Tarcze polerskie – co to jest i do czego służą?

7 lipca 2020 0

Autor:

Tarcza polerska co to jest?

Tarcze polerskie, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego EBMiA.pl to niezwykle przydatne akcesoria. Doskonale sprawdzą się podczas szlifowania różnych typów powierzchni. Są to narzędzia ścierne, a ich głównym zadaniem jest polerowanie. Produkowane są z rozmaitych materiałów, dlatego też mają bardzo szerokie i uniwersalne zastosowanie. Tarcze polerskie współpracują z różnego typu elektronarzędziami, które wprawiają je w ruch obrotowy. Zajrzyj do naszej oferty i zapoznaj się z tarczami polerskimi od najlepszych producentów.

Ostatnimi etapami, które ostatecznie przygotowują materiał do użytku jest gładzenie oraz polerowanie. Dotyczy to zarówno prac budowlanych, remontowych, stolarskich, a także tworzenia konstrukcji ze stali i innych materiałów. Do tego celu najlepiej jest zastosować właśnie tarcze polerskie, które sprawdzą się podczas wygładzania drewna, usuwania starej warstwy lakieru z metalowych powierzchni itd. Tarcza polerska przyda się nie tylko w zakładzie stolarskim czy lakierniczym, ale także w przydomowym warsztacie majsterkowicza. Można ją połączyć na przykład ze szlifierką kątową za pomocą dysku polerskiego na rzep. Bardzo łatwo przymocować do niego nową tarczę polerską.

Tarcze polerskie do czego służą?

Tarcza polerska to narzędzie, które umożliwi również polerowanie elementów wykonanych ze stali czy tworzyw sztucznych. Ważny jest przy tym odpowiedni dobór konkretnego rodzaju tarczy, który nada materiałowi wymaganej gładkości. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz bogaty wybór akcesoriów, które dopasujesz do obrabianego tworzywa. Posiadamy tarcze do mocowania powłok polerskich wiązanych albo na rzepu. Dzięki temu możesz ich używać zarówno ze szlifierkami kątowymi, szlifierkami prostymi, polerkami, jak również wiertarkami. Tarcza polerska na rzep występuje w różnych rozmiarach i może być wytworzona z różnych materiałów. Najczęściej stosuje się ją ze szlifierką kątową, ale sprawdza się także jako tarcza do szlifierki stołowej. Dzięki temu, że można dostosować odpowiednią gradację materiału ściernego, tarcza polerska nada się zarówno do szlifowania, jak również polerowania.

Tarcze filcowe

Tarcze filcowe zaś będą idealnym wyborem do polerowania powierzchni wykonanych z metalu i z drewna. Tego typu tarcze najczęściej są przypinane na rzepy, co oznacza, że można ich używać na przykład na gąbkach czy dyskach z rzepem podczas obrabiania nierównych powierzchni. Z pomocą tarcz filcowych można z łatwością pozbyć się rys z drewnianych mebli, a także z powierzchni wykonanych ze stali. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są także tarcze polerskie do wiertarki. Jak można się domyślić, za ruch obrotowy powierzchni szlifującej odpowiada w tym przypadku silnik elektronarzędzia. Zamontowanie tarczy do urządzenia nie jest wcale trudne. Potrzebna będzie jedynie odpowiednia głowica polerska. Warto pamiętać, że można wtedy zamontować do wiertarki również szczotkę polerską czy tarczę filcową. Na koniec kilka słów o dyskach szlifierskich. Te akcesoria przeznaczone są do usuwania grubych powłok lakieru, a także rdzy czy starych warstw farby. By zapewnić maksymalną gładkość oraz połysk warto zastosować tarczę polerską z miękkich materiałów. Tarcze bawełniane na przykład umożliwiają uzyskanie niezwykle gładkich powierzchni w przypadku metali nieżelaznych, czyli aluminium, mosiądzu, miedzi czy stopu cyny.

W kolejnym artykule opisaliśmy:

Szlifierka wielofunkcyjna jaką kupić?

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco