Mach4

Indeks: MACH4
Kategoria: Oprogramowanie CNC - CAD - CAM
Mach4 to najnowsze oprogramowanie do sterowania ruchem maszyn CNC od firmy ArtSoft. Zostało ono stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń zebranych podczas rozwoju programu Mach3. Oprogramowanie Mach4 zostało stworzone od podstaw, tak aby spełniało wszystkie wymagania użytkowników, których nie można było już spełnić w poprzedniej wersji z powodu ograniczeń w kodzie – jak...

Produkt na zamówienie.
Zapytaj o produkt

Zapytaj o Mach4

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon
730 35 35 35

Mach4 to najnowsze oprogramowanie do sterowania ruchem maszyn CNC od firmy ArtSoft. Zostało ono stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń zebranych podczas rozwoju programu Mach3.   Oprogramowanie Mach4 zostało stworzone od podstaw, tak aby spełniało wszystkie wymagania użytkowników, których nie można było już spełnić w poprzedniej wersji z powodu ograniczeń w kodzie – jak podaje producent - ”Mach4 jest odpowiedzią na ograniczenia i wymagane zmiany w Mach3; teraz program jest bardziej elastyczny, aby w przyszłości umożliwić jeszcze łatwiejsze wprowadzanie rozszerzeń oraz lepiej działać z bardzo dużymi plikami”. Program jest używany oraz testowany na maszynach przemysłowych, działając nieprzerwanie od ponad dwóch lat.  

Pierwotnie program Mach3 został stworzony w celu sterowania prostymi maszynami, głównie w celach hobbistycznych, z czym świetnie sobie radził. Był on na tyle rozbudowany, że z czasem pozwalał na coraz bardziej złożone prace, również w warunkach przemysłowych. Jednak w tym momencie dla rozwiązać profesjonalnych, w zastosowaniach przemysłowych właściwym wyborem będzie program Mach4. Dostarcza on szybkość i jakość przemysłowych systemów sterowania. Należy podkreślić, że Mach4 jest całkowicie nowym programem, który zapewnia platformę do rozbudowy, modyfikacji dla nowych funkcji.  

Program Mach3 dostępny był tylko w jednej wersji, natomiast Mach4 oferowany jest w różnych wersjach. Każda wersja Mach4 zbudowana  jest na tym samym rdzeniu. Struktura programu Mach4 jest modułowa, co pozwala w szybszy i łatwiejszy sposób rozszerzyć funkcjonalność Państwa maszyny.

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem ( dostępna jest wersja demo), a następnie o przemyślany zakup, ponieważ ze względu na charakter produku nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest drogą elektroniczną. Przed zakupem programu należy również sprawdź dostępność wtyczki dla programu Mach4 u producenta posiadanego kontrolera; wszystkie oferowane przez nas kontrolery ruchu umożliwiają współpracę z programem Mach 4.Standardowy instalator Mach4 zawiera ekrany oraz profile z konfiguracją dla: frezarek, wiertarek, tokarek, routerów, ploterów tnących nożem, wycinarek plazmowych i laserowych oraz drukarek 3D. Oczywiście nie jest to pełna lista maszyn kontrolowanych przez Mach4. Jest ona znacznie dłuższa, ale inne maszyny można szybko skonfigurować za pomocą standardowych profili i ekranów dostępnych w instalatorze Mach4. Modułowa struktura Mach4 pozwala na dodawanie i usuwanie funkcji bez wpływu na działanie całego systemu. Ten aspekt znacznie zwiększa elastyczność aplikacji oraz zwiększa liczbę zastosowań.

Minimalne wymagania Sprzętowe

  • System Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 oraz Windows 10 - 32- lub 64-bitowy laptop lub komputer stacjonarny - za pomocą zewnętrznego kontrolera ruchu*
  • Odpowiedni zewnętrzny kontroler ruchu, wraz z wtyczką dla Mach4 (Plugin)**
  • Procesor 2 GHz
  • 1 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna z 256 MB pamięci RAM (duże pliki kodu G, szczególnie pliki 3D wymagają karty wideo z 512 MB pamięci RAM lub więcej)

 
* Używanie portu równoległego (LPT) do sterowania maszyną tylko z komputerami typu desktop z 32-bitowymi wersjami systemu Windows 7 i starszymi.
** Przed zakupem programu należy sprawdź dostępność wtyczki dla programu Mach4 u producenta posiadanego kontrolera; wszystkie oferowane przez nas kontrolery ruchu umożliwiają współpracę z programem Mach 4.

Ekrany

 
Podobnie jak to było w programie Mach3 w nowej wersji użytkownik może edytować wygląd ekranów programu, aby jeszcze bardziej dopasować go do swoich potrzeb. Możemy utworzyć nowe karty zawierające przyciski, grafiki oraz wskaźniki, które są wymagane dla danej aplikacji.

Pomoc

Po zainstalowaniu programu Mach4 Hobby, w głównym folderze programu (domyślnie C: Mach4Hobby Docs) mogą Państwo znaleźć podręcznik konfiguracji i podręcznik użytkowania programu (w j. angielskim).

Instalacja i zakup licencji

Oprogramowanie można pobrać na naszej strobnie w zakładce do pobrania. Można też go pobrać ze strony producenta. Po pobraniu, oprogramowanie jest w pełni działającą wersją, jednak działa w trybie demonstracyjnym do momentu zakupienia licencji. W celu przetestowania programu możemy zainstalować wersję demonstracyjną. Wersja demonstracyjna jest w pełni funkcjonalnym programem. Ograniczony został czas pracy programu – po uruchomieniu g-kodu, ten zostanie zatrzymany po kilku minutach pracy.
 
Instalację powinniśmy przeprowadzić na komputerze, którego będziemy używali do sterowania maszyną. Jest to bardzo ważne, ponieważ licencja jest powiązana z określonym komputerem.
 

Po uruchomieniu progra

Mach4Hobby Installer 4.2.0.3804
Pobierz