Szczotka druciana do wiertarki – jaką kupić?

26 maja 2020 0

Autor:

Wiertarka to wielofunkcyjne urządzenie, które można wzbogacić o różnorodne akcesoria. Jednym z nich jest na przykład szczotka druciana. Chcesz wiedzieć, do czego służy szczotka druciana do wiertarki i czy warto w nią zainwestować? Zapraszamy do lektury!

Rodzaje drutu w szczotkach drucianych

Szczotki druciane do wiertarki można podzielić na wiele różnych sposobów. Jedną z możliwości klasyfikacji jest zróżnicowanie ich pod względem rodzaju drutu wykorzystanego do produkcji szczotki. Dowiedz się, jak dzielimy szczotki ze względu na tę kategorię:

Szczotki z drutem splatanym – używane są do likwidowania trudnych zabrudzeń, a także do ścierania starych powłok lakierniczych.

Szczotki z drutem falowanym – wykorzystywane są do czyszczenia delikatnych płaszczyzn z niewielkich zabrudzeń. Najczęściej używa się ich do miękkich metali nieżelaznych.

Szczotki z drutem z tworzywem – takie połączenie gwarantuje, że włosie zachowa swoją początkową formę przez długi czas.

Szczotki z drutem z ziarnem – używane są podczas prac profesjonalnych. Sprawdzają się do usuwania zadziorów z rur oraz profili wykonanych z aluminium, a także z zębatek i zaworów.

Szczotki z drutem prostym – świetnie sprawdzają się podczas czyszczenia powierzchni obrabianych wcześniej za pomocą narzędzi ręcznych.

Szczotka druciana na wiertarkę tarczowa falista

Szczotka druciana na wiertarkę – sprawdzony sposób na pozbycie się rdzy

Szczotka druciana na wiertarkę ma bardzo bogate zastosowanie. Najczęściej używa się jej do likwidowania nierówności powierzchni, a także do usuwania powłok malarskich. Poza tym idealnie nadaje się do ścierania rdzy z powierzchni. Z pomocą szczotki drucianej do wiertarki możesz usunąć zarówno małe fragmenty objęte korozją (tu dobrym wyborem będzie szczotka z drutem falowanym, która usunie cienką warstwę nalotu), jak również duże warstwy rdzy (w tym przypadku należy użyć szczotki z drutem splatanym).

Warto pamiętać, by podczas pracy nie dociskać zbyt mocno materiału, ponieważ tak naprawdę za ścieranie odpowiada jedynie końcówka szczotki. Nie poprawi to więc efektów, a może przyczynić się do szybszego zużycia szczotki, a także do powstania bruzd na czyszczonym materiale. Jeśli zbyt mocno użyjesz szczotki, może się okazać, że niezbędne będzie przeprowadzenie procesu szlifowania powierzchni. To często jedyny sposób na odzyskanie gładkości podłoża.

Szczotka druciana do wiertarki – jaką warto kupić?

Jednym z najważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę, kupując szczotkę drucianą do wiertarki, jest rodzaj mocowania. W przypadku gdy zechcesz użyć jej ze szlifierką, najlepszym wyborem będzie szczotka z gwintem M14. Do wiertarek natomiast należy zastosować specjalny trzpień mocujący. Istotna jest również grubość drutu. Do wstępnej obróbki powierzchni najlepszy będzie drut o średnicy 0,5 mm. Jeśli zaś chcesz wykonać precyzyjniejsze szlifowanie, sięgnij po szczotkę z cieńszym drutem, najlepiej takim o średnicy 0,2-0,3 mm.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco