ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia
grafika
Wyszukiwarka:
Gwarantujemy doradztwo techniczne w zakresie mechaniki, automatyki i budowy maszyn. Szereg wykwalifikowanych doradców technicznych chętnie odpowie na każde pytanie, doradzi, jak wybrać i dopasować produkt do Państwa potrzeb. Wystarczy zadzwonić lub napisać, by rozwiać swoje wątpliwości.
bok_strzalka
Dysponujemy dużym stanem asortymentowym, dlatego towar dostępny w magazynie jest wysyłany w ciągu 24 godzin od zamówienia. Zasze dokładamy wszelkich starań, by możliwie jak najbardziej skrócić czas oczekiwania na zamówienie. Wszystkie nasze przesyłki zapewniają odpowiednią ochronę wysyłanego towaru oraz są ubezpieczone.
bok_strzalka
Towar dostępny z magazynu wysyłamy w ciągu 24 godzin, od momentu realizacji zamówienia.
bok_strzalka
Współpracujemy z najlepszymi dostawcami z branży automatyki i mechaniki, dlatego możemy zaoferować produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach. Ponadto nasi doradcy techniczni oraz elektronicy posiadają dużą wiedzę na temat konstrukcji maszyn, systemów przesuwu liniowego, przeniesienia napêdu oraz obrabiarek CNC, zawsze służą pomocą w doborze odpowiednich części. Ciągle się rozwijamy i pragniem systematycznie podnosić jakość obsługi wszystkich klientów.
bok_strzalka
PayU
Rzetelna firma
TAX FREE
Produkt 4 z 9 w kategorii Moduły zasilające

Moduł zasilacza MZ-03 5V

 
Oceń jako pierwszy (0 głosów)
Zaloguj się, aby ocenić.
Moduł zasilacza MZ-03 5V
 • Podstawowe
 • Zapytaj
 • Poleć
 • Zgłoś błąd
Termin realizacji: od 3 do 5 dni
Zapytaj o cenę produktuCena brutto / szt.
minusplus

do przechowalni
ZAMÓW PRZEZ TELEFON
730 35 35 35
 • Opis
 • Do pobrania
 • Opinie
Moduł MZ-03 służy do zasilania urządzeń elektronicznych wymagających niestabilizowanego napięcia dość dużej mocy. Głównym zastosowaniem jest zasilanie sterowników silników krokowych jak i elementów peryferyjnych stosowanych w systemach sterowania CNC. Posiada niestabilizowany zasilacz stopni końcowych oraz oddzielny stabilizowany 5 lub 12V. Przystosowany jest do współpracy z transformatorami o mocy znamionowej do 1250W. Moduł posiada sygnalizację obecności każdego z napięć diodami LED. Urządzenie dostarczane jest bez transformatora zasilającego, który to dobieramy według własnych potrzeb.
Podstawowy blok MZ-03 wykonany jest na podstawie ogólnodostępnej aplikacji zasilacza niestabilizowanego. Składa się on z mostka prostowniczego KBPC5010W o maksymalnym prądzie 10A i napięciu 1000V oraz dwóch kondensatorów filtrujących połączonych równolegle o pojemności 10000 µF/80V każdy. Drugi blok niskonapięciowy wykonany jest z transformatora 12V, 0,4A, mostka prostowniczego o prądzie 2A i maksymalnym napięciu 1000V, kondensatorów filtrujących i stabilizatora scalonego z serii 78XX. W obwodzie wejściowym jak i wyjściowym stabilizatora wykorzystano filtr składający się z kondensatora 470µF na napięcie 35V. Układ połączeń wykonany został na podstawie noty aplikacyjnej producenta. Do wykonania połączeń z urządzeniami zewnętrznymi wykorzystano złącza typu ARK 1,5 mm² o maksymalnym napięciu 250V i prądzie przewodzenia 16A. Transformator podłącza się za pomocą zacisków śrubowych prostych z otworem na M4 i końcówek oczkowych. Elementy elektroniczne narażone na wzrost temperatury struktury wewnętrznej umieszczone są na radiatorach aluminiowych. Komponenty, z których wykonany został moduł MZ-03 spełniają dyrektywę RoHS Unii Europejskiej (Restriction of use of certain Hazardous Substances) dotyczącą ochrony środowiska naturalnego. Urządzenie wykonuje się w technologii bezołowiowej. Spoiwo użyte do montażu urządzenia zawiera 99% cyny i 1% miedzi.
W przypadku pytań i pomocy w doborze zasilacza zapraszamy do kontaktu z naszym działem sterowania numerycznego cnc@cnc.info.pl , tel: +(48) 87 644 36 76Specjaliści pomogą Państwu dobrać sterowanie odpowiednie do projektowanej maszyny.

Zalety modułu zasilacza MZ-01:

 • wysoka wydajność,
 • niski koszt,
 • małe wymiary,
 • zasilanie 230 V AC, 50 Hz,
 • możliwość podłączenia transformatora o napięciu wyjściowym do 55VAC,
 • wyjściowy prąd 25A,
 • dodatkowy zasilacz niskonapięciowy.

Dane techniczne

Parametry elektryczne

Napięcie zasilania modułu 230 VAC, 50 Hz
Maksymalne napięcie wejściowe
(wyjściowe AC transformatora podłączonego do modułu)
55 VAC
Maksymalny prąd uzwojenia transformatora 25 A
Napięcie wyjściowe zasilacza stabilizowanego 5 V lub 12 V + 10%
Maksymalny prąd zasilacza stabilizowanego 0,4 A

Parametry eksploatacyjne

Chłodzenie Pasywne lub wymuszony obieg
Środowisko Miejsce Unikać kurzu, oleju i gazów powodujących korozję
Temperatura otoczenia 0°C - 50°C
składowania 0°C - 50°C
Wilgotność 30% - 75% RH (bez kondensacji)

Parametry mechaniczne

Wymiary [mm] Długość 101 (bez wtyczek złącza P2)
Szerokość 111 (bez końcówek oczkowych złącza AC)
Wysokość 65 (wysokość zależna jest od zastosowanych kondensatorów 10000µF)
Waga [kg] ~ 0,480

Budowa (opis złącz) modułu zasilającego MZ-03

Piny złącza zasilającego P1 i AC

PIN Funkcja
N L Wejście zasilania 230VAC, 50Hz uniwersalnego modułu zasilającego. N-przewód neutralny, L-przewód fazowy.
N L Wyjście zasilania 230VAC, 50Hz do zewnętrznego transformatora części wysoko-prądowej uniwersalnego modułu zasilającego. N-przewód neutralny, L-przewód fazowy.
AC Wejście uzwojenia wtórnego z zewnętrznego transformatora części wysoko-prądowej.
AC Wejście uzwojenia wtórnego z zewnętrznego transformatora części wysoko-prądowej.
Piny złącza wyjściowego części wysoko-prądowej P2

PIN Funkcja
+ Wyjście. Plus zasilania DC części wysoko-prądowej. Wszystkie piny oznaczone znakiem „+” podłączone są równolegle.
- Wyjście. Masa zasilania części wysoko-prądowej. Wszystkie piny oznaczone znakiem „-” podłączone są równolegle.Piny złącza dodatkowego zasilacza niskonapięciowego P3

Sygnał Funkcja
VCC Wyjście dodatkowego zasilacza niskonapięciowego 5 lub 12 VDC.
GND Wyjście dodatkowego zasilacza niskonapięciowego 5 lub 12VDC – masa układu.

Diody sygnalizacyjne

Diody sygnalizują stan pracy zasilacza. Każda z dwóch czerwonych diod sygnalizuje obecność poszczególnych napięć (5V lub 12V i wysokie zależne od zastosowanego transformatora).

Opis budowy uniwersalnego modułu zasilającego MZ-03

Eksploatacja zasilacza MZ-03

Podłączenie zasilacza do sieci 230V, 50Hz


Uniwersalny moduł zasilający MZ-03 może pracować samodzielnie, generując napięcie 5 lub 12 VDC z wbudowanego zasilacza stabilizowanego.

Uwaga!!!
Należy zwrócić szczególną uwagę na to, iż maksymalna wydajność prądowa bloku niskonapięciowego wynosi 0,4 A. Oznacza to, że I5VDC lub I12VDC < 0,4A

Do zastosowania urządzenia w konfiguracji opisanej powyżej wystarczy podłączyć napięcie zmienne 230V do złącza NL (opis w rozdziale 4. Budowa modułu zasilającego MZ-03-> Piny złącza P1).
Drugą, ważniejszą funkcją modułu jest blok wysoko-prądowy zbudowany na podstawowej aplikacji zasilacza niestabilizowanego. Głównym zastosowaniem produkowanego przez naszą firmę urządzenia jest dystrybucja prądu w szafach sterowniczych obrabiarek numerycznych, więc dalsza część instrukcji będzie opierać się na wymogach im stawianych.
Aby uruchomić oba bloki MZ-03 należy tak jak w opisie powyżej podłączyć zasilanie 230VAC i zastosować dodatkowy transformator zewnętrzny.

Dobór transformatora

Prawidłowo dobrany zasilacz pozwoli w pełni wykorzystać możliwości silników krokowych. Transformator dobieramy na podstawie napięcia zasilania stopni końcowych sterowników i prądu jaki zostanie wygenerowany do silników. Aby obliczyć podstawowe parametry transformatora posłużmy się poniższym tokiem myślenia:
Maksymalne napięcie zasilania sterowników: np. 50VDC. Musimy zwrócić uwagę na to, że jest to graniczna wartość. Napięcie EMF (generowane przez cewki silnika podczas nawrotów) może osiągnąć 5-10% wartości potencjału przyłożonego do pinów zasilania sterownika. Należy uwzględnić to przy doborze źródła. Sugerując się tym stwierdzeniem odejmujemy UEMF od UVCC(max)

50V – (10% z 50V) = 50V – 5V = 45V

Su