Jak zabezpieczyć śruby przed korozją?

19 maja 2021 0

Autor:

Choć mogłoby się wydawać, że rdza z czasem pokryje każdą śrubę i jednym sposobem na ich odnowienie jest wymiana na nowe, to w rzeczywistości istnieje dużo lepsze rozwiązanie, które pomoże uniknąć korozji. To zabezpieczanie śrub odpowiednim preparatem, który ochroni je przed procesami wywołującymi korozję. Jak zabezpieczyć śruby przed korozją? Jakie środki wybrać? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Cynk i aluminium – skuteczne metody zabezpieczania przed korozją

Jednym z najskuteczniejszych środków ochrony przed rdzą jest czysty cynk, a także połączenie cynku oraz aluminium. Tego typu rozwiązania będą odpowiednie zarówno do zabezpieczania powierzchni przed korozją, a także do naprawy powierzchni, na których pojawiła się już rdza. Jeśli chodzi o cynk, to można używać go bezpośrednio na metal, jak również na spawy. Będzie dobrym wyborem do materiałów czystych, a także tych pokrytych rdzą. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są preparaty cynkowe w sprayu. Łatwo i szybko się je aplikuje. Dodatkowo mają krótki czas schnięcia, a co najważniejsze – gwarantują skuteczne oraz długotrwałe zabezpieczenie przed korozją. By jeszcze bardziej wzmocnić ten efekt, można także pomalować powierzchnię, a więc warstwa cynku będzie stanowiła formę podkładu.

Preparaty na bazie żywicy – sposób na zabezpieczanie przed rdzą

Preparaty na bazie żywicy to kolejne środki stosowane w celu pozbycia się oraz ochrony przed korozją. W składzie zawierają żywicę epoksydową, dzięki czemu skutecznie odrdzewiają, a także zabezpieczają powierzchnię przed ponownym wystąpieniem korozji. Tego typu środki są stosowane przede wszystkim do ochrony konstrukcji stalowych, a także poszczególnych elementów wykonanych ze stali. Po nałożeniu na powierzchnię preparatu na bazie żywicy tworzy on powłokę odporną na rdzę o długotrwałym działaniu. Dodatkowo stanowi on także świetny podkład pod warstwę farby czy lakieru. Środki na bazie żywicy charakteryzują się znakomitą izolacyjnością oraz przyczepnością, co jest bardzo istotne w sytuacji, gdy nakłada się na nie dodatkowe warstwy innych produktów.

Chcesz zabezpieczyć śruby przed korozją? Pamiętaj o przygotowaniu śrub

Zanim przystąpisz do zabezpieczenia śrub przed korozją, pamiętaj o tym, by w odpowiedni sposób przygotować ich powierzchnie. Należy je przede wszystkim oczyścić ze wszelkich smarów, kurzu, a także pozostałości farb czy lakierów. Dodatkowo niezmiernie istotne jest odtłuszczenie śrub i usunięcie warstw rdzy, która powstała na powierzchni. Tylko tak przygotowane śruby mogą być pokryte preparatem zabezpieczającym. W przeciwnym razie środek nie zapewni odpowiedniej ochrony. Najlepiej sprawdza się preparat zabezpieczający śruby przed korozją w formie sprayu. Zapewnia szybką i skuteczną aplikację. Dobrym pomysłem jest także zanurzenie śrub w środku ochronnym.

W innych artykułach opisujemy:

Odrdzewiacz – jaki kupić?

Usuwanie rdzy – jak i czym odrdzewić narzędzia?

Jak odkręcić zapieczoną i zardzewiałą śrubę?

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco