Kółka do palet i nie tylko – ciekawe pomysły na kółka

27 kwietnia 2022 0

Autor:

Popularność kółek meblowych stoi na bardzo wysokim poziomie, a to z tego względu, że ułatwiają codzienne funkcjonowanie w domach, biurach, warsztatach oraz mieszkaniach. Kółka do palet bądź kółka do stolika z palet to przydatne akcesoria, które odznaczają się podwyższoną wytrzymałością, długą żywotnością i prostym montażem. Wystarczy przymocować je do dolnej części mebli i tym samym zwiększyć funkcjonalność swojej komody, szafki, stolika kawowego czy też stworzenie palety na kółkach

Kółka do palet – w jaki sposób je dobrać? Dostępne propozycje

Dobór kółek do palet dla nieco bardziej doświadczonych inwestorów nie powinien być żadnym skomplikowanym procesem. Do wyboru są aktualnie dwie podstawowe propozycje:

– stałe,

– obrotowe – znacznie wygodniejsze i bardziej funkcjonalne.

Co najważniejsze wybrane kółka pod palety można montować przy pomocy specjalnych płytek oraz śrub. Każdy z domowników podejmuje w tym zakresie indywidualną decyzję, którą trzeba najpierw starannie przemyśleć.

Kółka do palet mogą się od siebie różnić m.in. typem bieżnika. Zdecydowanie największym zainteresowaniem na współczesnym rynku cieszą się bieżniki kauczukowe, gumowe lub polipropylenowe. Dodatkowo trzeba wspomnieć o zróżnicowanej średnicy i maksymalnym obciążeniu kółek pod palety. Jak widać nie obejdzie się bez solidnego przeanalizowania poszczególnych parametrów technicznych, dlatego najlepiej zrobić to w towarzystwie obeznanych w temacie specjalistów.

Kółka a meble DIY – jak to ze sobą połączyć? Sprawdzone pomysły

Najszersze zastosowanie omawiane kółka znajdują w tzw. meblach DIY (tworzonych samodzielnie od podstaw). Tego typu połączenia mają bardzo duży sens i sprawdzają się m.in. we wnętrzach aranżowanych na styl industrialny. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, aby kółka wykorzystać w gotowych meblach. Jest to uzależnione od indywidualnych preferencji inwestorów.

Kółka do stolika, szafki bądź regału

Biorąc pod lupę meble DIY warto pamiętać o szafkach, regałach czy też stolikach. Wyposażenie ich w kółka meblowe to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Od tej pory nie będzie żadnych trudności z przesuwaniem mebli w wybrane miejsca, np. w okolice kanapy, telewizora lub okna. Aktualnie w modzie są meble z palet i drewnianych skrzynek. W ten sposób stworzy się m.in. ponadczasowy stolik kawowy z solidnym blatem oraz kółkami. Dzięki temu mebel stanie się mobilny.

Kółka do leżaka lub krzesła ogrodowego

Kółka można przytwierdzić do wielu różnych mebli. Czasami warto się zdecydować na nieco bardziej oryginalne pomysły, a więc np. połączenie kółek z leżakami lub krzesłami ogrodowymi. Oczywiście w większości przypadków kółka powinny być wyposażone w system hamulcowy, tak aby użytkownicy nie zagrozili swojemu bezpieczeństwu.

Kółka do skrzyni

Inne możliwości na kółka to  skrzynie na zabawki z kółkami jezdnymi. Kółka do skrzyni to szansa na oszczędność czasu i energii przy sprzątaniu zabawek po zabawie z dzieckiem,

Kółka do podstawki

Mobilne podstawki na rośliny – coś dla miłośników przyrody i prac ogrodowych.

Pomysłów na kółka jest tak dużo, że z pewnością każda zainteresowana osoba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Starannie zaprojektowane kółka do palet, stolika, szafki, krzesła bądź kółka do skrzyni posłużą użytkownikom przez długie lata i poradzą sobie ze sporymi obciążeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

W kolejnych artykułach opisaliśmy:

Kółka jezdne – rodzaje, zastosowanie

Koło transportowe – stałe, skrętne czy z hamulcem?

Nóżki do mebli regulowane – jakie wybrać?

Kółka do mebli – jakie wybrać?

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Powiązane produkty

Newsletter
Bądź na bieżąco