Śruby kołnierzowe – budowa i zastosowanie

6 lipca 2020 0

Autor:

Każdy z nas ma w swoim gospodarstwie domowym różne rodzaje śrub i śrubeczek. Często zostają nam po skręcaniu mebli czy też innych pracach wykończeniowo-remontowych. Takie śruby kołnierzowe są bardzo przydatne przy wielu czynnościach – stanowią bowiem jedną z najpopularniejszych metod mocowania. Sprawdzą się zarówno przy wykonywaniu prostych, jak i bardziej skomplikowanych prac.

Śruby to nieodzowne elementy podczas prac naprawczych i nie tylko. Mają mnóstwo zastosowań, które można wymieniać bez końca. Występują w różnych kształtach i rozmiarach. Jednym z rodzajów śrub są śruby kołnierzowe. Jeśli zastanawia Cię, do czego służą, odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Śruby kołnierzowe co to jest?

Śruby kołnierzowe mogą posiadać dwa rodzaje gwintowania: drobnozwojowy lub metryczny. Występują w kilku różnych wariantach. Wyróżnia się przede wszystkim śruby kołnierzowe 8.8, 10.9 oraz 12.9. Liczby te informują nas o tym, z jakich materiałów zostały wytworzone. Do ich produkcji mogły zostać wykorzystane komponenty złączne wykonane ze stali węglowe, elementy wykonane ze stali nierdzewnej A2 lub elementy wykonane ze stali kwasoodpornej A4.

Warto również nadmienić, że śruby kołnierzowe spełniają normy DIN 6921/PN 82247. Są one uznawane przez dwie duże organizacje, czyli Międzynarodową Organizację Normalizacyjną oraz Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Dzięki takiemu poparciu śruby kołnierzowe uznawane są za akcesoria najwyższej jakości, które wyróżniają się doskonałymi parametrami oraz znakomitą trwałością.

Śruby kołnierzowe zastosowanie

Śruby kołnierzowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Używa się ich przede wszystkim podczas tworzenia konstrukcji zewnętrznych – wtedy najlepiej sięgnąć po modele wykonane ze stali nierdzewnej, które są odporne na korozję. Znajdują również zastosowanie w konstrukcjach w branży przemysłowej i produkcyjnej. W tym przypadku wybór powinien paść na śruby kołnierzowe ze stali kwasoodpornej. Zanim zdecydujesz się jednak na zakup konkretnego rozwiązania, porównaj produkty kilku producentów oraz ceny poszczególnych modeli, by bez potrzeby nie wydawać zbyt dużo pieniędzy.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco