Wiertarko wkrętarka akumulatorowa jaką kupić?

3 września 2019 0

Autor:

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa to bardzo funkcjonalne urządzenie, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jest to praktyczne połączenie dwóch urządzeń: wiertarki i wkrętarki, które są często używane zarówno do profesjonalnego majsterkowania, jak również podczas prac domowych. Wybierając takie urządzenie można zaoszczędzić trochę pieniędzy i zyskać ciekawą alternatywę dla obu tych sprzętów. Zaletą wiertarko-wkrętarek jest niewielki rozmiar oraz możliwość zasilania za pomocą akumulatora. Co jeszcze warto wiedzieć o tych urządzeniach? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Jeśli szukasz solidnego rozwiązania do domowych napraw, bez wątpienia dobrą opcją będzie wybór wiertarko-wkrętarki akumulatorowej. Dostępne są w rozmaitych rodzajach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś na własną kieszeń. Oczywiście, wyższa cena zawsze idzie w parze z jakością, dlatego warto dołożyć 100 czy 200 zł, by mieć urządzenie, które będzie służyło na lata. W przypadku, gdy nie zajmujesz się profesjonalnie majsterkowaniem, nie jest koniecznością wybieranie urządzenia z najwyższej półki. Warto jednak unikać tych najtańszych opcji, ponieważ bardzo szybko się psują.

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa DF030DWE 10,8V Makita

Wiertarko wkrętarka akumulatorowa – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Choć mogłoby się wydawać, że wszystkie wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są takie same, w rzeczywistości każda z nich różni się od siebie, np. obudową, wiertłami, wkrętakami, czy mechanizmami, które znajdują się wewnątrz. Mogą mieć również inne parametry baterii, co wpływa na długość pracy i czas ładowania. Jeśli chodzi o pojemność akumulatora, czyli – innymi słowy – czas, przez jaki urządzenie będzie pracować, jest ona podawana w amperogodzinach. Tańsze wiertarko-wkrętarki mają tę wartość na poziomie 1.3 Ah, co nie jest wysokim wynikiem. Baterie, które posiadają niski amperaż pracują bardzo krótko, a także długo się ładują – niejednokrotnie nawet osiem godzin. Zdecydowanie nie jest to rozwiązanie ani efektywne, ani ekonomiczne.

W przypadku wiertarko-wkrętarek przeznaczonych do użytku profesjonalnego, moc może sięgać nawet do 36 W, a bateria posiada pojemność 3 Ah. Takie wartości dają gwarancję długotrwałego użytkowania sprzętu nawet przy ciężkich, skomplikowanych i intensywnych pracach. Bardzo ważną informacją jest również to, że ładują się jedynie 15 minut! Co więcej, profesjonalne wiertarko-wkrętarki pozwalają na płynne regulowanie prędkości obrotów, wolnego oraz szybkiego biegu oraz siły dokręcania. Posiadają także funkcję udaru. Tego typu urządzenia niezawodne pod względem jakości znajdziesz w ofercie firmy MAKITA, HITACHI oraz DEWALT.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco