Jaką wiertarkę kupić?

25 lipca 2018 0

Autor:

Wiertarka – oczywiście ta profesjonalna to podstawowe narzędzie każdego budowlańca, elektryka oraz mechanika. W zależności od wykonywanych prac i przeznaczenia wiertarki warto kierować się kryteriami takimi jak parametry techniczne i funkcje. Nie bez znaczenia jest także częstotliwość z jaką używać będziemy tytułowego elektronarzędzia. Wysokiej jakości wiertarka powinna sprawdzić się nawet w ekstremalnych warunkach. Jeśli zastanawiasz się jaką wiertarkę kupić to ten artykuł jest dla Ciebie!

Typy wiertarek:

wiertarki przeznaczone dla amatorów

– wiertarki przeznaczone dla profesjonalistów

Dobra wiertarka

Wyróżniamy dwa podstawowe typy wiertarek – przeznaczony dla amatorów oraz profesjonalistów. Te które używane są przez złote rączki względem drobnych prac domowych i rzadko najczęściej są banalnie proste w obsłudze i wszechstronne w zastosowaniu. Ich cena jest zazwyczaj przystępna, dlatego warto ruszyć na zakupy do marketów budowlanych.

Najlepsze wiertarki

Nieco inaczej rzecz ma się z profesjonalistami. W ich przypadku sprzęt jest używany z ogromną częstotliwością, regularnością oraz intensywnością. Właśnie dlatego przy doborze urządzenia warto zwrócić szczególną uwagę na trwałość, parametry techniczne, gwarancję oraz rzecz jasna – cenę. Pod uwagę należy także wziąć żywotność, odporność na uszkodzenia i bezpieczeństwo pracy.

Szybkość, sprawność, efektywność i trudne warunki – w takich przestrzeniach porusza się profesjonalna wiertarka. Często pracuje ona na twardych materiałach takich jak :
– drewno
– metal
– tworzywa sztuczne
– szkło

Profesjonalna wiertarka

Nowoczesne urządzenia zostały wyposażone w systemy antywibracyjne, które skutecznie tłumią wszelkie drgania, chroniąc tym samym stawy osoby pracującej. Podnosi to nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo pracy. Wiertarki dla profesjonalistów posiadają ponadto dwubiegunową przekładnię, którą można włączyć zwiększając moc urządzenia. Może ona przekraczać nawet 1200 W. Tego rodzaju modele są bardzo często cięższe niż modele przeznaczone do użytku domowego, ponieważ są wykonywane ze stopu magnezu.

Wiertarka pomocnicza znajdująca się na wyposażeniu większości warsztatów jest najczęściej wiertarką elektryczną. Służy ona przede wszystkim szlifowaniu, usuwaniu rdzy, polerowaniu oraz wkręcaniu wkrętów. Dzięki niej możemy z łatwością wycinać otwory w ścianach oraz płytach gipsowych. Niezbędne w tego rodzaju pracach jest odpowiednie wyczucie, by nie uszkodzić powierzchni. Ciekawą funkcją dodatkową jest czujnik błędów w jakie wyposażone zostały wiertarki do zadań specjalnych. Sygnalizują one usterki poprzez zastosowanie diody LED. Mogą informować m.in. o wymianie szczotek węglowych. Dzięki tej opcji wiertarka chroniona jest przed nadmierną eksploatacją oraz uszkodzeniami.

Rodzaje wiertarek:

– wiertarki udarowe

– wiertarki bez udaru

– wiertarki ręczne

– wiertarki kątowe

– wiertarko-mieszarki

– wiertarki magnetyczne

– wiertarki do szkła

wiertarki stołowe

Budowa wiertarki

Źródło pl.wikipedia.org

Elementy wiertarki

1 włącznik, regulator obrotów,
2 przycisk,
3 pokrętło ogranicznika regulacji obrotów,
4 szczotki,
5 wirnik z komutatorem,
6 stojan silnika,
7 wentylator,
8 przekładnia zębata,
9 uchwyt wiertła,
10 przewód zasilający.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco