Siłownik elektryczny liniowy FY020 6500N 20mm/s  skok 400mm + wyjście analogowe

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Siłownik elektryczny liniowy FY020 6500N 20mm/s skok 400mm + wyjście analogowe

Indeks: FY020-24-20-400-PM
Kategoria: Siłowniki liniowe 24V
EAN: 0089926003692
Waga: 7.1 kg
0 Przedmiot
Parametry:
Seria:FY020
Długość L [mm]:590
Prędkość:20 mm/s
Siła:6500N
Zasięg L:400 mm

Wysyłamy z magazynu w 3 - 5 dni

Dostawa od 11,50 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
1 584,00 zł

1 287,80 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Siłownik elektryczny liniowy FY020 6500N 20mm/s skok 400mm + wyjście analogowe

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Aktuatory liniowe z serii FY020 to przemysłowe, wodoodporne siłowniki elektryczne dedykowane do wysokich obciążeń. Siłownik wyposażony w wbudowany potencjometr, który umożliwia określenie pozycji siłownika, np. za pomocą mikrokontrolera lub sterownika PLC. Potencjometr pozwala zawsze odczytać bezwzględną aktualną pozycję siłownika, jest to rozwiązanie, które nie wymaga "bazowania". 

Zastosowania  siłowników liniowych:

  • Otwieranie okien i drzwi
  • Napędy liniowe elementów maszyn
  • Szerokie zastosowanie w rolnictwie i motoryzacji – wysuwane rury, stopnie
  • Realizacja „Trackingu” w instalacjach fotowoltaicznych
  • Realizacja ruchu elementów wyposażenia inteligentnych budynków
  • Zastępowanie siłowników pneumatycznych w miejscach, gdzie nie ma dostępu do instalacji sprężonego powietrza

Budowa aktuatora liniowego:

Obudowa siłownika elektrycznego FY020 wykonana jest z wytrzymałego stopu aluminium, tłoczysko stanowi grubościenna rura z wysokogatunkowej stali. Dodatkowe uszczelnienia i hermetyczne połączenia elementów siłownika, zapewniają szczelność na poziomie normy IP65.

W siłowniku zastosowano walcową przekładnię zębatą na stalowych kołach o prostych zębach, co daje gwarancję długiej i bezawaryjnej pracy. Przekładnia sprzęgnięta jest z mechanizmem śrubowym zabudowanym w tłoczysku aktuatora liniowego. Mechanizm śrubowy składa się z śruby trapezowej z polimerową nakrętką wysokiej wytrzymałości. Takie rozwiązanie zapewnia długotrwałą bezawaryjną pracę mechanizmu ze względu na właściwości samosmarowne tworzywa z którego wykonana jest nakrętka. 

Silnik siłownika, to szczotkowy silnik prądu stałego o mocy szczytowej 240W. Napięcie znamionowe dla tego siłownika wynosi 24V, co jest bardzo rozpowszechnionym standardem w automatyce przemysłowej. 

Montaż siłownika elektrycznego:

Montażu siłownika elektrycznego dokonujemy za pomocą sworzni 12mm, mocując wahliwie u jego podstawy i w otworze tłoczyska. 

Sterowanie siłownikiem elektrycznym:

Zastosowanie klasycznego silnika szczotkowego prądu stałego zapewnia bardzo proste sterowanie siłownikiem. Po przyłożeniu napięcia do zacisków siłownika, następuje jego wysuw. Po odwróceniu polaryzacji napięcia zasilania siłownik się składa. Możemy regulować prędkość wysuwu siłownika regulując jego napięcie zasilania. 

Wewnątrz obudowy siłownika elektrycznego, na stałe zabudowane są wyłączniki krańcowe. Zapobiegają one zbyt dalekiemu  wysunięciu tłoczyska lub jego zblokowania podczas chowania. 

Po podaniu napięcia zasilania siłownik wysuwa się, do momentu osiągnięcia pełnego wysuwu. Po osiągnięciu pełnego wysuwu, nakrętka wewnątrz aktywuje krańcówkę i siłownik zatrzymuje się. Po odwróceniu polaryzacji zasilania siłownik chowa się do momentu maksymalnego złożenia i aktywuje drugi wyłącznik krańcowy. 

Siłownik możemy sterować za pomocą centralki radiowej z przekaźnikami, ręcznie za pomocą przycisków i przekaźników, lub wykorzystać do tego celu systemy PLC, inteligentnych budynków lub inne zaawansowane systemy oparte o mikrokontrolery. 

Siłowniki wyposażone są w wbudowany potencjometr o rezystancji 10Kohm. Potencjometry wbudowane w siłowniki pracują w zakresie 0-10KOHM, można podłączać do nich napięcia do 24V, w celu wykorzystania potencjometru jako wyjścia analogowego. Chcąc wykorzystać wyjście analogowe siłownika (środowa nóżka potencjometru, kabelek czarny) należy je skalibrować - określić napięcie na wyjściu przy maksymalnym i minimalnym wysuwie. Wartości pośrednie będą wskazywały stopień wysunięcia siłownika linowego. 

Napięcie wejściowe 24V
Nośność 6500N
Prędkość 20 mm/s
Skok 400
Rodzaj pracy 10%, 2 min on / 18 min off
Wyłącznik krańcowy Wewnętrzny
Temperatura pracy -50°C`45°C
Klasa ochrony IP65
Dane techniczne
Seria
FY020
Długość L [mm]
590
Prędkość
20 mm/s
Siła
6500N
Zasięg L
400 mm
Maksymalny prąd
10A
Napięce zasilania
24 VDC