Rodzaje przedłużaczy – jaki przedłużacz kupić?

7 maja 2020 0

Autor:

W sklepach można spotkać różne rodzaje przedłużaczy. Przedłużacz zwykle kojarzy się z tym, który większość osób ma w swoich domach. Choć z wyglądu wszystkie rodzaje są do siebie podobne, mają inne zastosowanie. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje przedłużaczy i jaki kupić?. Zapraszamy do lektury.

Przedłużacz mieszkaniowy – czym się charakteryzuje?

Zdecydowanie najczęściej używanym rodzajem przedłużacza jest przedłużacz mieszkaniowy. Wiele modeli tego przedłużacza wyposażonych jest w uziemienie oraz zabezpieczenie przeciwprzepięciowe. Takie rozwiązania zapewniają wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania tego akcesorium. Jednym z modeli przedłużaczy mieszkaniowych są przedłużacze komputerowe. Miewają one gniazdka USB, które umożliwiają ładowanie telefonu, tabletu itp. urządzeń. Można je znaleźć w każdym hipermarkecie, a także w sklepach remontowo-budowlanych.

Do czego służy przedłużacz budowlany?

Na budowie warto używać przedłużaczy, które są przeznaczone właśnie do tego celu. Dlaczego jest to tak ważne? Przedłużacz budowlany posiada bowiem bezpieczny przewód, który dostarcza odpowiednią ilość prądu. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć spięć oraz przepalenia przewodu. Przy zakupie przedłużacza budowlanego warto więc sprawdzić przekrój przewodu oraz jego długość, a także rodzaj izolacji przewodu i poszczególnych żył. Należy dobrać odpowiedni przedłużacz pod względem parametrów, by sprawdził się on w każdych warunkach pogodowych.

Przedłużacz bębnowy 20m YATO

Co wyróżnia przedłużacz siłowy?

Przedłużacz siłowy wykorzystywany jest również na budowach, a także w zakładach produkcyjnych, warsztatach, a nawet w kopalniach. Jest to akcesorium do użytku profesjonalnego. Przedłużacz siłowy można dopasować do konkretnych zastosowań pod względem mocy, wtyków i gniazd oraz innej obciążalności prądowej.

Przedłużacz ogrodowy – poznaj jego zalety

Przedłużacze ogrodowe najczęściej charakteryzują się wyjątkowo długim przewodem, dzięki czemu z łatwością można dopasować go do powierzchni ogrodu. Zapewnia on wygodę użytkowania narzędzi i maszyn, które są do niego podłączone. Zwykle przedłużacze ogrodowe, które nie wymagają uziemienia ochronnego są obciążone maksymalnym prądem 10 A. Oznacza to, że na przykład przy napięciu sieci 230 V odpowiada to mocy urządzeniom zasilanym 2300 W. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w każdym ogrodzie.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco