Młot udarowy – jaki kupić?

16 stycznia 2020 0

Autor:

Prace remontowe i wykończeniowe wymagają często użycia bardzo profesjonalnych urządzeń. Bez nich praca byłaby znacznie trudniejsza, a często nawet niemożliwa do wykonania. Jednym z takich sprzętów, bez którego trudno obyć się na budowie, jest młot udarowy. Ma szerokie zastosowanie i może być używany zarówno przez amatorów majsterkowania oraz remontów, jak również przez profesjonalne ekipy budowlane. Zobacz, jakie młoty udarowe można znaleźć w ofercie sklepów budowlano-remontowych.

Młot udarowy to elektronarzędzie używane do kucia w kamieniu oraz betonie, a także do skuwania posadzek i przebijania ścian. To niezwykle wydajne narzędzie, którego siła pochodzi z energii udaru, uważanej za jeden z najważniejszych parametrów tego sprzętu. Kupując młot udarowy, możesz zauważyć, że narzędzia te są podzielone na dwie kategorii, czyli takie, które są przeznaczone dla amatorów oraz dla profesjonalistów. Widać to chociażby na przykładzie parametrów technicznych.

Jaki młot udarowy?

Jeśli majsterkowanie to Twoje hobby, na pewno warto, byś zaczął od zakupu amatorskiego młota udarowego. Do użytku domowego wystarczy Ci zdecydowanie urządzenie o niższych niż w przypadku młota profesjonalnego parametrach technicznych. Chociaż nie są one wyposażone w tak wiele funkcji, okazują się w zupełności wystarczające do użytku indywidualnego. Moc takich młotów udarowych sięga około 600 W, co sprawia, że można ich z powodzeniem używać do wiercenia w kamieniu czy betonie, a także w trakcie wymiany posadzki. Umożliwia on także wkręcanie śrub w drewnie oraz stali. Takie amatorskie modele młotów udarowych są także wyposażone w opcję regulacji drgań i wyłączenia udaru.

Profesjonalny młot udarowy – jaki wybrać?

Profesjonalne młoty udarowe mają zdecydowanie więcej różnorodnych parametrów technicznych. Ze względu na fakt, że są używane codziennie, muszą być wyposażone w funkcjonalności, które ułatwią wykonywanie prac za pomocą tego urządzenia. Biorąc pod uwagę fakt, że są używane bardzo intensywnie, muszą posiadać większą moc, a także specjalną budowę. Oczywiście przekłada się to na cenę młota udarowego. Jak można się łatwo domyślić, urządzenia profesjonalnie są droższe i tę różnicę w cenie widać gołym okiem. Jednak to wszystko rekompensują parametry urządzenia, np. moc ok. 1200 W, a także częstotliwość drgań na poziomie 4000 na minutę.

Młot udarowy BH-950 VS BMC DWT

Młoty udarowe w wersji profesjonalnej wykorzystywane są najczęściej w trakcie prac wyburzeniowych. To wszystko dzięki rozbudowanym funkcjom, np. możliwości tłumienia drgań, odczuwanych przez operatora. Kupując tego typu urządzenie warto mieć jednak na uwadze fakt, że są to sprzęty dosyć duże, a przez to również ciężkie.

Młoty udarowe – czy warto w nie inwestować?

Młoty udarowe są urządzeniami wykorzystywanymi do przeprowadzenia naprawdę skomplikowanych, trudnych i zaawansowanych prac remontowo-budowalnych. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, który sprawi, że praca przebiegnie znacznie szybciej i będzie wydajniejsza. Młot udarowy sprawdzi się szczególnie podczas wiercenia w kamieniu oraz betonie, a także podczas mniejszych i większych remontów.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco