ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia ebmia
grafika
Wyszukiwarka:
Gwarantujemy doradztwo techniczne w zakresie mechaniki, automatyki i budowy maszyn. Szereg wykwalifikowanych doradców technicznych chętnie odpowie na każde pytanie, doradzi, jak wybrać i dopasować produkt do Państwa potrzeb. Wystarczy zadzwonić lub napisać, by rozwiać swoje wątpliwości.
bok_strzalka
Dysponujemy dużym stanem asortymentowym, dlatego towar dostępny w magazynie jest wysyłany w ciągu 24 godzin od zamówienia. Zasze dokładamy wszelkich starań, by możliwie jak najbardziej skrócić czas oczekiwania na zamówienie. Wszystkie nasze przesyłki zapewniają odpowiednią ochronę wysyłanego towaru oraz są ubezpieczone.
bok_strzalka
Towar dostępny z magazynu wysyłamy w ciągu 24 godzin, od momentu realizacji zamówienia.
bok_strzalka
Współpracujemy z najlepszymi dostawcami z branży automatyki i mechaniki, dlatego możemy zaoferować produkty najwyższej jakości w przystępnych cenach. Ponadto nasi doradcy techniczni oraz elektronicy posiadają dużą wiedzę na temat konstrukcji maszyn, systemów przesuwu liniowego, przeniesienia napêdu oraz obrabiarek CNC, zawsze służą pomocą w doborze odpowiednich części. Ciągle się rozwijamy i pragniem systematycznie podnosić jakość obsługi wszystkich klientów.
bok_strzalka
PayU
Rzetelna firma
TAX FREE
Produkt 2 z 21 w kategorii Oprogramowanie CNC - CAD - CAM

Mach3 PL + naklejki na klawiaturę GRATIS

 
Ocena: 4.76 / 5 (33 głosów)
Zaloguj się, aby ocenić.
Mach3 PL + naklejki na klawiaturę GRATIS
 • Podstawowe
 • Zapytaj
 • Poleć
 • Zgłoś błąd
Termin realizacji: 24 godziny
Promocja!Stara cena: 869,00 zł
825,55 zł
Cena brutto / szt.
minusplus

do przechowalni
ZAMÓW PRZEZ TELEFON
730 35 35 35
 • Opis
 • Do pobrania
 • Opinie

KUP MACH 3, A NAKLEJKI NA KLAWIATURĘ OTRZYMASZ GRATIS!!!


Program Mach 3 jest najpopularniejszym programem sterującym maszynami CNC w, zarówno dla rozwiązań komercyjnych jak i hobbystycznych. Steruje on pracą silników krokowych, lub serwonapędów wysyłając sygnały kroku i kierunku (Step/Dir). Program ten świetnie współpracuje ze wszystkimi sterownikami dostępnymi w naszej ofercie. 
        
Przy pomocy programu Mach3 możemy przekształcić komputer PC w sterownik maszyn CNC. 


Umożliwia on m. innymi realizację sterowania pracą następujących maszyn:

 • plotery
 • frezarki, grawerki
 • tokarki
 • wypalarki plazmowe
 • wycinarki styropianu
 • giętarki do drutu
 • roboty malujące
 • itd., możliwości realizacji tak naprawdę są nieograniczone.

         

Dzięki możliwości symulacji sterownika PLC, komunikacji ModBus przy pomocy programu Mach3, komputer PC możemy przekształcić w sterownik praktycznie dowolnej maszyny. Nasi klienci z powodzeniem zrealizowali sterowanie giętarki do rur, automatu spawalniczego, czy urządzenia do malowania proszkowego. Mach3 może sterować dowolnym urządzeniem, które ma maksymalnie 6 osi.

Program Mach3 steruje ich praca na podstawie tzw. G-kodów, które możemy przygotować z plików wektorowych na przykład przy pomocy programu LazyCam, czy MeshCam

Program może sterować dowolnym zestawem sterownika i silnika krokowego. Może też być zastosowane dowolne rozwiązanie mechaniczne przeniesienia napędu ( śruby, listwy, czy paski zębate) – program ma możliwość definiowania parametrów pracy każdej osi z osobna. W oknie programu mamy podgląd na ścieżkę narzędzia, oraz na bieżąco możemy kontrolować parametry obróbki, takie jak prędkość posuwu, czy prędkość obrotową wrzeciona.   
       
Program dostępny jest w wersji demonstracyjnej. Jest on w pełni funkcjonalny. Został on jedynie ograniczony do 500 linii G-kodu. Po zakupie licencji ograniczenie programu wynosi 10.000.000 linii G-kodu.
 

Wymagania systemowe i sprzętowe Mach3:Dla poprawnej pracy programu Mach 3 zaleca się użycie stacjonarnego komputera PC z zainstalowanym wymienionym poniżej systemem operacyjnym (w przypadku, gdy do sterowania używamy portu równoległego). Instalowanie programu na laptopie nie jest wskazane, ponieważ tryby oszczędzania energii stosowane w urządzeniach przenośnych mogą mieć negatywny wpływ na generowanie sygnałów sterujących. Laptopy można stosować, wówczas gdy w sterowaniu zostanie zastosowany kontroler ruchu dedykowany do współpracy z programem Mach3. W naszej ofercie dostępne są między innymi: Smoothstepper, oraz CSMIO-IP ( impulsów są generowane przez kontroler, niezależnie od komputera).
 

Wymagania dla komputera stacjonarnego (w przypadku użycia portu równoległego LPT):
 

 • 32-bit wersja systemu Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, lub Windows 7 ( wersje 64-bitowe w przypadku portu LPT nie są obsługiwane)
 • Procesor minimum 1Ghz;
 • Minimum 512MB pamięci RAM
 • Nie zintegrowana karta graficzna 32MB RAM

Laptop / 64-bit wersja systemu (z użyciem kontrolera ruchu)
 

 • Kontroler ruchu, np. Smoothstepper

Mach3 - Vista
 

 • Program Mach3 można zainstalować na  32-bit wersji Windows Vista, jednak wymagana jest wówczas instalacja odpowiedniego patch'a

Podstawowe możliwości i funkcje programu Mach3


 • Przemienia komputera PC w 6-cio osiowy sterownik maszyn CNC
 • Przy pomocy kreatorów, lub darmowego programu LazyCam w szybki i prosty sposób możemy przygotować G-kod
 • na bieżąco możliwy jest podgląd ścieżki narzędzia, oraz kontrola parametrów pracy
 • Możliwość symulacji sterownika PLC przy wykorzystaniu makr pisanych w  VBscript
 • Kontrola prędkości obrotowej wrzeciona
 • Sterowanie wyjściami dowolnego przeznaczenia
 • Możliwość sterowania manualnego i automatycznego maszyną
 • Możliwość wykorzystania ekranu dotykowego
 • obsługa czujnika długości narzędzia

Kreatory programu Mach3

mach3 offsety
Kreatory są to mini programy, które poszerzają możliwości programu Mach3. W szybki i łatwy sposób pozwalają one przygotować G-kod dla często powtarzanych zadań w programie Mach3. Użytkownik może taki kreator stworzyć według własnych potrzeb. Razem z programem Mach 3 dostarczany jest darmowy zbiór kreatorów przygotowany przez użytkowników programu Mach3.                           

 

Na liście znajdują się kreatory umożliwiające w łatwy sposób przygotowane zadań m. innymi dla:
- planowania powierzchni;
- próbkowania powierzchni;
- frezowania tzw. kieszeni w kształcie koła, czy prostokąta;
- frezowania teksu;
- i wiele innych.
 

Powyższe generatory są udostępnione nieodpłatnie i działają bez ograniczeń.
 

Za dodatkową opłatą dostępny jest zbiór kreatorów przygotowany przez producenta oprogramowania Mach3 [”Mach3 Addons for Mill”] :

Mach3 Addons for Mill

Zbiór tych kreatorów umożliwia w szybki i łatwy sposób zrealizowanie takich funkcji jak:

 • planowania powierzchni,
 • wycinania kieszeni o różnych kształtach,
 • wiercenia otworów,
 • wycinania gwintów,
 • frezowanie wpustów,
 • frezowanie kół zębatych
 • i wiele innych.

Tryby frezowania w programie Mach3
 

Wersje demonstracyjne tych kreatorów dołączone są do programu Mach3. Pozwolą one nam na zapoznanie się z wszystkimi funkcjami poszczególnych kreatorów, włącznie z podglądem ścieżki narzędzia, jednak nie pozwolą na wygenerowanie pliku roboczego G-kod. Aby móc generować G-kody wymagana jest licencja, która jest do nabycia w naszym sklepie.


Uwaga! Do poprawnej pracy kreatorów wymagana jest również pełna wersja programu Mach3 [licencjonowana].


Plik licencji, który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3].

Zbiór kreatorów znajduje się na liście kreatorów w programie Mach3 pod nazwą Newfangled.

W chwili obecnej generatory są w języku angielskim.

 

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem, a następnie o przemyślany zakup, ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą, stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną. 

 

LazyCam


Razem z programem Mach3 dostarczany jest darmowy program LazyCam (wersja ograniczona do 50 linii g-kodu). Jest to program, który w łatwy i szybki sposób na podstawie plików dxf, czy hpgl [oraz wielu inny typów plików] pozwoli na wygenerowanie G-kodu, który następnie wykona program Mach3. W programie istnieje możliwość definiowania parametrów obróbki. Podczas importu pliku wektorowego, w każdej z jego zdefiniowanych warstw możemy określić: średnicę narzędzia, głębokość wejścia narzędzia w materiał, szybkość obróbki, kierunek i prędkość obrotową wrzeciona, rodzaj użytego narzędzia i wiele innych.  
lazycam


Dostępna jest również wersja PRO programu LazyCam, która wzbogaca program LazyCam o dodatkowe funkcje. Po zakupie licencji program pozwoli nam na wykonanie bardziej zaawansowanych operacji, takich jak: korekcja średnicy narzędzia, czy frezowanie kieszeni. Zakupu licencji można dokonać w naszym sklepie. Tam również możemy pobrać instrukcję obsługi programu.

Plik licencji, który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3]. W celu poprawnej pracy program wymaga  zainstalowania w systemie pakeitu .NET Framework w wersji 2.0 .

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem, a następnie o przemyślany zakup, ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą, stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną.
 

Pobierz program - LazyCam 3.01 [11MB]

Licencja programu Mach3


Kupując licencję, nie ważne jest która wersja programu Mach3 jest zainstalowana oraz jaka wersja językowa. W każdej chwili, za darmo możemy dokonać aktualizacji programu do najnowszej wersji. Na naszej stronie dostępna jest najnowsza, stabilna wersja oprogramowania. Nieodpłatnie udostępniamy również dla tej wersji spolszczenie ( może nie działać poprawnie z innymi wersjami programu Mach3).

W przypadku zastosowań hobbistycznych jedna licencja może być używana na dowolnej liczbie maszyn. W przypadku zastosowań komercyjnych ( generującej dochody) wymagane jest, aby każda maszyna była zaopatrzona w odrębny plik licencyjny.

Jeżeli program został zainstalowany jedynie w celu przetestowania, wówczas jest możliwość uruchomienia programu w trybie symulacji, który to spowoduje wyłączenie ograniczenia ilości linii G-kodu. Aby móc uruchomić tryb symulacji należy odinstalować sterowniki portu LPT ( lub ich nie instalować podczas instalacji programu Mach3).

Plik licencji, który nabędziemy należy wgrać do głównego folderu programu [ domyślnie jest to C:/Mach3 ]. Wówczas po uruchomieniu programu, w jego menu powinien być widoczny numer seryjny programu.
 

Uwaga! Przed zakupem licencji prosimy o zapoznanie się z produktem, a następnie o przemyślany zakup, ponieważ nie ma możliwości zwrotu licencji.  Zakupiony plik licencji wysyłany jest na płycie CD razem z najnowszą, stabilną wersją oprogramowania Mach3. Plik licencji możemy również wysłać drogą elektroniczną.

 

Dodatkowe materiały

Konfiguracja Mach3 z płytą główną - PLOptymalizacja systemu Windows XP przy współpracy z programem Mach3 - PL Mach3 EN Version3.043.022 Mach3 polska nakładka Pobierz program - LazyCam 3.01 [11MB]

Pliki konfiguracyjne


Poniżej udostępniamy pliki konfiguracyjne dla naszych szaf sterowniczych.

Plik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 1A 1/2 krokuPlik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 1A 1/8 krokuPlik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 4APlik konfiguracyjny do sterownika SSK 3D 8A

Plik konfiguracji (rozszerzenie .XML) należy skopiować do głównego folderu programu ( standardowo będzie to C:/Mach3). Program należy uruchamiać z Mach3Loader.exe wybierając odpowiedni profil.
 

Forum dyskusyjne - Mach3


Akcesoria CNCNa forum dyskusyjnym można dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania, jego konfiguracji oraz użytkowania.

Forum dyskusyjne Mach 3 
 
Informacja o firmie

Akcesoria CNC Elżbieta Taraszkiewicz

ul. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich 18
16-300 Augustów

Skontaktuj się: +48 730 35 35 35
E-mail: handlowy@ebmia.pl

 • baldor
 • bea
 • cx
 • elatech
 • elte
 • gates
 • hiwin
 • ina_fag
 • ktr
 • nsk
 • rw
 • sit
 • skf
 • stendalto
 • thk
 • spamel
 • optibelt
 • loctite
 • timken
 • chiorino
 • megadyne
 • flt
 • igus
 • fenes
 • apx
 • rocol
 • alutec
 • klingspor
 • teknomotor
 • leadshine
 • pafana
 • irwin
 • baildon
 • vtx
 • andre
 • bester
 • bosch
 • crc
 • dichtomatik
 • elesa
 • esab
 • fatek
 • helios
 • kress
 • lenze
 • lg
 • lincoln
 • mitutoyo
 • mean well
 • rocol
 • sandvik
 • stomil sanok
 • weintek
 • ypc
EBMiA.pl - Elementy Budowy Maszyn i Automatyki w ramach witryny używa cookies i podobne technologie w celu realizacji procesu zamówienia oraz zapewnienia usług na najwyższym poziomie. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików, które będą umieszczone w Twoim urządzeniu końcowym. Jednak zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
© Copyright 2009 - 2019 by EBMiA.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone!!! Zakaz kopiowania materiałów bez zezwolenia.