Falownik 1X230V D12-S2-2R2G 2.2kW

Zdjęcia poglądowe, mogą różnic się od stanu rzeczywistego.

Falownik 1X230V D12-S2-2R2G 2.2kW

Indeks: IW-D12-S2-2R2G
Kategoria: Falowniki EBMiA
EAN: 0089925867981
Waga: 1.5 kg
26 Przedmioty
Parametry:
Prąd wyjściowy:9.6 A
Moc:2.2 kW
Rodzaj zasilania:Jednofazowe
Sterowanie:Skalarne
Ilość wejść cyfrowych:5

Wysyłamy z magazynu w 24h

Dostawa od 11,50 zł i
Koszt oraz rodzaj dostawy może ulec zmianie, jeżeli dodasz inne produkty
556,87 zł

452,74 zł bez VAT

Cena Brutto / szt.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o Falownik 1X230V D12-S2-2R2G 2.2kW

Zadaj pytanie

Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja wiadomość*
Anuluj
Zamienniki
Zamów przez telefon

Falowniki EBMIA, seria D12 zasilane jednofazowo

Falowniki D12 zasilane jednofazowo służą do sterowania silnikami asynchronicznymi trójfazowymi prądu przemiennego. Jest to najczęściej spotykany w przemyśle typ silnika. Falownik skalarny D12 został zaprojektowany do szybkiego uruchamiania i prostych aplikacji. Doskonale sprawdzi się w typowych aplikacjach, gdzie potrzebujemy sterować prędkością silnika, jego kierunkiem obrotów, lub gdy mamy specjalistyczny silnik, przeznaczony do pracy z falownikami. 

Polecamy tę serię falowników do pracy z elektrowrzecionami do mocy 2.2 KW, oraz w aplikacjach takich jak: pompy, wentylatory, sterowanie wrzecionami obrabiarek. 

Aplikacja falowników D12:

Za pomocą falownika D12, stworzymy prosty układ sterowania silnikiem indukcyjnym, wykorzystując panel falownika, zewnętrzne przyciski sterownicze i potencjometry. Można również wykorzystać sterownik PLC, lub protokół komunikacyjny MODBUS RTU na potrzeby bardziej skomplikowanych układów sterowania. Panel falownika możemy odłączyć i umieścić w dogodnym miejscu, przy pomocy dedykowanego kabla do panelu. Jeśli potrzebujemy kabla do panelu, innej długości możemy go zarobić z taśmy AWG28/10 oraz standardowych złącz IDC.

Konfiguracja falownika

Falownik fabrycznie skonfigurowany jest do pracy z silnikiem o częstotliwości znamionowej 50 HZ połączonym w „trójkąt”.  Falownik ustawiony jest fabrycznie dla silnika o mocy znamionowej takiej jak znamionowa moc falownika. Domyślnie sterowanie odbywa się z klawiatury panelu falownika, a zmiana prędkości obrotowej za pomocą wbudowanego potencjometru. Konfigurację falownika przeprowadzamy zmieniając kody parametrów przy pomocy przycisków panelu operatorskiego przemiennika częstotliwości. Kody poszczególnych parametrów są opisane w instrukcji obsługi. 

UWAGA: Do pracy z elektrowrzecionami należy prawidłowo skonfigurować przemiennik częstotliwości, najważniejszymi parametrami są częstotliwość znamionowa i prąd silnika (elektrowrzeciona z reguły mają wyższą częstotliwość znamionową niż 50Hz) 

Specyfika falowników zasilanych jednofazowo:

Przemiennik częstotliwości D12 umożliwia zasilanie silnika trójfazowego z sieci jednofazowej  1x230V. Aby można było pracować z silnikiem w takiej konfiguracji, zazwyczaj należy go przełączyć w „trójkąt” za pomocą zmiany układu blaszek w puszce przyłączeniowej silnika. Standardowe silniki indukcyjne do mocy 4KW mają możliwość przełączania „gwiazda 3x400” lub „trójkąt 3x230” Niektóre silniki występują jako połączone fabrycznie w „trójkąt” – w takim przypadku na ich tabliczce znamionowej będzie to opisane jako 3x230. W takiej sytuacji możemy zastosować falownik jednofazowy.  Zdarzają się również silniki połączone fabrycznie w gwiazdę, wtedy na ich tabliczce będzie widniało 3x400V i znaczy to, że powinniśmy wybrać falownik zasilany trójfazowo. 

Zalety falowników D12:

 • Sterowanie skalarne U/F
 • Potencjometr na panelu falownika umożliwiający wygodą zmianę obrotów silnika
 • Obsługa protokołu komunikacyjnego MODBUS RTU, RS485. 
 • Funkcje prostego PLC 
 • Programowalne zakresy prędkości silnika
 • zabezpieczenie termiczne falownika i silnika, zabezpieczenia przeciwzwarciowe falownika 
 • Wyjście analogowe 0-10V
 • Wygodny wyjmowany panel operatorski z wyświetlaczem LED 
 • 5 programowalnych wejść cyfrowych
 • programowalne wyjście przekaźnikowe 
 • Wejście analogowe 0-10V, 0/4-20mA 
Wymiary panelu sterowania
Dane techniczne
Prąd wyjściowy
9.6 A
Moc
2.2 kW
Rodzaj zasilania
Jednofazowe
Sterowanie
Skalarne
Ilość wejść cyfrowych
5
Wyjścia przekaźnikowe
1
Wejście analogowe
Tak
Wyjście analogowe
Tak
Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość)
151 x 100 x 16.5 mm
Protokół komunikacji
Modbus RTU

Instrukcja Falowniki
Pobierz

Skrócona instrukcja obsługa
Pobierz