Wiertło do konfirmatów – jakie wybrać?

25 marca 2021 0

Autor:

Wiertło do konfirmatów używane jest głównie w przemyśle meblarskim. Znajdują jednak zastosowanie również w pracach domowych. To świetnie rozwiązanie w przypadku, gdy pracujemy z materiałami z drewna lub z meblami. Wiertła do konfirmatów będą dobrym wyborem podczas konstruowania, naprawy oraz renowacji mebli. Wiertła do konfirmatów są wyjątkowo dokładne, ponieważ służą one do wykonywania otworów, w których następnie umieszczona zostanie śruba o konkretnym kształcie i wymiarze.

Co to jest konfirmat?

Konfirmaty – jak wspominaliśmy na początku – są to narzędzia stosowane przede wszystkim w przemyśle meblarskim, gdzie przydają się zarówno podczas produkcji, obróbki czy przeróbki, jak i naprawy mebli z drewna. Są to wkręty wykorzystywane do łączenia drewnianych części mebli. Śruba konfirmat powinna mieć specjalnie przygotowany otwór, a więc najważniejszym zastosowaniem wiertła do konfirmatów jest wiercenie otworów pod owe śruby.

Wiertła do konfirmatów – właściwości i zastosowanie

Wiertła do konfirmatów są dość specyficznymi rodzajami wierteł, przede wszystkim ze względu na ich nietypowe zastosowanie. Wiertło to musi mieć konkretne wymiary, które powinny być dostosowane do wymiarów śruby konfirmat, wkręcanej do drewna. Warto mieć na uwadze fakt, że wiertła powinny być odrobinę mniejsze od śruby, która ma być wkręcana.

Nie można również zapomnieć o tym, że wiertła do konfirmatów powinny znaleźć zastosowanie do różnych rodzajów drewna, a także do materiałów drewnopochodnych. Wiercenie pod konfirmaty powinno więc być możliwe zarówno w sklejce, płytach wiórowych, jak i w drewnie litym z różnych gatunków drzewa. Co więcej, ważne jest, by wiertła miały odpowiedni kształt, ponieważ śruba do mebli musi solidnie trzymać się w wywierconym otworze. Kształt powinien być zatem dobrze wyprofilowany.

Jeśli chodzi o wykonywanie otworów pod konfirmaty, to nie może być ono wykonywane osobno dla każdej deski, przez którą przebiegać będzie otwór. Deski, elementy mebli przykłada się do siebie w taki sposób, w jaki będzie przebiegał otwór, który ma je w efekcie połączyć za pomocą śruby. Jest to tak ważne, ponieważ śruba konfirmatowa posiada charakterystyczny, stożkowaty kształt. Jeśli oba otwory zostaną wykonane osobno, nie będzie możliwości późniejszego zachowania jednolitej przestrzeni na śrubę.

Wiertła do konfirmatów to narzędzia produkowane z solidnej stali narzędziowej. Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je precyzyjnie dopasowywać do śrub konfirmatów. Warto pamiętać, że wiertła powinny być dopasowane do pracy z różnymi odmianami drewna, a także z materiałami drewnopochodnymi, które mają odmienną twardość.

Wiertło do konfirmatów cena

Cena wiertła do konfirmatów zależy m.in. od tego, przez jaką markę zostało wyprodukowane. Najlepsze narzędzia pochodzą od znanych i cenionych producentów, takich jak Bosch, czy CMT ORANGE TOOLS. Rozmiar wiertła również ma wpływ na jego cenę. Pojedyncze wiertło do konfirmatów może więc kosztować od 10 zł do nawet 140 zł. Ponadto akcesoria te można również kupić w zestawach, co zazwyczaj opłaca się dużo bardziej niż zakup jednego wiertła.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco