- Obniżka
Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.
Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.
Najniższa cena produktu 378,50 zł z dnia 13.12.2024
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 367,15 zł
Falowniki EBMIA, seria D11 zasilane jednofazowo
Falowniki D11 zasilane jednofazowo służą do sterowania silnikami asynchronicznymi trójfazowymi prądu przemiennego. Jest to najczęściej spotykany w przemyśle typ silnika. Falownik skalarny D11 został zaprojektowany do szybkiego uruchamiania i prostych aplikacji. Doskonale sprawdzi się w typowych aplikacjach, gdzie potrzebujemy sterować prędkością silnika, jego kierunkiem obrotów, lub gdy mamy specjalistyczny silnik, przeznaczony do pracy z falownikami.
Seria Panelowych przemienników częstotliwości D11, doskonale sprawdzi się tam, gdzie chcemy maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Estetyczna panelowa obudowa zapewnia możliwość wygodnego sterowania falownikiem, a wyświetlacz może posłużyć do informowania obsługi urządzenia, o parametrach pracy silnika, np. aktualnych obrotach.
Polecamy tę serię falowników do pracy z elektrowrzecionami do mocy 0,75kW, oraz w aplikacjach takich jak: pompy, wentylatory, sterowanie wrzecionami obrabiarek. Doskonale sprawdzi się w aplikacjach takich jak miniaturowe tokarki, wiertarki stołowe czy frezarki.
Aplikacja falowników D11:
Za pomocą falownika D12, stworzymy prosty układ sterowania silnikiem indukcyjnym, wykorzystując panel falownika, zewnętrzne przyciski sterownicze i potencjometry. Można również wykorzystać protokół komunikacyjny MODBUS RTU na potrzeby bardziej skomplikowanych układów sterowania. Panel falownika może służyć do sterowania w wygodny sposób.
Konfiguracja falownika
Falownik fabrycznie skonfigurowany jest do pracy z silnikiem o częstotliwości znamionowej 50Hz połączonym w „trójkąt”. Falownik ustawiony jest fabrycznie dla silnika o mocy znamionowej takiej jak znamionowa moc falownika. Domyślnie sterowanie odbywa się z klawiatury panelu falownika, a zmiana prędkości obrotowej za pomocą wbudowanego potencjometru. Konfigurację falownika przeprowadzamy zmieniając kody parametrów przy pomocy przycisków panelu operatorskiego przemiennika częstotliwości. Kody poszczególnych parametrów są opisane w instrukcji obsługi.
UWAGA: Do pracy z elektrowrzecionami należy prawidłowo skonfigurować przemiennik częstotliwości, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd silnika (elektrowrzeciona z reguły mają wyższą częstotliwość znamionową niż 50Hz)
Specyfika falowników zasilanych jednofazowo:
Przemiennik częstotliwości D11 umożliwia zasilanie silnika trójfazowego z sieci jednofazowej 1x230V. Aby można było pracować z silnikiem w takiej konfiguracji, zazwyczaj należy go przełączyć w „trójkąt” za pomocą zmiany układu blaszek w puszce przyłączeniowej silnika. Zazwyczaj silniki indukcyjne o mocy 3kW i mniejszej mają możliwość przełączania „gwiazda 3x400” lub „trójkąt 3x230”. Niektóre silniki występują jako połączone fabrycznie w „trójkąt” – na ich tabliczce znamionowej będzie to opisane jako 3x230. W takiej sytuacji możemy zastosować falownik zasilany z sieci 1x230V, musimy jednak prawidłowo skonfigurować parametry odpowiadające za napięcie na wyjściu falownika i kształt charakterystyki U/F. Silniki o mocy 4kW i większej mają możliwość przełączania „gwiazda 3x690” lub „trójkąt 3x400. Zdarzają się również silniki połączone fabrycznie w gwiazdę, wtedy na ich tabliczce będzie widniało 3x400V i znaczy to, że powinniśmy wybrać falownik zasilany trójfazowo.
Specyfikacja falowników D11: