Wiertła SDS Plus – co to jest, zastosowanie, jakie kupić?

21 stycznia 2021 0

Autor:

Wiertło SDS Plus – co to jest?

Podczas prac remontowych, jak i budowlanych niezbędne są elektronarzędzia. By można było z nich korzystać, konieczne jest wyposażenie ich w odpowiednie sprzęty. Jednym z nich jest wiertło SDS Plus, czyli podstawowy przyrząd, bez którego trudno wyobrazić sobie wykonywanie wielu prac wykończeniowych. Wiertła SDS Plus wykorzystywany jest nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorów majsterkowania. Przyda się w każdym przydomowym warsztacie.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór wierteł SDS Plus o zróżnicowanej specyfice, czyli o różnych długościach, średnicy, jak i zastosowaniu. Pozwoli to na dopasowanie odpowiedniego sprzętu do konkretnej pracy. Takie wiertła przydadzą się zarówno przy wykonywaniu prostych zadań, jak i bardzo zaawansowanych prac na budowie czy podczas remontu. Wiertła SDS Plus są cenione za niezwykłą trwałość, która wynika ze spiralnej budowy i utwardzonego rdzenia.

Wiertła SDS Plus – zastosowanie

Nasz sklep oferuje wiertła do młotowiertarek, a także młotów SDS, które umożliwiają obróbkę wielu różnych materiałów. Pozwalają na przeprowadzenie licznych prac remontowych czy też wykończeniowych. Najczęściej produkuje się je ze stali lub też innych metali, które są równie trwałe i są wyprofilowane w taki sposób, aby zapewnić precyzję wiercenia. Właśnie dlatego wiertła SDS Plus używane są nie tylko przez hobbystów czy amatorów, ale i profesjonalistów w branży remontowo-budowlanej.

Wśród wierteł dostępnych w naszym sklepie internetowym znajdziesz wiertła SDS Plus, które sprawdzą się przy obróbce konstrukcji drewnianych, mebli, a także części altan czy tarasów. W sprzedaży posiadamy także wiertła do betonu, które będą odpowiednie do wykańczania elewacji budynków, podjazdów, ogrodzeń oraz murków. Oferujemy też odpowiednie wiertła do tynku, przydatne podczas wykonywania otworów w ścianach czy sufitach, jak również wiertła do metalu, które sprawdzą się podczas montażu różnego rodzaju instalacji. Nasza oferta jest naprawdę szeroka – z pewnością skompletujesz tu cały zestaw niezbędnych wierteł SDS Plus.

Jakie wiertła SDS Plus kupić?

Dobór odpowiedniego wiertła do wykonywanej pracy jest kluczowy dla jej prawidłowego wykonania. Warto więc dobrze przemyśleć zakup wiertła SDS Plus. Odpowiednie wiertło zapewni bowiem nie tylko efektywną, ale i bezpieczną oraz komfortową pracę. Każdy z materiałów, który poddaje się obróbce ma zupełnie inną twardość, a także strukturę. Wiertła SDS Plus mogą być przeznaczone do betonu, cegły czy kamienia i wykonane są standardowo ze stali. Ponadto mają wyprofilowany wierzchołek końcówki pod odpowiednim kątem. Niektóre z nich są także pokryte węglikiem wolframu, dzięki czemu zyskują wyjątkową wytrzymałość.

W przypadku, gdy wiertło SDS Plus ma służyć do wiercenia w twardym materiale (np. w gresie), najlepszym wyborem będzie wiertło węglowo-tytanowe. To strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o bardzo odporne materiały. Nie tworzy pęknięć podczas wiercenia ani uszkodzeń struktury surowca. Jeśli chodzi zaś o wiertła do metalu, posiadają one mocniej oszlifowane ostrza, co znacząco ułatwia pracę na gładkiej i śliskiej powierzchni. Przed zakupem wiertła sprawdź również jego długość roboczą, żeby wiertło nie okazało się za krótkie podczas pracy.

W kolejnych artykułach opisaliśmy:

Wiertła SDS Max

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco