Filters
Filtruj

Przyłącze

Przyłącze

max. przepływ

max. przepływ

max. ciśnienie

max. ciśnienie

Ciśnienie przełączania

Ciśnienie przełączania

przyłącze manometru

przyłącze manometru

Ciśnienie wejściowe max.

Ciśnienie wejściowe max.

Przepływ

Przepływ

Zakres regulacji

Zakres regulacji

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Filtroreduktor

Filtroreduktor

Filtroreduktor łączy w sobie funkcję filtra powietrza i reduktora ciśnienia.

Filtroreduktory oczyszczają sprężone powietrze z takich zanieczyszczeń jak: pyły czy resztki oleju i skroplonej wody. Dodatkowo utrzymują one stałą wartość ciśnienia sprężonego powietrza na wyjściu, by w podłączonej za nim instalacji, ciśnienie utrzymywało się na stałym poziomie, niezależnie od zmieniających się czynników na wlocie do filtro - reduktora.

Oferujemy filtro reduktor o różnym parametrze przepływu, filtracji oraz regulacji w zależności od potrzeb użytkownika. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na filtro - reduktory. W razie wątpliwości służymy radą i pomocą.

Filtroreduktory to jeden z najważniejszych elementów instalacji sprężonego powietrza. Łączą w sobie funkcje reduktorów ciśnienia powietrza oraz filtrów sprężonego powietrza. Dzięki temu dochodzi do sprawnego oczyszczenia sprężonego powietrza z groźnych olejów, wody oraz cząstek stałych. Przy okazji można również liczyć na wyrównanie ciśnienia względem indywidualnych preferencji użytkowników (biorąc pod lupę wykorzystywane narzędzia pneumatyczne).

Co to jest filtroreduktor?

Filtroreduktor jest projektowany z bardzo dużą starannością, dlatego odznacza się wszechstronnością zastosowania oraz niezawodnością. To od nich w dużej mierze zależy to, czy instalacja będzie działała na odpowiednio wysokim poziomie. Godny podkreślenia jest również fakt, że dostępne filtro reduktory mogą się od siebie różnić m.in. parametrami technicznymi, więc wypadałoby wiedzieć jakie konkretnie kryteria wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, aby nie popełnić błędu.

Filtroreduktory - zastosowanie

Nie da się ukryć, że filtroreduktory mają niebagatelny wpływ na sprawne, efektywne i wydajne działanie instalacji pneumatycznej. Poszczególne elementy omawianej instalacji są projektowane tak, aby udanie współpracowały z powietrzem o określonych parametrach. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby powietrze było czyste i charakteryzowało się właściwym ciśnieniem. O to zadba wspomniany wyżej filtro reduktor.

Osoby obsługujące instalację pneumatyczną muszą skupić się na tym, aby do układu nie przedostały się żadne cząstki stałe, woda oraz olej, ponieważ doprowadzi się do tego, że instalacja znacznie skróci swoją żywotność. To właśnie z tego względu zwraca się tak dużą uwagę na filtrację medium, które dociera do kolejnych części użytkowanej instalacji. Poza filtroreduktorami ważną rolę w tym procesie odgrywają również osuszacze. Filtroreduktory muszą być udanie dobrane, dlatego powinni za to odpowiadać wykwalifikowani specjaliści ze sporym doświadczeniem branżowym. Tym samym wpłynie się na poprawę jakości przepływającego w układzie medium i zmniejszy się pobór energii. Omawiane filtroreduktory mają jeszcze jedną istotną zaletę - redukują ciśnienie, dzięki czemu strumień powietrza jest idealnie dopasowywany do wymogów poszczególnych elementów instalacji pneumatycznej. Jeśli się to zlekceważy można mieć pewność, że sprzęt znacznie obniży swoją wydajność (w tym celu wypadałoby prześledzić specyfikację dostarczoną przez producenta).

Filtro-reduktory - kluczowe parametry dla zainteresowanych klientów

Zabierając się za dobieranie filtroreduktorów warto skupić swoją uwagę na kilku kluczowych parametrach. W tej grupie znajdują się m.in. takie kwestie, jak:

- dobranie filtroreduktora do specyfiki innych elementów, które wchodzą w skład użytkowanej instalacji pneumatycznej,

- wielkość gwintu,

- wydajność,

- zgodność z obowiązującymi normami,

- temperatura robocza,

- obecność manometru,

- poziom filtracji medium,

jakość wykonania i zastosowane materiały (koniecznie najwyższej klasy, sprawdzone, pochodzące od uznanych producentów),

- poziom maksymalnego ciśnienia.

Bagatelizowanie tego typu obowiązków poskutkuje tym, iż cały układ pneumatyczny będzie działał zdecydowanie gorzej, niż życzyliby sobie tego wymagający klienci. Jeśli ktoś nigdy wcześniej nie zabierał się za zabieranie filtroreduktorów powinien to pozostawić doświadczonym profesjonalistom, tak aby nie narazić się na niepotrzebne błędy i duże straty finansowe. Filtroreduktor musi być umiejętnie dopasowany do konkretnych warunków pracy (środowiskowych), dzięki czemu sprawdzą się w każdej instalacji pneumatycznej. Potrzebna jest w tym zakresie dość szeroka wiedza, więc nie zawsze opłaca się działać w pojedynkę.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.