Jak działa laser CNC?

4 października 2019 0

Autor:

Jeśli chodzi o obróbkę metali, laser CNC jest jednym z bardziej innowacyjnych urządzeń. Pozwala bowiem na uzyskiwanie nawet bardzo niestandardowych kształtów, a także świetnie sprawdza się w produkcji seryjnej. Zapewnia szybką i bardzo efektywną pracę, dlatego jest idealnym wsparciem w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Chcesz wiedzieć, jak działa CNC laser i poznać jego zastosowanie? Zapraszamy do lektury!

Laser CNC – jak wygląda jego praca?

Laser CNC to urządzenie, które pracuje niezwykle precyzyjnie. Miejscowo topi lub topi i odparowuje cienką warstwę metalu za pomocą energii wiązki promieniowania laserowego. Do cięcia laserem używa się również gazu technicznego o dużej czystości. Reaguje on z żelazem, dzięki czemu dostarcza dodatkową dawkę energii, w konsekwencji przyspieszając produkcję. Warto zadbać o jego odpowiednie dopasowanie, ponieważ dzięki temu możliwe będzie cięcie zarówno stali, jak i aluminium i wszystkich jego stopów, a także miedzi oraz stopów miedzi.

Ciecie laserowe CNC – kiedy można je wykorzystać?

Najczęściej cięcie laserowe wykorzystywane do jest do obróbki stali miękkiej (do grubości ok. 30 mm). Jeśli jednak chcesz uzyskiwać bardzo precyzyjne efekty, ale powyżej 25 mm, pamiętaj o użyciu elementów najwyższej jakości. Przede wszystkim zwróć uwagę na materiał, czystość stosowanego gazu, a także jakość wiązki i stan dyszy.

CNC laser – plusy

Najpopularniejszą metodą obróbki metali jest dziś bezsprzecznie technologia CNC. Wpływają na to jej możliwości automatyzacji procesów produkcyjnych. Dzięki temu nie jest konieczne zatrudnianie tak dużej liczby pracowników – czynnik ludzki podczas wytwarzania jest zminimalizowany. Najważniejsze jest tak naprawdę zaprogramowanie urządzeń, a one wykonają już całą pracę samodzielnie. To sprawia, że maszyny CNC praktycznie eliminują ryzyko wystąpienia jakichkolwiek błędów, a przy tym zwiększają poziom precyzji i jakość wykonywanych produktów.

Wykorzystując w swojej pracy cięcie laserem CNC możesz mieć pewność, że nie tylko przyspieszy on cały proces i zapewni wysoką dokładność, ale również pozwoli na wykonanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów. Oznacza to, że z jego pomocą można wykonać chociażby elementy dekoracyjne, a także wykonać obróbkę profili. Warto wspomnieć, że podczas pracy promień lasera zupełnie się nie zużywa ani nie zmienia swoich wymiarów. To bardzo ważne, ponieważ oznacza to, że każdy element wykonywany podczas produkcji seryjnej będzie jednakowy.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco