Stalowa plastelina – co to jest i jakie ma zastosowanie?

18 marca 2020 0

Autor:

Stalowa plastelina to ratunek dla wielu metalowych elementów. Jest to produkt, który pomoże Ci w szybki i prosty sposób uzupełnić w nich wszelkie ubytki oraz pęknięcia, ale nie tylko. W jakich sytuacjach warto zastosować stalową plastelinę i jak się jej używa? Dowiesz się z naszego artykułu.

Stalowa plastelina – wielofunkcyjny produkt dla każdego

Stalowa plastelina używana jest przede wszystkim w celu odbudowywania oraz naprawiania, a nawet uszczelniania różnorodnych elementów. Stosuje się ją przede wszystkim do metalu, ale nie tylko. Okazuje się skuteczna również przy wiązaniu stali, aluminium, żeliwa, mosiądzu, miedzi, brązu, a także tworzyw sztucznych czy drewna. Przeznaczona jest zarówno do użytku domowego, jak również profesjonalnego. Jej właściwości cenią sobie miłośnicy majsterkowania, a także budowlańcy. Jest to idealny produkt do walki z różnymi ubytkami czy pęknięciami. Stosowany jest do naprawy zamków, rur, furtek, brodzików itp. Przez wielu mechaników stalowa plastelina używana jest także podczas naprawy samochodów.

Jak działa plastelina stalowa?

Stalowa plastelina działa niezwykle szybko, a przy tym również efektywnie. Przedmiot naprawiany z jej pomocą jest gotowy do użycia już po 24 godzinach, ponieważ tyle trwa czas twardnienia plasteliny. Dzięki temu niepozornemu produktowi nie musisz już wyrzucać wielu przydatnych przedmiotów, które uległy drobnym uszkodzeniom. Po zastosowaniu stalowej plasteliny możesz ich ponownie używać bez żadnych obaw. Co więcej, elementy te można po utwardzeniu malować, a nawet wiercić czy gwintować. Po dobie zyskują one bowiem twardość oraz trwałość porównywalną ze stalą.

Jak stosuje się stalową plastelinę?

Według producentów, by użyć stalową plastelinę należy ją dobrze ugniatać, mieszając ze sobą jej dwie warstwy (wewnętrzną oraz powierzchniową) do czasu, aż masa zyska jednolity kolor, czyli po około dwóch minutach. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów przed przygotowaniem stalowej plasteliny należy dobrze oczyścić powierzchnię, która ma zostać naprawiona za jej pomocą. Po pierwsze, trzeba ją umyć, a następnie odtłuścić – najlepiej przy użyciu acetonu. Po pięciu minutach od aplikacji plasteliny rozpoczyna się proces utwardzania. W tym momencie warto pamiętać o usunięciu nadmiaru plasteliny, gdyż później może się to okazać niemożliwe.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco