można się zdecydować na skorzystanie z usług fachowców. Zaciskarki do tulejek są niezwykle uniwersalne oraz dostępne w przystępnych cenach. Z tego też względu zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku.

Zaciskarka tulejek – jaką wybrać?

Nie każdy posiada dostatecznie rozbudowaną wiedzę na temat doboru zaciskarek do tulejek. Można to przedyskutować z wykwalifikowanymi specjalistami lub też działać na własną rękę.

Przy podstawowych pracach instalacyjnych strzałem w dziesiątkę okażą się klasyczne zaciskarki do tulejek izolowanych. W ten sposób można sobie pozwolić na sprawne połączenie przewodów bez obaw o to, że izolowana część końcówki zostanie uszkodzona. Obecnie klienci bardzo chętnie sięgają po zaciskarki do tulejek o średnicy od 0,25 do 10 mm kwadratowych. Dużo jednak zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników i zaplanowanych prac. Nowoczesne modele są wyposażone w specjalne blokady, które będą się otwierać dopiero po zakończeniu zaciskania.

Zaciskarki do tulejek – jak z nich korzystać?

Korzystanie z omawianych zaciskarek do tulejek nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy się w to zaangażować. W klasycznych modelach tulejka powinna być umieszczona w odpowiednim otworze, tak aby można było ją swobodnie docisnąć. Jeśli ktoś natomiast często zabiera się za przeprowadzanie prac instalacyjnych powinien wybrać sześciokątną zaciskarkę do tulejek, która zagwarantuje mu optymalne dopasowanie i właściwą siłę nacisku.

W kolejnych artykułach opisaliśmy:

Szczypce segera – rodzaje i zastosowanie

Szczypce Morse’a – budowa i zastosowanie

Szczypce boczne – rodzaje i zastosowanie

Szczypce dla elektryków – jakie wybrać?

Narzędzia dla elektryka – jakie wybrać?

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco