Koszulki robocze – jakie wybrać i które są najlepsze?

23 września 2021 0

Autor:

Koszulki robocze to jeden z najistotniejszych elementów garderoby każdego pracownika. Dobrą informacją dla użytkowników jest to, że z koszulek można korzystać również w warunkach ogrodowych. Rynek jest przepełniony różnorakimi rozwiązaniami. Koszulki do pracy są tworzone z solidnych i nowoczesnych materiałów, a do tego wykazują się podwyższoną odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Warto przejrzeć ofertę konkretnych producentów, aby wybrać dla siebie najciekawsze propozycje rynkowe. W dużej mierze odpowiadają za to firmy i zakłady pracy, chyba, że koszulkę roboczą kupuje się do samodzielnego użytku.

Koszulki robocze – bawełniane czy syntetyczne?

Kluczową kwestią dla większości zainteresowanych osób będzie materiał wykonania. Jeśli nie jest to materiał najwyższych lotów nie warto nawet zwracać na niego uwagi. Najpopularniejszą opcją na rynku są bawełniane koszulki robocze. Zapewniają maksymalny komfort, a jednocześnie nie przepuszczają chłodnego powietrza. Są miłe w dotyku i w odróżnieniu do koszulek syntetycznych, z biegiem czasu nie będą stawać się zimne. Niezbyt dobrze odprowadzają nadmiar wilgoci, dlatego jeśli korzysta się z nich na świeżym powietrzu, może to być dość uciążliwe – zwłaszcza przy podmuchach wiatru.

Koszulki robocze syntetyczne dobrze odprowadzają wilgoć, lecz są dość cienkie i przewiewne. Duże znaczenie ma to, w jakim okresie czasu klienci decydują się na zakup tego typu produktów. W okresie letnim ciekawszym wyborem są koszulki w wersji syntetycznej. W zamkniętych pomieszczeniach warto stawiać na koszulki robocze oddychające z bawełny. Przydadzą się też w okresie jesiennym.

Jak wybrać najlepsze koszulki robocze? Na co zwracać uwagę?

Każda osoba, która zdecyduje się na kupno koszulek roboczych dąży do tego, aby być z nich w pełni zadowolonym. Czasami trudno jest nad tym w jakikolwiek sposób zapanować. Warto wybierać jedynie te oferty, które pochodzą od uznanych producentów. Przede wszystkim koszulki robocze nie mogą się odznaczać:

–> dużymi i dobrze wyczuwalnymi szwami (często umieszczanymi w niewłaściwych miejscach),

–> podrażnieniami skóry,

–> niskim poziomem elastyczności.

Najwięcej trudności przychodzi z dobieraniem koszulek roboczych z długim rękawem. To właśnie one są mało elastyczne i ograniczają ruchy pracowników. Z racji tego, przed złożeniem finalnego zamówienia, warto je dobrze przetestować. Można zdecydować się na kilka próbek i poprosić pracowników o rzetelne opinie. Profesjonalnie działające zakłady pracy dbają o komfort zatrudnionych osób. W przypadku koszulek z długim rękawem lepszą inwestycją będzie tkanina syntetyczna. Bawełna nie jest zbyt rozciągliwa i może ograniczać ruch w łokciach.

Odpowiednio zaprojektowane koszulki robocze powinny mieć pewne naszywki, np. logo firmowe. Nie należy jednak przesadzać z kieszonkami, ponieważ nie jest to zbyt komfortowe i praktyczne rozwiązanie. Dopuszczalne są kieszonki znajdujące się w okolicach klatki piersiowej. Niektóre modele mają kieszonki na ramionach. Można w nich przechowywać m.in. niewielkich rozmiarów klucze. Przed zakupem warto sprawdzić krój koszulek roboczych, aby potem nie było z nimi żadnego problemu. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku koszulek przeznaczonych dla pań, które nie mogą być przecież zbyt luźne.

Koszulka robocza – jaki modele wziąć pod lupę w pierwszej kolejności?

Jak widać, dobór koszulek roboczych nie jest zbyt prostym zadaniem, zwłaszcza, że na rynku występuje coraz więcej modeli. Producenci chcą na nich zarobić. Nikogo to nie dziwi, ponieważ popyt na takie produkty stale rośnie.

Koszulki robocze z nadrukiem

W pierwszej kolejności warto wziąć pod lupę przede wszystkim koszulki robocze z nadrukami. Dla wielu zakładów pracy będą pełnić funkcję reprezentacyjną i reklamową. To od kierownictwa zakładu zależy w dużej mierze, jakie konkretnie nadruki znajdą się na koszulkach roboczych męskich oraz koszulkach roboczych damskich.

Koszulki robocze odblaskowe

Drugim modelem, który nie powinien być zlekceważony, są koszulki robocze odblaskowe. Dzięki takiej garderobie pracownik będzie widoczny z dalszej odległości. Przydaje się to np. na terenie pokaźnych magazynów. W ten sposób niweluje się ryzyko występowania wypadków. Do wyboru są koszulki robocze z krótkimi rękawem oraz długimi rękawami. Ostateczna decyzja jest uzależniona od pory roku, w trakcie której pracownicy będą korzystać z takich koszulek.

Koszulki polo robocze

Oprócz powyższych rozwiązań, w swoich rozważaniach warto wziąć pod uwagę koszulki polo robocze. To doskonała alternatywa dla zwykłego t-shirtu. Prezentuje się estetycznie i elegancko. Jest też bardzo komfortowa i wykazuje się bardzo długą żywotnością.

Wszystkie z powyższych propozycji są najczęściej kupowane przez pracodawców dla swoich pracowników. Do takich koszulek roboczych można z łatwością dopasować pozostałe elementy roboczej odzieży ochronnej. W chłodniejsze dni polecamy zarzucić na wierzch koszulki flanelową koszulę do pracy, a całość roboczego zestawu idealnie dopełni dobrze dobrane i wygodne obuwie robocze.

W kolejnych artykułach opisujemy:

Rękawice robocze – rodzaje, zastosowanie, jakie kupić?

Bluza polarowa robocza – jaką wybrać?

Kolory kasków na budowie – co oznaczają?

Sandały robocze – z podnoskiem, bez podnoska, jakie wybrać?

Odzież robocza przeciwdeszczowa – jaką wybrać?

Kurtka robocza – jaką kupić?

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco