Lutownica transformatorowa 200W YATO

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Lutownica transformatorowa 200W YATO

Indeks: YT-82451
Kategoria: Lutownice
Waga: 1.4 kg
5 Przedmioty

Producent: YATO

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
154,80 zł

125,85 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Lutownica transformatorowa 200W YATO

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon

Opis produktu

Lutownica transformatorowa YT-82451 o bardzo dużej mocy wykonana z wysokiej jakości materiałów z zachowaniem ergonomicznego kształtu. Punktowe podświetlenie miejsca roboczego oraz antypoślizgowy materiał na rączce pozytywnie wpływają na komfort pracy. Moc 200W gwarantuje bardzo szybkie nagrzewanie. Do osiągnięcia temperatury około 350°C w najmocniejszym trybie i przy zastosowaniu założonego na pierwszy montaż grota lutownica potrzebuje tylko 8 sekund

-zasilanie: 230V

-moc: 200W

W zestawie znajdują się:

-trzy wymienne groty o średnicy w miejscu mocowania - 3,35 mm

-kalafonia

-cyna

-walizka

Specjalna konstrukcja pozwala na pracę w trzech zakresach temperaturowych:

-A: 70-200°C

-B: 201-350°C

-C: 351-500°C

Warto dostosować zakres temperatury w zależności od wykonywanej pracy, np. lutowanie przewodów (B lub C), podstawowych elementów elektronicznych na płytkach PCB (B), cięcie linek czy sznurków wykonanych z tworzywa sztucznego (A lub B) itp.

JAK ZADBAĆ O GROT

Groty lutownic transformatorowych YATO pokryte są materiałem ograniczającym utlenianie się grota. Bezcelowe przegrzewanie oraz uszkodzenia mechaniczne szybko degradują warstwę ochronną, wówczas grot się utlenia czego efektem są problemy ze stopieniem spoiwa lutowniczego. Cyna zamiast się topić i trzymać się grota, kulkuje się i spada. Sprawdzonym sposobem zadbania o grot jest jego ocynowanie. Podczas pierwszego rozgrzewania lutownicy należy nałożyć odrobinę cyny na końcówkę grota i usunąć jej nadmiar np. za pomocą mosiężnych wiórów. Powstała w ten sposób warstwa cyny chroni przed utlenianiem. Dobrą praktyką jest cynowanie grota każdorazowo po skończonej pracy.

UWAGA

Lutownice transformatorowe zawdzięczają swoje stosunkowo niewielkie gabaryty technologii budowy transformatora w trybie pracy przerywanej. Aby utrzymać najwyższe parametry pracy urządzenia należy stosować się do zasady:

12s lutowania

48s przerwy

Jednorazowe przekroczenie czasu lutowania przy zachowaniu zasad dbałości o grot nie wpłynie negatywnie na dalsze działanie lutownicy, zwłaszcza jeżeli pozwolimy urządzeniu ostygnąć. W zbyt mocno rozgrzanym transformatorze spada jego sprawność a zatem i zdolność do rozgrzania grota do odpowiedniej temperatury. Przegrzewanie transformatora zwiększa również ryzyko jego uszkodzenia. Tradycyjny transformator do pracy ciągłej o tak dużej mocy musiałby ważyć kilka kilogramów, a gabarytowo przypominałby raczej małą spawarkę niż poręczną lutownicę o kształcie pistoletu.

Parametry

Moc [W]: 200