Wiertarki pneumatyczne

Wiertarki pneumatyczne

Wiertarki pneumatyczne to urządzenie, które z powodzeniem może zastąpić wiertarkę elektryczną, zarówno typową, do wiercenia w stali czy drewnie oraz innych materiałach, jak również tą, która stosowana jest chociażby do wiercenia w betonie, jednak bez zastosowania opcji udarowej. Wiertarki pneumatyczne zarówno pod względem prędkości obrotowej jak i momentu z powodzeniem dorównują wiertarkom elektrycznym. Są jednak zdecydowanie bardziej trwałe, dzięki prostszej budowie oraz ze względu na całkowity brak elementów elektrycznych. Wiertarki te od lat stosowane są w przemyśle oraz w warsztatach mechanicznych.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo wiertarki przemysłowe, cechujące się możliwością ciągłej pracy w trudnych, często bardzo ciężkich warunkach, gdzie wilgotność i zapylenie jest bardzo wysokie, natomiast możliwości wiertarki zawsze muszą być nieskazitelne. Posiadamy również wiertarki przeznaczone do warsztatów mechanicznych.

W zależności od potrzeb, wiertarki SUMAKE zostały podzielone na dwie podstawowe grupy: wiertarki przemysłowe oraz wiertarki warsztatowe.

  • Wiertarki przemysłowe są przeznaczone do ciągłej pracy w ciężkich warunkach przemysłowych. Wiertarki cechują się zwiększoną wytrzymałością oraz wydajnością co gwarantuje bezawaryjne działanie nawet w najmniej korzystnych dla narzędzi warunkach. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiertarki w obudowie kompozytowej z serii HDD oraz wiertarki w obudowie aluminiowej z serii ADDN.
  • Wiertarki warsztatowe są idealnym rozwiązaniem dla osób i firm korzystających z wiertarek raczej sporadycznie. Są solidne, trwałe i niezawodne, a przy tym dostępne w bardzo korzystnej cenie.

Wiertarki pneumatyczne, którymi dysponujemy są szybkoobrotowe i wolnoobrotowe, o jednym lub dwóch kierunkach obrotu oraz uchwytach wiertarskich 6 mm, 10 mm i 13 mm.

Jednym z podstawowych narzędzi w każdym warsztacie jest wiertarka. Nie obejdzie się bez niej ani żaden domowy remont, ani profesjonalne usługi stolarskie czy budowlane. Alternatywą dla elektrowiertarki jest wiertarka pneumatyczna. Dowiedz się, jak działa, kiedy się przydaje oraz jakie są jej rodzaje.

Nawiercanie otworów w różnego rodzaju materiale stało się o wiele szybsze i łatwiejsze, od kiedy pojawiły się wiertarki. Narzędzia te znacznie ułatwiają wykonywania prac konstrukcyjnych, montażowych i wykończeniowych. Poza wiertarkami działającymi na prąd i akumulator, w sprzedaży dostępne są także wiertarki pneumatyczne, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Jak działa wiertarka pneumatyczna?

Narzędzia określane jako pneumatyczne, w tym wiertarki pneumatyczne, działają na sprężone powietrze. Aby mogły działać, potrzebują połączenia z kompresorem, który odpowiada za wytworzenie sprężonego powietrza, a wiec zasilanie narzędzi pneumatycznych. Nie są zatem bezprzewodowe, jak modele działające na akumulator, ale jednocześnie nie wymagają dostępu do gniazdka elektrycznego. Zamiast tego posiadają złączę, do którego wpina się przewód doprowadzający powietrze. To właśnie sprężone powietrze uruchamia silnik pneumatyczny znajdujący się w takiej wiertarce.

Cechą charakterystyczną wiertarek pneumatycznych jest obecność złącza, do którego podłącza się przewód powietrzny. Za jego pomocą doprowadzane jest powietrze, które uruchamia znajdujący się wewnątrz wiertarki mały pneumatyczny silnik.

Rodzaje i typy wiertarek pneumatycznych

Wiertarki pneumatyczne dzielą się na uniwersalne, pistoletowe, proste oraz kątowe. Ponadto można je rozróżnić ze względu na moc, prędkość obrotową, rozmiar, wagę oraz przeznaczenie. Poniżej krótka charakterystyka:

- Uniwersalna wiertarka pneumatyczna z wymiennymi głowicami, które można zastosować do wywiercania różnego rodzaju otworów w materiale różnego typu.

- Prosta narzędzie idealne do wykonywania małych otworów i pracujące przy małym obciążeniu.

- Kątowa specjalna obudowa umożliwia im dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

- Pistoletowe bardzo ergonomiczne; chętnie wykorzystywane w profesjonalnych warsztatach.

Jakie zalety mają wiertarki pneumatyczne?

Narzędzia takie jak wiertarki pneumatyczne doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych i warsztatowych. Nie mają elementów elektrycznych, które mogłyby się zamoczyć i spowodować zwarcie, a nawet pożar, więc chętnie stosuje się je podczas pracy na świeżym powietrzu oraz w lakierniach i stolarniach. Ponadto nie przegrzewają się nawet przy wielogodzinnej pracy, czyli się dużo wolniej zużywają w porównaniu do elektronarzędzi. Na konto zalet należy również zaliczyć wygodę użytkowania. Są lżejsze niż wiertarki elektryczne, więc nie meczą rąk tak szybko i nie wymagają użycia siły. Ich regularne smarowanie zapewnia bardzo dużą prędkość obrotową, dzięki czemu praca idzie znacznie szybciej.

Rozwiń opis
Zwiń opis