Paralaksa tła

Sterowanie do plotera rysującego

Centrum obróbki schodów
1 lutego 2019
 

Niniejszy sterownik został przygotowany na potrzeby naszej wystawy na targach Druku 3D, w których uczestniczyliśmy w kwietniu 2018 roku.


Sterownik plotera rysującego

Niniejszy sterownik został przygotowany na potrzeby naszej wystawy na targach Druku 3D, w których uczestniczyliśmy w kwietniu 2018 roku. Do napędzania osi wykorzystaliśmy silniki krokowe oraz silniki hybrydowe. Sterowanie pracą silników realizowane było przy pomocy programu Mach3. Komunikacja z komputerem odbywała się za pośrednictwem portu ethernetowego, a pośredniczył w tym kontroler ruchu Smoothstepper. Przy konstrukcji wykorzystaliśmy obudowę firm Rittal oraz system mocowań wewnątrz szaf oferowany przez tego producenta.


Tak wygląda nasze stanowisko na targach ’namalowane ręką’ naszego robota.

Stanowisko na targach narysowane przez robota

Stelaż pod robota przygotowany został z profili aluminiowych. Natomiast sam robot zbudowany został w oparciu o gotowe stoły liniowe. Przeniesienie napędu stołów realizowane było na bazie pasków zębatych, dlatego bez problemu byliśmy w stanie uzyskać posuwy rzędu 50m/min. Przy prowadzeniu przewodów skorzystaliśmy z prowadników przewodów. Wieżę świetlną zastosowaliśmy, aby informować otoczenie o statusie pracy naszego robota.

Stelaż robota

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem automatyki. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji. Odpowiedzą na każde pytanie oraz pomogą dobrać podzespoły potrzebne do zrealizowania sterowania projektowanej maszyny.

Wybrane produkty