Filters
Filtruj

Przyłącze

Przyłącze

Ciśnienie wejściowe max.

Ciśnienie wejściowe max.

Przepływ

Przepływ

Zakres regulacji

Zakres regulacji

max. przepływ

max. przepływ

max. ciśnienie

max. ciśnienie

przyłącze manometru

przyłącze manometru

Ciśnienie przełączania

Ciśnienie przełączania

Czas realizacji

Czas realizacji

Producent

Producent

Cena

Cena

Nowe i Polecane

Reduktor Ciśnienia do 16 BAR

Reduktor ciśnienia

Reduktor ciśnienia (zawory redukcyjne) utrzymują stałą wartość ciśnienia na wyjściu, niezależnie od zmian np. wyższego ciśnienia wejściowego lub przy zmiennej wartości natężenia przepływu czynnika przez zawór.

Sposób działania reduktorów ciśnienia:

Regulator ciśnienia jest urządzeniem regulacyjnym, którego układ pomiarowy bada ciśnienie na wylocie z reduktora i wskazuje je poprzez np. manometr. Regulacja ciśnienia odbywa się najczęściej poprzez pokrętło, iglicę i membranę. Układ regulacji działa bezpośrednio poprzez zwiększenie lub zmniejszenie ciśnienia i upust sprężonego powietrza .

Reduktory ciśnienia (zawory redukcyjne) cechują się wysoką wydajnością (nawet 36000 l/min). Przyłącza reduktorów są zróżnicowane (M5, 1/4”, 3/8”, 1/2", 1" lub większe), a więc dopasowane do potrzeb danej instalacji.

Oferujemy reduktory (zawory redukcyjne) o różnych parametrach ciśnienia wlotowego od 1 do 200 bar, jak i ciśnienia regulacyjnego - standardowe lub precyzyjne poniżej 1 bar.

Reduktory ciśnienia to urządzenia, które chronią instalacje wodne, by nie osiągnęły one zbyt wysokiego ciśnienia wejściowego. Ich zadaniem jest kontrolowanie ciśnienia wody, by było ono stałe na wyjściu. Jest to ważne, ponieważ dzięki obniżeniu ciśnienia zostają zmniejszone szumy przepływu i zagwarantowana zostaje równowaga hydrauliczna. Największa zaleta reduktora ciśnienia to zmniejszenie zużycia wody, zwiększenie sprawności pomp, a także zredukowanie strat ciepła.

Reduktory ciśnienia wyposażone są w układ pomiarowy, który uzyskuje od medium energię wymaganą do pracy tego urządzenia. Dzięki temu wytwarza on siłę, która powoduje przestawienie członu nastawczego. Reduktory składają się również z zaworu regulacyjnego, jak również siłownika, który zamyka lub otwiera go przy wzroście ciśnienia. W przypadku, gdy ustalona wartość ciśnienia jest inna od tej, która została ustawiona, położenie zaworu zmieni się według ustawionych preferencji.

Reduktory ciśnienia – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Reduktory ciśnienia to bardzo ważne urządzenia, które mają za zadanie pobierać ze zbiornika o wyższym ciśnieniu daną ilość energii, by ciśnienie w połączonej instalacji mogło być utrzymane na tym samym poziomie bez względu na to, jak zmienia się zużycie.

Zastosowanie reduktorów ciśnienia jest dosyć szerokie. Używane są one nie tylko w instalacjach wodnych. Mogą być również wykorzystywane w instalacjach powietrznych. Najczęściej stosuje się je w butlach gazowych, gdzie odpowiadają za obniżanie ciśnienia do poziomu ciśnienia roboczego w danym urządzeniu. Reduktory stosuje się także w instalacjach klimatyzacyjnych, jak i chłodniczych.

Jeśli chodzi o konkretne rodzaje reduktorów ciśnienia, bardzo chętnie wybierane są modele posiadające manometr, ponieważ wskazuje on bardzo dokładnie, jaką wartość ma ciśnienie w instalacji i jak działa zamontowany regulator. Są niezwykle przydatne zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Pozwolą uniknąć uszkodzeń instalacji, które powodowane są dużymi zmianami ciśnienia.

Rozwiń opis
Zwiń opis
Aby sortować po cechach produktu kliknij w nazwę parametru.