• Obniżka
Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych

Indeks: K0101-001-0035
Kategoria: Książki techniczne
EAN: 9788301199197
Waga: 0.97 kg
1 Przedmiot
Autor: Grzesik Wit Rok wydania: 2010 Oprawa: Miękka Format: 16.5x24.0cm W książce przedstawiono obecny stan wiedzy o kształtowaniu ubytkowym materiałów konstrukcyjnych ostrzami o definiowanej geometrii. Omówiono w niej: materiały narzędziowe oraz cechy geometryczne ostrzy narzędzi, mechanikę, tribologię i termodynamikę procesu skrawania, mechanizmy odkształceń plastycznych i...

Producent: REA

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
Promocja
Stara cena: 87,06 zł
74,00 zł
Cena Brutto / szt.

70,48 zł bez VAT

Najniższa cena produktu 74,00 zł z dnia 25.04.2024

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 78,35 zł

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamów przez telefon
Autor: Grzesik Wit
Rok wydania: 2010     Oprawa: Miękka     Format: 16.5x24.0cm

W książce przedstawiono obecny stan wiedzy o kształtowaniu ubytkowym materiałów konstrukcyjnych ostrzami o definiowanej geometrii.

Omówiono w niej: materiały narzędziowe oraz cechy geometryczne ostrzy narzędzi. mechanikę. tribologię i termodynamikę procesu skrawania. mechanizmy odkształceń plastycznych i dekohezji materiału w procesie skrawania. modelowanie oddziaływań fizycznych z zastosowaniem technik numerycznych i symulacji komputerowej. ocenę skrawalności stosowanych w przemyśle materiałów konstrukcyjnych oraz zasady optymalizacji i doboru warunków obróbki. nowoczesne sposoby skrawania materiałów. m.in. obróbkę materiałów utwardzonych. na sucho i z minimalnym wydatkiem środka smarnego. z dużą prędkością skrawania. skrawanie wysokowydajne. a także wielorakie zastosowania techniki komputerowej i informacyjnej. ocenę i prognozowanie parametrów stanu technologicznej warstwy wierzchniej przedmiotu.

Obecne wydanie rozszerzono o wiadomości nt. modelowania procesu skrawania. nowoczesnych technologii ubytkowego kształtowania materiałów. roli techniki komputerowej i informacyjnej w procesie skrawania oraz technologicznej warstwy wierzchniej. Uaktualniono i zmodyfikowano materiał. dostosowując go lepiej do programów wykładów i potrzeb przemysłu wytwórczego.

Na końcu książki zamieszczono słownik angielsko-polski zawierający najważniejsze terminy używane w literaturze fachowej z zakresu skrawania materiałów konstrukcyjnych.

Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów mechanicznych wyższych szkół technicznych oraz dla kadry naukowej tych uczelni. Może być również przydatna dla inżynierów mechaników pracujących w jednostkach badawczych i w przemyśle maszynowym.